222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestování do Rakouska COVID 19 – 2021

Dopady pandemie koronaviru ustupují, stejně jako bezpečnostní opatření. Díky tomu se opět otevírají možnosti pro všechny milovníky cestování! Cestování do Rakouska by mělo být v letních měsících již bezpečné, navíc se od poloviny května průběžně uvolňují podmínky pro příjezd do země, ale i tak počítejte raději s povinnostmi, které tu s námi budou ještě nějaký čas, zejména v souvislosti s připravovaným covid pasem.

Koronavirus vycestovat do Rakouska

Cestovní pojištění do Rakouska

Jako v případě jakékoliv jiné cesty do zahraničí, ani v Rakousku nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění s možností krytí onemocnění covid-19. Takové pojištění vám pomůže pokrýt léčebné výdaje, které v souvislosti s koronavirem nejsou vůbec malé. Ty nejdůležitější informace o cestovním pojištění od jednotlivých pojišťovacích společností s krytím covid-19 naleznete zde.

Cestovní pojištění online

Průběh uvolňování v Rakousku

Rakousko zavčasu přijalo přísná opatření a počet nakažených v této zemi byl průběžně dostatečně snižován. Díky tomu zde došlo k postupnému uvolňování nastavených omezení. V Rakousku tak byly relativně brzy otevřeny obchody, gastronomická i ubytovací zařízení. Zdraví a bezpečnost hostů i hostitelů byla a stále je prioritou číslo jednat. Díky tomu se tedy jedná o možný a příjemný cíl pro letní dovolenou.

Podmínky pro vstup do Rakouska COVID 19

Rakousko otevřelo své hranice českým občanům již mnohem vstřícněji. Od 19. 5. zde platí novela nařízení o vstupu do země. Ta již nevyžaduje nástup do karantény, ale pouze test, doklad o prodělání nemoci covid-19 či očkování, přičemž již od května existuje možnost do Rakouska vycestovat po 22 dnech od první dávky vakcíny.

Veškeré doklady, potvrzující negativní výsledky testů nebo protilátky, musí být vyhotoveny v němčině, či alespoň v angličtině.

Další povinností je nutnost registrace na těchto stránkách. Bez ní není ani v současnosti možné do Rakouska vycestovat.

Jak a kde se v Rakousku otestovat na COVID 19

Registrace k testování lze vyřídit na stránce Österreich Testet (oesterreich-testet.at), nebo telefonicky 0800 220 330. 

Cestovní pojištění online

Bezpečnostní opatření

Momentálně v Rakousku již neplatí omezení vycházení. Stejně tak se do normálu vrací některé části veřejného života, zejména v oblasti gastronomie, cestovního ruchu nebo kultury.

I tak je potřeba brát v potaz určitá bezpečnostní opatření, která jsou stále v platnosti.

Platná opatření

 • Odstup 2 metrů (výjimky u stolu v restauracích)
 • Otevírací doba maximálně do 22:00 hod.
 • Mezi 22:00 a 5:00 hod. jsou povolena setkání pouze 4 osob
 • Registrační povinnost pro hosty v restauracích, hotelích, na kulturních akcích a v rámci volnočasových aktivit uvnitř i venku

Povinnost nosit respirátory PPF2 bez výdechového ventilu:

 • ve veřejných dopravních prostředcích (včetně nástupišť, prostoru stanic a zastávek, nádraží, letišť)
 • v motorových vozidlech, jedou-li společně osoby, které nežijí ve společné domácnosti (platí i pro taxi služby)
 • v lanovkách a uzavřených kabinách
 • v obchodech, na trzích a u poskytovatelů služeb, které zůstávají otevřeny (např. autoservisy)
 • na úřadech
 • při vyzvedávání objednaných pokrmů
 • ve společných prostorách ubytovacích zařízení

Aktuální a podrobné informace ohledně pravidel vycestování z ČR můžete sledovat přímo na webu MZV ČR.

Cestovní pojištění online

Důležité kontakty

 • Zdravotní HOT LINE: 1450
 • Coronavirus Info-Hotline (AGES): 0800 555 621
 • Coronavirus – Informační stránka AGES
 • Coronavirus - Informační stránka rakouského Ministerstva zdravotnictví
 • Aktuální cestovní varování (BMEIA)

Cestování do Rakouska 2021

Zajímavosti o Rakousku

Náš jižní soused se skládá z 9 spolkových zemí a každá z nich pro turisty nabízí něco jiného. Od rozsáhlých vinic a římských nalezišť ve Vídeňské pánvi a oblasti zvané Weinviertel, přes samotnou kulturní metropoli Vídeň, až po alpské regiony s jedněmi z nejdelších evropských vodopádů.

Rakousko je bohaté po kulturní, ale také gastronomické a sportovní stránce. Vedle světoznámého vídeňského Sacheru nebo telecího řízku, jsou tu tyrolské sýry a mnoho produktů místního bio zemědělství. Češi znají dovolenou v této malé zemi především v souvislosti s horami, tedy lyžováním a romantickými městy v obklopení Alp – například Hallstatt s ohromnou ledovou jeskyní, Salzburg, rodiště Wolfganga Amadea Mozarta, nebo Innsbrug, bývalé hostitelské město zimních olympijských her. Oblíbené jsou zde ovšem i vodní sporty a cyklistika, zejména v údolí Wachau podél Dunaje, kde se nachází mnoho historických městeček a zhruba 500 historických památek.

Proslulé je dále lázeňství v městečku Laa an der Thaya u českých hranic.