Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na cesty do zahraničí

Balíte si všechny věci a očekáváte odjezd na vytouženou dovolenou. Ale zároveň jste si uvědomili, že nemáte cestovní pojištění? Nezoufejte, pojistku pro celou svoji rodinu sjednáte během několika minut online a to klidně ze svého mobilního telefonu.

cestovní pojištění se slevou 50 %

Co to je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění vám pomůže vypořádat se s jakoukoliv nepříjemností, která vás v zahraničí potká. Nemusíte rozumět jazyku daného státu, nemáte u sebe dost peněz nebo vás právě okradli a vy potřebujete pomoc místních institucí? Tohle, a mnoho dalšího, vám pomůže vyřešit asistenční služba a pojistné plnění v rámci cestovního pojištění.

Pokud cestujete v rámci EU, platí vám zde samozřejmě Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten však pokryje pouze nezbytnou zdravotní péči za podmínek, které platí pro místní občany v rámci povinného zdravotního pojištění. Možnost se nechat ošetřit máte pouze v rámci veřejných zdravotnicích zařízení a jste povinni hradit stejnou spoluúčast jako místní občané. Spoluúčast na zdravotním pojištění je ve většině zemí EU běžná. Z tohoto pojištění nebude pokryta případná repatriace do ČR nebo ošetření v privátních zdravotnických zařízeních.

Při cestách za hranice EU je pak sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností, u některých destinací pak i třeba podmínkou pro vydání víza.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Pojistka může obsahovat celou řadu rizik. Těmi nejzákladnějšími je ohrožení vašeho zdraví. Díky cestovnímu pojištění budete mít jistotu, že vás kdekoliv bez potíží ošetří, hospitalizují nebo provedou nutný operační zákrok. Kdykoliv se můžete i ztratit. Vyhlášení pátrání a součinnost záchranářů je drahá záležitost, kterou vám pokryje právě cestovní pojištění.

Co obvykle zahrnuje cestovní pojištění:

 • První pomoc
 • Ošetření
 • Hospitalizaci
 • Zásah horské služby
 • Operační zákrok
 • Repatriace a převoz
 • Léky
 • Asistenční služby
 • Pojištění odpovědnosti
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění auta na cesty do zahraničí

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak vybrat cestovní pojištění?

Výběr a sjednání pojištění na cesty do zahraničí není žádná věda, trochu času je tomu ale třeba věnovat. Nastavení pojistky záleží čistě na vás, podle toho, do jaké destinace chcete odjet, co všechno berete s sebou a čemu se v místě budete věnovat.

K výběru pojištění můžete buď zajít na pobočku některé z pojišťoven, nebo se na nabídky více společností podívat na internetu. To samo o sobě zabere opravdu hodně času. My vám proto doporučujeme online kalkulačku, díky níž získáte srovnání produktů na jedné stránce.

Kde sjednat cestovní pojištění?

Srovnání produktů je ke sjednání smlouvy zásadní. Vybrat si můžete podle ceny a vlastní priority pojistných rizik a limitů. To vše lze na našich stránkách Top-Pojištění.cz. Ve srovnávači vyplníte základní údaje o sobě, vaší rodině a cílové destinaci a pak už se vám zobrazí přehled několika nabídek, které následně upravujete podle potřeby. Pokud si nebudete vědět rady, můžete nás kdykoliv kontaktovat na zákaznické lince.

Po sjednání smlouvy vám dorazí do e-mailu. Pojištění je platné v momentě, kdy ho jednoduše zaplatíte. Pak už si stačí uložit a vytisknou kartičku, vložit do peněženky a vyrazit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak zrušit cestovní pojištění?

Výpověď cestovního pojištění je jednoduchá. Stačí ji podat písemně a formulář k tomu ani nepotřebujete. Do dopisu jen napíšete číslo vaší smlouvy, důvod, proč od smlouvy odstupujete a přidáte váš podpis. Výpověď je možné zaslat také v e-mailu.

Jaké jsou varianty výpovědi:

 • Písemnou výpovědí do 2 měsíců ode dne uzavření smlouvy.
 • Písemnou výpovědí ke konci pojistného období, je-li sjednáno běžné pojistné.
 • Písemnou výpovědí do 3 měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události.
 • Písemnou výpovědí dohodou (nejpozději v den počátku platnosti pojištění, kdy vrácená částka bude zkrácena o 20 % kvůli nákladům na uzavření pojistné smlouvy).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ