Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vánoční cestovní pojištění

Poslední dobou se heslo cestovní pojištění na vánoční svátky stává na internetu stále častěji vyhledávaným. Dávno jsou pryč časy, kdy všichni povinně trávili vánoční svátky doma u stromečku, cpali se cukrovím a bramborovým salátem a koukali na pohádky, které už znají téměř zpaměti. Samozřejmě, tradice je tradice, ale každý si užívání vánočních svátků představuje trochu jinak. Často nám vánoční svátky dopřejí díky svátečním dnům spojených s víkendem, Silvestrem a Novým rokem i několik dnů volna vkuse a to mnohé z nás láká právě k cestování do zahraničí.

Vánoční cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Ať už se tedy rozhodnete strávit volno kdekoliv, nezapomeňte před odjezdem sednout k počítači nebo vzít do ruky chytrý telefon a vyťukat cestovní pojištění vánoční svátky. A nezáleží na tom, zda jedete k příbuzným na Slovensko nebo budete relaxovat na pláži někde daleko v některé z exotických destinací. Cestovní pojištění si nezapomeňte uzavřít vždy, když vyrážíte za hranice ČR. Samozřejmě tomu, jaká je cílová destinace vaší dovolené a jaká bude její náplň, pak přizpůsobíte výběr produktu vánočního pojištění na cesty. V případě, že se jedná pouze o turistiku po památkách některé z evropských metropolí, pak doporučujeme volit limit na léčebné výlohy, ze kterých je hrazeno veškeré ošetření, hospitalizace a i případná repatriace zpět do ČR, v minimální výši 3 mil. Kč a vyšší.


Pokud se ale chystáte na lyže, byť jen kousek za české hranice, zařaďte do svého pojištění také možnost ,,zimní sporty" a zvažte důležitost připojištění odpovědnosti, které vám kryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Toto připojištění využijete v situaci, ke které bohužel na horách dochází poměrně často, a to je při srážce s jiným lyžařem. Ať už mu tedy způsobíte újmu na zdraví anebo jen poničíte lyžařskou výbavu, pojištění odpovědnosti zajistí, že náklady na odškodnění nebudete muset hradit z vlastních finančních prostředků.

Pokud zimní radovánky raději vyměníte za opalování a relax na pláži někde v exotice, pak nezapomeňte, že při cestách mimo Evropu je vždy lepší vybírat produkty cestovního pojištění s limity minimálně 5 mil. korun a vyšší. Pro takovou dovolenou můžete také využít třeba připojištění storno cesty pro případ, že na poslední chvíli nebudete moci z určitého důvodu vycestovat. Toto připojištění vám případnou finanční ztrátu pokryje.

I v těchto případech je cestovní pojištění nutné?

Možná vyrážíte pouze na jednodenní výlet na vánoční trhy k některým z našich sousedů, ať už do Drážďan, Vídně nebo třeba Salzburgu. I v tomto případě je ale cestovní pojištění nutností, bohužel nikdy nevíte, k čemu může třeba i v průběhu cesty, za hranicemi naší republiky dojít. Cestovní pojištění online na jeden den vás vyjde opravdu jen na pár korun a tak se nevyplatí riskovat to, že případné ošetření v zahraničí budete muset hradit z vlastní kapsy. Samozřejmě, v rámci EU vám platí evropské zdravotní pojištění, to ale nepokryje ošetření mimo státní zařízení, případnou běžně stanovenou spoluúčast na ošetření nebo repatriaci zpět do ČR.

A co cestovní pojištění vánočních svátků, které budete trávit na českých horách? Ano, i pro tyto případy můžeme doporučit sjednání cestovního pojištění. Takové pojištění je postaveno jinak, než to pro cesty do zahraničí. Pojištění léčebných výloh zde nenajdete, tyto výlohy vám hradí vaše standardní zdravotní pojištění. Prostřednictvím cestovního pojištění v rámci ČR si pojistíte odpovědnost, zavazadla a úraz.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pojištění odpovědnosti využijete při lyžování, jak již bylo zmíněno výše, pojištění zavazadel vám může ochránit například vaši sportovní výbavu a úrazové připojištění vám poskytne odškodnění pro případ úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti, případně denní odškodné za pobyt v nemocnici.

Sjednání cestovního pojištění

Sjednat si cestovní pojištění na vánoční svátky je opravdu snadné. Stačí si na webu Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci cestovního pojištění, vyplnit údaje o vaší cestě, pojištěných osobách a vybraných připojištění a okamžitě máte před sebou přehledné porovnání od většiny pojišťoven a jejich produktů. Pokud si z nabídky vyberete, pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce, kde budete vyzváni k doplnění údajů jednotlivých pojištěných osob. Sjednání pojištění vám nezabere více než pár minut, navíc vzniká úhradou pojistného, nemusíte tedy tisknout a podepisovat smlouvu, kterou byste pak odesílali zpět.

Veškeré dokumenty a to včetně asistenčních kartiček obdržíte obratem po sjednání pojištění e-mailem. A v případě, že si nebudete vědět rady, neváhejte využít služeb pracovníků našeho zákaznického centra, rádi vám s čímkoliv pomůžeme, poradíme nebo vám třeba pojištění sjednáme prostřednictvím telefonu. Zastihnete nás telefonicky, e-mailem nebo na online chatu každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY