Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Smluvní servisy pojišťovny AXA

Velmi vstřícné podmínky v případě sjednaného pojištění vozidla představují jednotlivé pojišťovny. Při nenadálé události se můžete být jisti, že se o vás pojišťovací společnost postará formou smluvních servisů.

AXA smluvní servis

15. 10. 2020 byla dokončena obchodní transakce převzetí společnosti AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku.  Od tohoto dne se společnosti AXA staly součástí skupiny UNIQA.

Jak postupovat při škodné události

Pokud si zrovna nepamatujete číslo na asistenční službu své pojišťovny, volat můžete všeobecnou linku pomoci řidičům 1224. U pojišťovny AXA je kontakt ovšem jednoduchý, stačí třikrát zadat 292. Jakmile se na linku dovoláte, dozvíte se podrobnosti, jak dále postupovat. Výhodou povinného ručení či havarijního pojištění je, že každá ze společností disponuje sítí smluvních autoservisů, s kterými spolupracuje na základě pozitivních zkušeností a jejich široké nabídky. Servis se tak může ve spolupráci s pojišťovnou postarat o odtah vašeho vozidla, nebo vám zaručí užití náhradního automobilu.

Pojištění vozidel online

Kdo může nahlašovat škodnou událost

Všechny pojišťovny, včetně společnosti AXA, doporučují, aby škodnou událost nahlásil samotný pojištěnec. AXA nabízí možnost nahlášení online, k čemuž potřebujete číslo pojistné smlouvy, záznam o dopravní nehodě a potřebné doklady, jako je občanský nebo řidičský průkaz. Další možností je, nechat nahlášení na smluvním servisu, ovšem je potřeba mu k tomu dát zplnomocnění formou plné moci, záleží, jak se společně domluvíte. Další způsob je přes telefon na lince 292 292 292, kde operátor všechny informace zaregistruje a doporučí výpočetní aplikaci AUDASMART.

Mapa smluvních autoservisů

Touto mapou disponují všechny pojišťovny, ale každá při vyhledávání servisů postupuje trochu jinak. U společnosti AXA stačí, když na jejich internetových stránkách prokliknete lištu s mapou servisů a hned se vám v ní objeví jednotlivé body, představující spolupracující firmy. Při dalším, konkrétnějším vyhledání je stačí specifikovat například na TOP servisy s nejlepšími dostupnými službami, nebo zadat konkrétní kraj.

Jak sami vidíte, díky řádnému pojištění vozidla lze předejít nepříjemným problémům v průběhu cesty. Jestliže vás o pojištění zajímá více detailů, přikládáme odkaz na jeden z našich článků, který pojištění od společnosti AXA rozebírá podrobněji.