222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta

Pojištění auta je jedním z mnoha témat, které řeší nejeden vlastník motorového vozidla. Ať už se jedná o motocykl, osobní vozidlo nebo nákladní vozidlo, je povinností jeho majitele mít uzavřeno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, lidově řečeno - povinné ručení.

Povinné ručení Ford

Povinné ručení vozidel

Povinné ručení kryje škody na zdraví a majetku způsobené třetí osobě. Ze zákona je každý vlastník vozidla povinen si toto pojištění pro vozidlo, jenž je na území České Republiky registrováno, sjednat. Nejnižší limit pojistného krytí odpovědnosti z provozu vozidla je zákonem stanoven na 35 mil. korun na zdraví a 35 mil. korun na majetek. Existují samozřejmě případy, v rámci, kterých nemusí být tento limit dostačující. V Top-Pojištění.cz doporučujeme volit zlatou střední cestu a sjednat střední limit pojistného krytí, který slibuje pojistné plnění až do výše 100 mil. korun na zdraví a majetek. Chcete-li však být skutečně připraveni, nikoli překvapeni, je pro vás ke sjednání povinného ručení připraven i vyšší limit pojistného krytí. Nabízí jej pojišťovna Direct a dosahuje výše 250 mil. korun. Sjednání pojištění odpovědnosti online vám ušetří nejen drahocenný čas, který byste jinak strávili čekáním v nekonečných frontách na pojišťovnách, ale také usnadní výběr povinného ručení. V přehledném grafu porovnání můžete nabídky jednotlivých pojistitelů srovnávat a řadit nejen podle ceny, ale také podle kvality produktů.

Povinné ručení online

Výběr a sjednání povinného ručení je opravdu rychlé a snadné. Na našich webových stránkách si stačí otevřít kalkulátor povinného ručení, kde budete hned v prvním kroku vyzváni k vyplnění základních parametrů o vozidle a pojistníkovi, jenž jsou nezbytné pro správný výpočet pojistného. V dalším kroku se vám zobrazí graf porovnání s nabídkami až 8 pojišťoven českého trhu. V rámci kalkulace pojištění můžete libovolně měnit frekvenci platby, limity pojistného krytí a porovnat si pojišťovny podle kvality. Správného a přesného výpočtu pojistného pak docílíte tím, že si ověříte svůj bezeškodný průběh, a to rovnou v průběhu kalkulace online. Jakmile budete mít jasno, která z pojišťoven je pro vás ta pravá, kliknete na tlačítko Koupit a vyplníte podrobnější informace o vozidle, pojistníkovi, popřípadě vlastníkovi a držiteli vozidla. Ještě před objednáním si všechny zadané údaje zkontrolujete v přehledném nabídkovém souhrnu, a objednávku pak potvrdíte tlačítkem Objednat. Nejpozději do 15 minut obdržíte na e-mail veškeré potřebné dokumenty včetně zelené karty. Své vozidlo můžete používat ihned od zvoleného počátku pojištění a můžete jej např. i přihlásit do registru vozidel.

Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění je určeno k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištěnípojišťovna vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou pří zmíněných rizicích vaše vozidlo utrpí. Již tedy víme, že v rámci základního balíčku nalezneme krytí proti riziku živlu, odcizení, havárii a vandalismu. Pokud nechcete havarijní pojištění, např. z důvodu stáří vašeho vozidla, sjednávat pro odcizení nebo vandalismus, můžete si dle libosti vybrat vyhovující rizika pojistného krytí. Na webu www.top-pojisteni.cz jsou vám dispozici dva mini balíčky havarijního pojištění, a to odcizení a živel nebo havárie a živel. Každá pojišťovna vám ještě základní asistenční služby zdarma. Pokud vaše cesty bývají náročnějšího charakteru, pak podmínky a limity pojistného krytí asistenčních služeb doporučujeme pečlivě pročíst. Nevyhovovaly by vám nastavené služby, je možné je za pár desetikorun připojistit. Jaké pojistné plnění pojišťovna poskytne záleží do velké míry na pojistné částce, která je na pojistné smlouvě sjednána. Pojistná částka by měla vyjadřovat aktuální cenu vozidla, s přihlédnutím na jeho opotřebení a amortizaci. Správné určení pojistné částky je pro sjednání havarijního pojištění skutečně klíčové. V případě určení pojistné částky nad hranici aktuální hodnoty vozidla dochází k tzv. přepojištění.  K podpojištění pak dochází, pokud je vozidlo pojištěno na menší částku, než jaká je jeho hodnota. Protože pojistné je vypočítáno mimo jiné právě z hodnoty pojištěné věci, platí, že při vyšší hodnotě je cena pojistného vyšší a naopak. K podpojištění dochází často proto, že klient chce ušetřit na pojistném. Jedná se o neznalost, kdy si člověk sjedná pojištění například pouze na část hodnoty bytu v domnění, že větší škoda se mu velmi pravděpodobně nestane a určená částka náklady pokryje. A navíc chytře ušetří na pojistném.

Sjednejte si své pojištění