Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejčastější podvody při koupi ojetého vozu

Koupě ojetého vozu může být občas riziko, které vás obvykle přijde dráž, než je reálná cena vozu. V našem článku se podíváme, na co si v případě nákupu dávat pozor a kde všechny potřebné údaje zjistit. Je to jednoduché a hlavně získáte jistotu, že jste koupili správně.

Nejčastější podvody při koupi ojetého vozu

Stočený tachometr

Nejčastějším podvodem je stočený tachometr, to znamená, že ukazuje mnohem méně kilometrů, než vůz reálně najel. Toto se netýká jen soukromých prodejců, ale také bohužel i autobazarů. Pokud si nejste jisti, zda vůz skutečně ujel tak málo, zaměřte se na to, jak vypadá nejen exteriér, ale zejména i opotřebení interiéru

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Nejčastěji opotřebované části vozu:

  • Volant
  • Řadící páka
  • Čalounění sedaček
  • Palubka a okolí rádia
  • Kliky, opěrky a páčky či elektrické otevírání oken

Poškozené vozidlo

Jestli je vůz po nějaké nehodě, to můžete, ale i nemusíte poznat hned. Většinou jde o změněné části karoserie. Pořádně se podívejte, jestli k sobě jednotlivé díly přiléhají stejně a zda nějaká část není přebarvená, například lehce odlišným odstínem. Pokud byl vůz vytopený, uvidíte zaschnuté bláto v interiéru například pod sedačkami, nebo jeho korozi. 

Krádež vozidla

Bohužel i kradená vozidla se v České republice hojně prodávají. Nejhorší na tom je, že vám vůz může policie zabavit, aniž byste za to mohli. Získat peníze zpět je pak velmi obtížné. Za rok se takto prodá dokonce několik stovek vozidel.

Jiný původ vozidla

Tento problém nastává především u vozidel, která se tváří jako německá. Problém je v tom, že většinou pochází z východní Evropy, například z Polska, Ukrajiny, Rumunska, ale po velmi krátký čas byla registrována v Německu. Český systém tedy takové vozidlo bere skutečně jako německé.

Služební nebo sdílené vozidlo

Často se dále stává, že vůz původně sloužil k nějakému pronájmu či sdílení, případně k taxislužbě. Jde rovněž o podvod, který je většinou odhalen opravdu vysokým nájezdem kilometrů a opotřebením, ač vůz není zase tak starý.

Jak se ujistit, že je vozidlo v pořádku?

Největší jistotou je využití VIN kódu. Na stránkách, jako je kontrolatachometru.cz od Ministerstva dopravy nebo zkontrolujsiauto.cz lze za poplatek několika málo stovek získat informace o kompletní historii vozu, všech jeho opravách, i zda je kradené.

Jestliže se vám podařilo úspěšně zakoupit dobrý vůz, pak bude dále potřebovat pojištění. Komplexně si své nové auto pojistíte díky nám a navíc online.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ