Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojistka na auto

Kvalitní a dobře sjednaná pojistka na auto je základem pro každého zodpovědného řidiče. Ať už se jedná o zákonem povinné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo dobrovolné havarijní pojištění, výběr vhodného produktu se rozhodně nevyplatí podcenit.

Pojistka na auto

Jaká pojištění si pro své vozidlo mohu sjednat?

Ne výběr jsou dva zásadní produkty a to povinné ručení a havarijní připojištění. Je mezi nimi ale zásadní rozdíl.

Povinné ručení

Jde o zákonnou pojistku na auto, bez které vám může hrozit nemalá pokuta. Povinné ručení je základem každého majitele auta, které je registrováno v evidenci vozidel. I když se jedná o povinné pojištění, stále máte možnost volby, u jaké pojišťovny si pojištění uzavřete a jaký produkt, včetně jeho limitů a obsahu zvolíte. Úkolem povinného ručení je ochránit zdraví a majetek třetích osob, kterým byla škoda způsobena provozem pojištěného vozidla.

 

Při výběru povinného ručení by měly hrát významnou roli především limity pojistného plnění. Samozřejmě čím vyšší limity, tím větší jistotu budete mít, že případné následky způsobené škody budou pokryty z pojištění bez nutnosti zásahu do vašich finančních prostředků.

Ptáte se, jak vybrat nejlevnější povinné ručení? S tím vám samozřejmě pomůžeme, ale vždy myslete na všechna potřebná rizika při provozu vašeho vozidla.

Havarijní pojištění

Další zásadní pojistka na auto je havarijní pojištění. To kryje škody způsobené přímo na pojištěném vozidle. Vyplatí se jej tedy uzavřít v případě, že máte novější auto a nechcete případná poškození hradit ze své kapsy. Havarijní pojištění se obvykle uzavírá ve variantě All Risk, tedy tzv. pro ,,všechna rizika", která zahrnují havárii, odcizení, vandalismus a živelní pojištění.

U havarijního pojištění je limitem pojistného plnění nastavená pojistná částka. Ta by měla co nejvíce odpovídat realitě tak, aby nedošlo k nastavení nižší pojistky než je skutečná hodnota vozidla, tedy k podpojištění. Opakem je nastavení vyšší pojistné částky než je skutečná hodnota, tedy nadpojištění. Oba případy mohou mít negativní vliv na případné plnění v případě pojistné události. Pak samozřejmě také záleží na obsahu nabízeného produktu, ceně a dalších parametrech pojištění.

Pojištění auta se vám vyplatí

Další kapitolou u pojistky na auto pak mohou být připojištění, které si k základnímu pojištění, ať už povinnému ručení nebo havarijnímu pojištění, můžete sjednat. Aktuální výběr takových připojištění je opravdu velmi široký.

Nejčastěji se jedná následující připojištění:

Dalšími možnostmi pak jsou například:

  • připojištění zavazadel;
  • odcizení vozidla;
  • zapůjčení náhradního vozidla při nehodě nebo poruše;
  • přímá likvidace při pojistné události;
  • připojištění GAP;
  • úmrtí obou rodičů ve vozidle;
  • pojištění sportovní výbavy převážené ve vozidle apod.

Pojistka na auto cena

Výpočet pojistky na auto je jednoduchý díky naší kalkulačce online. Jakmile si vyberete a upravíte tu nejlepší nabídku, můžete pojištění rovnou sjednat a jezdit se svým vozem bez obav.

Cena pojištění je různá, obzvláště ji ovlivňuje věk a místo bydliště majitele, typ, motorizace, značka a stáří vozu, ale také zmíněná připojištění, rozsah asistenčních služeb a výše limitů pojistného plnění. Za povinné ručení tak můžete zaplatit pár stovek, ale i tisíce ročně.

Jak zrušit pojistku na auto

Zrovna jste svůj vůz prodali, nebo vám současná pojistka nevyhovuje? Máte samozřejmě právo na její zrušení. Důvodů může být mnoho a patří mezi ně i například zvýšení ceny pojišťovnou, nárok na odstoupení ze smlouvy do 2 měsíců od jejího podpisu nebo při odhlášení vozidla z registru. Není to nic obtížného, ale i tak vám se vším poradíme.

Při zrušení nebo změny pojištění vozu je nutné dodržel konkrétní lhůty, nikdy nemůžete smlouvu vypovědět jen tak a bez komunikace s pojišťovnou. Je potřeba sepsat výpověď a zaslat ji v okamžiku, kdy na ni máte nárok. Pro více informací přinášíme jednoduchý přehled.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ