222 100 200 Zavoláme vám zpět

Koronavirus: jak vycestovat do Rakouska 2020

Dopady pandemie koronaviru ustupují, stejně jako bezpečnostní opatření. Díky tomu se opět otevírají možnosti pro všechny milovníky cestování! Konkrétně Rakousko bylo jedním z prvních států, které nám otevřelo své hranice. Navíc do této země můžeme od 5. června cestovat bez nutnosti negativního testu na koronavirus či 14denní karantény – jak při cestě tam, tak při návratu do České republiky.

Koronavirus vycestovat do Rakouska

Průběh uvolňování v Rakousku

Rakousko zavčasu přijalo přísná opatření a počet nakažených v této zemi byl průběžně dostatečně snižován. Díky tomu zde došlo k postupnému uvolňování nastavených omezení. V Rakousku tak byly relativně brzy otevřeny obchody, gastronomická i ubytovací zařízení. Zdraví a bezpečnost hostů i hostitelů byla a stále je prioritou číslo jednat. Díky tomu se tedy jedná o možný a příjemný cíl pro letní dovolenou.

Cestovní pojištění online

Cestování do Rakouska

Pro občany České republiky je tedy cestování do Rakouska možné bez omezení, jak při cestě tam, tak při návratu do Česka. To samé platí pro všechny občany EU kromě Velké Británie, Švédska, Španělska a Portugalska. Ovšem pouze za předpokladu, že cestující v posledních 14 dnech nepobýval v některé z uvedených rizikových zemí. Pokud v ní pobýval, pak je nutné prokázat se negativním testem na koronavirus ne starším než 4 dny.

Vlaková a letecká doprava

V omezeném provozu jsou momentálně letiště Innsbruck, Salzburg a Vídeň. Letecká společnost Austrian Aiarlines pak zahajuje provoz od 15. června, ale raději si předem zjistěte, zda se váš let uskuteční.

Osobní vlaková doprava mezi Rakouskem a Itálii je momentálně pozastavena, naopak se plně znovuobnovuje provoz mezi Rakouskem a Německem, Slovinskem, Švýcarskem, Slovenskem, Českou republikou a Maďarskem.

Bezpečnostní opatření

I když se opatření postupně uvolňují, i tak je potřeba brát v potaz určitá bezpečnostní opatření:

  • V obchodech a restauracích je potřeba nosit roušku. Stejně jako tam, kde není možnost držet od ostatních osob odstup na vzdálenost 1 metru (taxi, MHD apod.). Výjimku pak mají děti ve věku do 6ti let.
  • Od cizích dodržujte odstup minimálně 1 metr.
  • Při vítání s lidmi se vyhněte podávání ruky a objímání.
  • Několikrát za den si alespoň 30 sekund umývejte ruce.
  • Cca do konce června je zákaz shromažďování více než 10 osob na veřejném prostranství

Aktuální a podrobné informace ohledně pravidel vycestování z ČR můžete sledovat v našem článku Kam vycestovat přímo na webu MZV ČR zde nebo Ministerstva vnitra.

Cestovní pojištění online

Při podezření na koronavirus v Rakousku

Pokud při pobytu v Rakousku začnete mít některý z příznaků onemocnění koronavirem, opusťte okamžitě místo s vyšším počtem osob a veřejné dopravní prostředky. Následně zavolejte na zdravotní HOT LINE 150, kde se dozvíte další pokyny.

Důležité kontakty

  • Zdravotní HOT LINE: 1450
  • Coronavirus Info-Hotline (AGES): 0800 555 621
  • Coronavirus – Informační stránka AGES
  • Coronavirus - Informační stránka rakouského Ministerstva zdravotnictví
  • Aktuální cestovní varování (BMEIA)

Cestovní pojištění a COVID-19

Pokud se rozhodnete pro cestu do Rakouska, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění. Nově je to možné i s krytím onemocnění Covid – 19 a to už pojišťovny AXA Assistance. Ovšem pouze za předpokladu, že není MZV ČR vydáno upozornění do této destinace necestovat. Více informací o tomto cestovním pojištění naleznete zde.

Spočítat cestovní pojištění