Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování do Rakouska 2023

Dopady pandemie koronaviru ustupují, stejně jako bezpečnostní opatření. Díky tomu se už nějakou dobu opět otevírají všechny možnosti pro všechny milovníky cestování! A právě cesty do Rakouska by měly být v letních měsících bezpečné a bez výrazných restrikcí. 

Koronavirus vycestovat do Rakouska

Cestovní pojištění do Rakouska

Ať už cestujete na více jak jeden den do jakéhokoliv státu, rozhodně nezapomeňte na cestovního pojištění. V současnosti stále platí, že lze vybrat produkt, který kryje potíže s onemocněním covid-19, ať už jde o hospitalizaci nebo karanténu. To stejné samozřejmě platí i pro Rakousko. Takové pojištění vám pomůže pokrýt léčebné výdaje, které v souvislosti s koronavirem nejsou vůbec malé.

Uvolňování restrikcí covid-19 v Rakousku

Rakousko od 16. května 2022 zrušilo všechny zatěžující podmínky pro vstup do země, jako je například prokazování jedním z dokladů G3. Žádný certifikát také nepotřebujete při využívání služeb, což ovšem nemusí platit například ve Vídni nebo v některých obchodech, kde je i v současnosti zvykem nosit respirátor FFP2. Nejjednodušší tedy je, řídit se tím, co dělají místní obyvatelé.

Jedinou povinností pro celé Rakousko je nošení respirátoru v jakémkoliv zdravotním zařízení nebo v sociálních službách. Ve Vídni to navíc platí i pro lékárny a stále ještě i pro prostředky hromadné dopravy.

Jak a kde se v Rakousku otestovat na covid-19

Pokud se budete muset v Rakousku testovat, například pro podezření z nákazy, je možné vše vyřídit na stránce Österreich Testet (oesterreich-testet.at), nebo telefonicky 0800 220 330. 

 • Vídeň – Corona-Testangebote in Wien – Infos zum Coronavirus
 • Dolní Rakousko – Niederösterreich testet - 144 Notruf Niederösterreich (notrufnoe.com)
 • Horní Rakousko – Land Oberösterreich – Corona Test-Standorte im Bezirk (land-oberoesterreich.gv.at)
 • Salcburg – COVID-19 Portal
 • Tyrolsko – Screeningstraßen | Teststationen | Land Tirol (https://www.tirol.gv.at/gesundheit-vorsorge/infekt/coronavirus/tirol-testet/screeningstrassen-teststationen/)
 • Štýrsko – Österreich Testet
 • Burgengland – Burgenland Testet | LSZ-B
 • Voralbersko – COVID19 – Test auswählen (lwz-vorarlberg.at)
 • Korutany – Österreich Testet

Důležité kontakty v Rakousku

 • Zdravotní HOT LINE: 1450
 • Coronavirus Info-Hotline (AGES): 0800 555 621
 • Coronavirus – Informační stránka AGES
 • Coronavirus - Informační stránka rakouského Ministerstva zdravotnictví
 • Aktuální cestovní varování (BMEIA)

Cestování do Rakouska 2021

Zajímavosti o Rakousku

Náš jižní soused se skládá z 9 spolkových zemí a každá z nich pro turisty nabízí něco jiného. Od rozsáhlých vinic a římských nalezišť ve Vídeňské pánvi a oblasti zvané Weinviertel, přes samotnou kulturní metropoli Vídeň, až po alpské regiony s jedněmi z nejdelších evropských vodopádů.

Rakousko je bohaté po kulturní, ale také gastronomické a sportovní stránce. Vedle světoznámého vídeňského Sacheru nebo telecího řízku, jsou tu tyrolské sýry a mnoho produktů místního bio zemědělství. Češi znají dovolenou v této malé zemi především v souvislosti s horami, tedy lyžováním a romantickými městy v obklopení Alp – například Hallstatt s ohromnou ledovou jeskyní, Salzburg, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, nebo Innsbrug, bývalé hostitelské město zimních olympijských her. Oblíbené jsou zde ovšem i vodní sporty a cyklistika, zejména v údolí Wachau podél Dunaje, kde se nachází mnoho historických městeček a zhruba 500 historických památek.

Světové jsou zde i horské ferraty různých úrovní, od začátečníků až po extrémně obtížné.

Proslulé je dále lázeňství v městečku Laa an der Thaya u českých hranic.

Pojištění do Rakouska

Je nám jasné, že letní dovolená v Rakousku není zase tak typická, ale přesto se najde mnoho Čechů, kteří k našemu jižnímu sousedovi rádi jezdi a to hlavně za sportem, kulturou a nakupováním. Rakouské cyklostezky jsou velmi kvalitní, proto se tu daří cyklistice, obzvláště mezi vinohrady. Určitě bude stát za to, když si i na cyklovýlety sjednáte pojištění odpovědnosti. V případě sportů se pak zaměřte na pojistné podmínky u těch rizikových.
Správné pojištění do Rakouska se rozhodně vyplatí. Sjednat jej můžete klidně online ze svého domova.
SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ