Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti sleva

Zajímá vás, jak se dá získat u pojištění domácnosti sleva na pojistném? Jak vybrat kvalitní pojištění za výhodných podmínek? Kde a jak si pojištění domácnosti nejlépe sjednat? Vaše hledání je u konce, právě na tyto otázky vám odpoví náš článek, který jsme si pro vás připravili.

Pojištění domácnosti sleva

Pojištění domácnosti

Než se dostaneme k tomu, jak snadné je u pojištění domácnosti slevu získat, objasníme si, co vlastně pojištění domácnosti zahrnuje a proč je vhodné mít takové pojištění sjednané. Pojištění domácnosti řadíme mezi pojištění majetku, a i když se jedná ,,pouze“ o majetek, jedná se především o věci, které tvoří váš domov, a tak je důležité je chránit jak to jen jde. A tím nejjednodušším způsobem je to, že si svou domácnost řádně pojistíte. Pojištění domácnosti se vztahuje na vnitřní vybavení pojištěného domu či bytu. Běžně lze tedy pojistit nábytek, elektroniku a spotřebiče, oblečení, sportovní vybavení, knihy, ceniny či šperky. Zároveň do pojištění domácnosti zahrnujeme i tzv. stavební součásti, mezi které řadíme například podlahové krytiny, malby, tapety a obklady nebo třeba i kuchyňskou linku. Obvykle pak je do pojištění domácnosti možné zařadit i sklep a půdu.


Pojištění domácnosti se ve většině případů sjednává na novou cenu, pokud není ve smlouvě stanoveno jinak. Pojištění na tzv. novou cenu vám zajistí, že v případě pojistné událostí vám bude ze strany pojišťovny poskytnuto plnění v částce, za kterou máte možnost danou věc pořídit novou, odpovídající kvality a třídy jako byla věc poškozená. Pokud máte dům či byt ve svém vlastnictví, doporučujeme kromě pojištění domácnosti sjednat i pojištění nemovitosti. Toto pojištění se vztahuje, na věci nemovité, tedy pevně spojené se zemí. Jedná se o stěny, strop, střechu, okna, okapy, omítku a dále pak lze pojistit také stavby, které jsou definovány jako vedlejší. Za vedlejší stavby považujeme garáž, zahradní domek či kůlnu, plot nebo bazén.

Na co se pojištění domácnosti vztahuje

I když je pro vás samozřejmě důležitá u sleva a nízká cena, neměl by to být jediný a hlavní ukazatel, podle kterého budete pojištění domácnosti vybírat. Obsah produktů a pojistná rizika, která si pro pojištění svého domova zvolíte, je také důležité řádně zvážit a vybrat si to nejlepší pojištění sestavené na míru dle vašich potřeb a požadavků. Rozhodně by při vašem výběru neměla vítězit cena pojištění na úkor limitů krytí a zvolených rizik, které do smlouvy zahrnete. U pojištění domácnosti můžete vybírat z následujících možností pojistných rizik, tedy škody způsobené např. požárem, výbuchem, úderem blesku, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím, zřícením letadla, povodní nebo záplavou, krádeží vloupáním, loupeží, vandalismem, náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromů, nárazem vozidla, zemětřesením a mnoha dalších. Před uzavřením smlouvy se tedy pořádně zamyslete nad tím, co všechno by mělo vaše pojištění obsahovat a před čím vším chcete mít svůj domov ochráněný.

Jak získat slevu u pojištění domácnosti

U pojištění domácnosti slevu získáte snadno a rozhodně nebude potřeba ustoupit ze svých požadavků na obsah pojištění. Stačí si pojištění kalkulovat online u Top-Pojištění.cz a slevu na pojištění domácnosti máte možnost získat hned. Díky nadstandardní spolupráci naší společnosti s jednotlivými pojistiteli máme k dispozici vysoké obchodní slevy, které můžeme našim klientům nabídnout. V nabídce máme několik pojišťoven a jejich produktů a tak nejste odkázaní na nabídku pouze jedné z pojišťoven. V rámci kalkulace si zvolíte ta rizika, která do smlouvy chcete zahrnout, a podle toho vám budou rovnou nabídnuty produkty přesně odpovídající vašim zadaným parametrům. Pojistné se odvíjí od mnoha ukazatelů, jedním z těch nejdůležitějších je pojistná částka, tedy hodnota věcí ve vaší domácnosti. Pojistnou částku je třeba nastavit tak, aby co nejvíce odpovídala skutečnosti a případně ji pravidelně aktualizovat podle toho, co si do domácnosti pořídíte za vybavení.

Jak sjednat pojištění domácnosti

Aby vám mohla být poskytnuta u pojištění domácnosti sleva za sjednání online, je třeba si na našich webových stránkách vytvořit objednávku, na základě které vám pak bude zpracována smlouva. Stačí si otevřít kalkulaci pojištění domácnosti, zadat základní údaje o místě pojištění a pojistníkovi a během chvíle máte před sebou porovnání několik pojišťoven a produktů. Rozsah a obsah nabídky se odvíjí od nastavených parametrů v kalkulaci. Pokud si z nabízených produktů vyberete, pokračujete dále v objednávce přes tlačítko Koupit. Po dokončení objednávky obdržíte e-mail s jejím souhrnem a informace o dalším postupu. Naši specialisté na pojištění majetku vám vytvoří smlouvu, která vám následně bude odeslána poštou k podpisu. Pro platnost smlouvy je pak kromě podpisu potřeba také uhradit stanovené pojistné.

Nevíte si rady? Chcete poradit jak získat u pojištění domácnosti slevu? Přejete si nabídky s někým konzultovat a s výběrem vhodného pojištění pomoci? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického servisu. Jsme vám k dispozici každý den a to na e-mailu, telefonu a online chatu až do večerních hodin.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI