Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dopravní info z evropských silnic 2021

V letních měsících, kdy velká část Evropanů míří na dovolenou do zahraničí, je dobré sledovat dopravní situaci v místech, kudy budete projíždět. Aktuálně problematická místa vám ukáže navigace během cesty, ale jsou úseky, kde se pravidelně tvoří kolony například vlivem hraničních kontrol. Pojďme se podívat, s čím určitě můžete počítat a jaká je situace v létě 2021.

Dopravní info z evropských silnic

Chorvatsko a zpět

Do Chorvatska se můžete dostat dvěma způsoby. Buď v Rakousku odbočit na Maďarsko na přechod Letenye, nebo projet celým Rakouskem i Slovinskem. V druhém případě se připravte na velmi dlouhé a nepříjemné kolony na slovinsko-chorvatských hranicích kvůli kontrole občanských průkazů. Konkrétně mezi slovinským přechodem Gruškovje a chorvatským Macejl, ale také na přechodech Obrežje a Bregana. Kontrolovat vás budou samozřejmě na všech hraničních přechodech do Chorvatska, ale právě zmíněnou trasu využívají téměř všichni.

To stejné očekávejte při návratu, ovšem nejen směrem na hranice se Slovinskem, ale rovněž na ty s Rakouskem, kde je doprava často svedena do jednoho pruhu a policie provádí namátkové kontroly.

Uzavřená dálnice

Pokud náhodou plánujete trasu přes Slovinsko do Maďarska, dejte pozor, kousek za hranicemi je maďarská M70 uzavřena ve směru na přechod Letenye. Na něm se poté rovněž zdržíte kvůli kontrolám po obou stranách, ale není to tak zdlouhavé.

Cesta do Itálie

Míříte do jedné z nejvíce navštěvovaných destinací světa, Itálie? Pak vězte, že je cesta bez větších omezení a měli byste se plynule dostat do místa určení. Jedinou nepříjemností jsou kolony a uzavírky v některých městech (vždy sledujte situaci, která se mění) a na neplacených dálnicích, například mezi Cesenou a Valbianem nebo na trase z Boloně do Florencie. Jinak jsou placené dálnice volné až do Kalábrie nebo Apulie, a v klidu dojedete i do francouzského Nice.

České hranice

Téměř všechny přechody z České republiky do sousedních států jsou bez větších problémů průjezdné. Jinak je tomu ovšem tradičně v Mikulově a Drasenhofenu, tedy přechodech, které slouží jako hlavní spojení mezi Moravou a Vídní, a to nejen pro osobní vozy, ale i nákladní dopravu. Chybějící dálnice tu má svůj dopad a určitě očekávejte nepříjemné kolony v obou směrech. Před cestou se pro jistotu podívejte, jak situace v daném místě vypadá a případně to vezměte po D2 na Břeclav-Poštornou a rakouský Reintal. Zejména v podvečer, v noci nebo velmi brzy ráno je to jistota, jak se vyhnout koloně.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

TIP

Pro pohodlnou přípravu na cestu se vyplatí prohlédnout si trasu přes stránku livetraffic.com. 

Také si nezapomeňte sjednat vhodné cestovní pojištění, které nabízí například připojištění technické asistence vozidel, což se vám na dobu dovolené v zahraničí bezpochyby bude hodit!