Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta

Pojištění auta je jedním z mnoha témat, které řeší nejeden vlastník motorového vozidla. Ať už se jedná o motocykl, osobní vozidlo nebo nákladní vozidlo, je povinností jeho majitele mít uzavřeno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, lidově řečeno - povinné ručení.

Pojištění auta

Povinné ručení vozidel

Povinné ručení kryje škody na zdraví a majetku způsobené třetí osobě. Ze zákona je každý vlastník vozidla povinen si toto pojištění pro vozidlo, jenž je na území České Republiky registrováno, sjednat. Nejnižší limit pojistného krytí odpovědnosti z provozu vozidla je zákonem stanoven na 50 mil. korun na zdraví a 50 mil. korun na majetek. Existují samozřejmě případy, v rámci, kterých nemusí být tento limit dostačující.

Povinné ručení online

V Top-Pojištění.cz doporučujeme volit zlatou střední cestu při výběru pojištění auta a sjednat střední limit pojistného krytí, který slibuje pojistné plnění až do výše 200 mil. korun na zdraví a majetek. Chcete-li však být skutečně připraveni, nikoli překvapeni, je pro vás ke sjednání povinného ručení připraven i vyšší limit pojistného krytí. Nabízí jej pojišťovna Direct a dosahuje výše 250 mil. korun. Sjednání pojištění odpovědnosti online vám ušetří nejen drahocenný čas, který byste jinak strávili čekáním v nekonečných frontách na pojišťovnách, ale také usnadní výběr povinného ručení. V přehledném grafu porovnání můžete nabídky jednotlivých pojistitelů srovnávat a řadit nejen podle ceny, ale také podle kvality produktů.

Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění je určeno k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištěnípojišťovna vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou pří zmíněných rizicích vaše vozidlo utrpí. Již tedy víme, že v rámci základního balíčku nalezneme krytí proti riziku živlu, odcizení, havárii a vandalismu. Pokud nechcete havarijní pojištění, např. z důvodu stáří vašeho vozidla, sjednávat pro odcizení nebo vandalismus, můžete si dle libosti vybrat vyhovující rizika pojistného krytí. Na webu www.top-pojisteni.cz jsou vám dispozici dva mini balíčky havarijního pojištění, a to odcizení a živel nebo havárie a živel. Každá pojišťovna vám ještě základní asistenční služby zdarma.

Pokud vaše cesty bývají náročnějšího charakteru, pak podmínky a limity pojistného krytí asistenčních služeb doporučujeme pečlivě pročíst. Nevyhovovaly by vám nastavené služby, je možné je za pár desetikorun připojistit. Jaké pojistné plnění pojišťovna poskytne záleží do velké míry na pojistné částce, která je na pojistné smlouvě sjednána. Pojistná částka by měla vyjadřovat aktuální cenu vozidla, s přihlédnutím na jeho opotřebení a amortizaci. Správné určení pojistné částky je pro sjednání havarijního pojištění skutečně klíčové. V případě určení pojistné částky nad hranici aktuální hodnoty vozidla dochází k tzv. přepojištění.

podpojištění pak dochází, pokud je vozidlo pojištěno na menší částku, než jaká je jeho hodnota. Protože pojistné je vypočítáno mimo jiné právě z hodnoty pojištěné věci, platí, že při vyšší hodnotě je cena pojistného vyšší a naopak. K podpojištění dochází často proto, že klient chce ušetřit na pojistném. Jedná se o neznalost, kdy si člověk sjedná pojištění například pouze na část hodnoty bytu v domnění, že větší škoda se mu velmi pravděpodobně nestane a určená částka náklady pokryje. A navíc chytře ušetří na pojistném u pojištění vozidla.

Proč pojištění auta online?

Výhodou při sjednání povinného ručení společně s havarijním pojištění je sleva za propojištěnost, která se liší dle pojišťovny od 5 do 10 %. Využijte přehledného porovnání, jednoduchého a rychlé sjednání online.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ