Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti porovnání

Často si kladete dotaz, jak sjednat pojištění domácnosti a zároveň jej dobře porovnat? Spojení Pojištění domácnosti porovnání vám je poněkud cizí a potřebujete poradit? Jste na správné adrese, protože Top-Pojištění.cz vám v tomto článku poradí, jak na sjednání a porovnání pojištění domácnosti. Je to totiž hračka.

Pojištění domácnosti sleva 45 %

Proč porovnávat?

Hlavní cílem uzavření pojištění domácnosti je ochrana před následky nahodilých událostí, které váš domov mohou ohrozit. Pojištění majetku vám poskytne finanční náhradu v případě škody, která vznikne živelní událostí, odcizením, vandalismem, anebo také přepětím elektrických spotřebičů. Porovnání nabídek doporučujeme zejména z důvodu snadné orientace v produktech různých pojišťoven českého trhu. Produkty se mohou lišit jak obsahově, tak samozřejmě svou cenou. Porovnání pojištění domácnosti lze tedy provádět podle ceny, ale také podle obsahu a kvality jednotlivých produktů a v neposlední řadě i dle možných připojištění.

Co lze pojistit?

Většina pojišťoven nabízí již v základu svých pojištění domácnosti krytí těchto rizik: živelné pohromy (úder blesku, vichřice, krupobití, výbuch, požár, pád letadla, povodeň nebo záplava, dále také vodovodní škody a přepětí elektrospotřebičů), odcizení a vandalismus, a také pojištění odpovědnosti. Základem správně uzavřeného pojištění domácnosti je určení pojistné částky, tedy hodnoty vašeho domova. Do výše pojistné částky zahrňte veškeré vnitřní vybavení domácnosti, a to nábytek, vestavěné skříně, kuchyňkou linku, podlahové krytiny, elektroniku, ale také oblečené, hračky, nádobí, šperky.

Jak na to?

Stačí si sednout k počítači a najít web Top-Pojištění.cz. Klikněte na záložku Pojištění domácnosti a zvolte Kalkulátor pojištění domácnosti, kde vyplníte základní parametry jako jsou: adresa, výměra domácnosti, typ zabezpečení, délka předchozího pojištění a pojistná částka. Na základě zadaných vstupních parametrů vám budou nabídnuty varianty pojištění až 7 pojišťoven. V grafu porovnání doporučujeme rozkliknout tlačítko pod grafem porovnání Zobrazit detaily. Toto pole rozšíří úhel pohledu na srovnání nabídek, neboť porovnává jednotlivé limity pojistného krytí. Po pravé straně se pak nabízí možnost změny limitů pojistného krytí pro elektroniku, cennosti nebo stavební součásti. V rámci připojištění můžete navíc pojistit skla, přepětí, odpovědnost nebo například rozšířenou asistenci. Nad grafem porovnání lze pak měnit frekvenci platby a připojistit živel, odcizení nebo povodeň.

Jakmile budete mít jasno, stačí kliknout na tlačítko Koupit a v dalším kroku doplnit podrobnější parametry o vaší domácnosti a o pojistníkovi. Všechny zadané parametry je samozřejmě možné před objednáním zkontrolovat v nabídkovém souhrnu. Pojištění domácnosti vzniká podpisem pojistné smlouvy, kterou vám během následujících dní zašleme poštou a řádným uhrazením pojistného, jehož lhůtu stanovuje pojistitel.

Nevíte si rady?

Nevadí, rádi vás s kompletní nabídkou pojištění domácnosti kontaktujeme telefonicky. Zároveň vám můžeme pomoct s výběrem i sjednáním.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI