Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kolik vás můžou stát nejčastější zimní úrazy

Zima sebou přináší spoustu skvělých sportovních příležitostí, se kterými se ale pojí i časté úrazy, a nejen s nimi. Jaká nejčastější zranění nás mohou potkat? A na kolik nás můžou vyjít, když nemáme odpovídající cestovní pojištění? V našem článku si to všechno hezky zrekapitulujeme.

zranění lyžař

Lyže, snowboard, brusle

Téměř dvě třetiny zimních úrazů se stanou na lyžích nebo snowboardu. Následují nehody na bruslích, sáňkách nebo bobech a uklouznutí na namrznutých chodnících.

Cestovní pojištění online

Nejčastější úrazy

Nejčastěji se úrazy přihodí na konci dne a k večeru, kdy je člověk po celém dni už unavený a klesá i pozornost a soustředění. Na první příčky tedy patří:

  • Zlomeniny končetin. Zvlášť ošklivé jsou spirálovité zlomeniny, které se stávají hlavně při pádu na snowboardu díky pevnému vázání. S tímto úrazem jsou ruku v ruce také utržené kloubní vazy.
  • Přetrhané kolenní vazy. Pokud dojde k přetržení vazů, je potřeba počítat s operací, pobytem v nemoci i s následnou rekonvalescencí.
  • Podvrtnutý kotník, vykloubené zápěstí
  • Naražení kostrče
  • Tržné rány, pohmožděniny, odřeniny

Je potřeba počítat i s možností, že na sjezdovce můžete úraz způsobit i někomu dalšímu. V tom případě bývají částky i mnohonásobně vyšší. Pokud chcete být krytí i na toto riziko, sjednejte si doslova za pár korun i pojištění odpovědnosti.

Příklady nákladů

Druh ošetření / zásahu lékaře Země Cena ošetření / zásahu
Zásah horské služby Rakousko 45 000 Kč
Transport helikoptérou        Rakousko 125 000 Kč
Zlomenina nohy (ošetření, pobyt v nemocnici, převoz do ČR) Itálie 278 000 Kč
Zlomenina nohy (transport helikoptérou, ošetření, pobyt v nemocnici) Rakousko 405 000 Kč
Zlomenina ruky (ošetření) Itálie 45 000 Kč
Bolest křížů (ošetření) Itálie 50 000 Kč
Srážka lyžařů Itálie 1 518 000 Kč

Cestovní pojištění

Pokud se vám úraz stane na území České republiky, ošetření a další přidružené náklady vám samozřejmě uhradí vaše pojišťovna. Jestli máte navíc sjednané i úrazové pojištění, dostanete i finanční kompenzaci.

Velká spousta z nás ale na zimní dovolenu anebo na prodloužený víkend vyráží do zahraničí. V tomhle případě se už rozhodně vyplatí mít i cestovní pojištění, které si zařídíte online během pár minut.

Samozřejmě vám přejeme krásnou jízdu na svahu bez srážek a zranění! Jen tohle riziko zbytečně nepodceňujte.