Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění na cesty do zahraničí

Právě si procházíte veškeré dokumenty, která máte k vaší cestě k dispozici a doufáte, že všechno bude přesně tak, jak jste si do detailů naplánovali. Poprvé máte před sebou dovolenu ve vlastní režii a nervozita přece jen stoupá s tím, jak se blíží plánovaný odjezd. Byli jste zvyklí cestovat v rámci zájezdů s cestovní kanceláří a programu All Inclusive, kdy jste se skutečně nemuseli o nic starat. Letos jste si ale s přáteli naplánovali dobrodružnější dovolenou. Letenky, půjčení vozidla na místě i ubytování v jednotlivých destinacích máte zařízené. Jediné co ještě zbývá, je sjednat pojištění na cesty do zahraničí. Kde ale takové pojištění hledat, když nemáte čas obcházet pobočky pojišťoven? Jak vybrat to správné pojištění? Nemusíte se obávat, na webu Top-Pojišteni.cz vyřídíte pojištění na cesty do zahraničí online během několika minut. Vše potřebné, co by se vám pro sjednání mohlo hodit, jsme pro vás sepsali do tohoto článku.


banner leto

Jak správně vybrat pojištění na cesty do zahraničí

Výběr a sjednání pojištění na cesty do zahraničí není žádná věda, trochu času je ale určitě jeho výběru třeba věnovat. Přeci jen se jedná o pojištění, které chrání zdraví vaše i vašich blízkých. Pokud cestujete v rámci EU, platí vám zde samozřejmě Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten však pokryje pouze nezbytnou zdravotní péči za podmínek, které platí pro místní občany v rámci povinného zdravotního pojištění. Možnost se nechat ošetřit máte pak tedy pouze v rámci veřejných zdravotnicích zařízení a jste povinni hradit stejnou spoluúčast, jako místní občané. Spoluúčast na zdravotním pojištění je ve většině zemí EU běžná. Z tohoto pojištění nebude pokryta případná repatriace do ČR, ošetření v privátních zdravotnických zařízeních apod. Proto vždy důrazně doporučujeme sjednat pojištění do zahraničí sjednám cestovního pojištění u některé z komerčních pojišťoven. Pojištění na cesty do zahraničí se pohybuje v částkách již od 11 Kč na den u základního pojištění pro státy v Evropě a dospělou osobu. Při cestách za hranice EU je pak sjednání cestovního pojištění v podstatě nutností, u některých destinací pak i třeba podmínkou pro vydání víza.

Při výběru pojištění na cesty do zahraničí je třeba zohlednit několik aspektů vaší cesty. Je třeba se zamyslet nad tím, jaká je cílová destinace, jaká je zde dostupná zdravotní péče a jaký je charakter vaší cesty. Od toho je také pak třeba odvíjet volbu produktu a s tím spojených limitů, především na pojištění léčebných výloh. Pojištění léčebných výloh a asistenční služby jsou automatickou součástí všech námi nabízených produktů pojištění na cesty do zahraničí, liší se pak výší limitů a obsahem jednotlivých připojištění. Z pojištění léčebných výloh je v zahraničí kryto veškeré ošetření, hospitalizace, léky, převoz do zdravotnického zařízení apod. V tomto případě tedy platí, čím vyšší limit, tím lepší a větší jistota, že o vás bude postaráno a nic nebude hrazeno z vašich finančních prostředků. Speciálně pokud cestujete mimo Evropu, je třeba volit vyšší limity krytí a to z důvodu nákladné zdravotnické péče v zahraničí i případných převozů zpět do vlasti. Asistenční služby  jsou vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to v českém jazyce. Pokud tedy potřebujete v zahraničí jakoukoliv pomoc, neváhejte se na asistenční linku vaší pojišťovny pro radu obrátit.

V případě, že do zahraničí cestujete za sportem, nezapomeňte tuto skutečnost do pojištění zohlednit. Jednotlivé pojišťovny řadí sporty do kategorií rizikovosti různě a tak je třeba si vaší sportovní aktivitu a její rizikovost prověřit přímo dle podmínek vybrané pojišťovny. K pojištění na cesty do zahraničí pak také lze sjednat několik připojištění. Jedním z nich je pojištění odpovědnosti, které kryje škody neúmyslně způsobené na majetku či zdraví třetích osob. Zde může být typickým příkladem například to, že se vám nešťastnou náhodou podaří poničit něco z vybavení hotelového pokoje. K pokrytí škody vám pak poslouží právě pojištění odpovědnosti. Další možností připojištění je úrazové pojištění, které slouží v podstatě jako odškodné pro případ úrazů s trvalými následky či následkem smrti. Toto pojištění je dobré sjednat k cestovnímu pojištění, pokud do zahraničí míříte za sportem, kdy je pak riziko úrazu samozřejmě vyšší. V rámci  pojištění na cesty do zahraničí si také můžete pojistit vaše osobní věci a zavazadla. Zde ale doporučujeme prostudovat pojistné podmínky vybraného produktu, jelikož výluky z pojištění jsou zde skutečně rozsáhlé a u jednotlivých pojišťoven se liší. Můžete se pak tedy setkat například s tím, že vám pojištění zavazadel nekryje případnou ztrátu či poškození v průběhu letu, kdy jsou zavazadla předán dopravci.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Posledním možným připojištěním je pojištění storna cesty, které vám pokryje případné storno poplatky vyúčtované v rámci zájezdu či cestovní služby, pokud z určitých důvodů nemůžete na danou cestu odjet. Podmínky jsou zde také poměrně přísné a rozdílné, je tedy třeba se řádně informovat v pojistných podmínkách daného produktu.

Sjednání pojištění na cesty do zahraničí

Sjednání cestovního pojištění je v dnešní době už velmi jednoduché a rychlé. Nemusíte se přitom vůbec zvednout z gauče ve vašem obýváku. K ruce je třeba mít pouze počítač, tablet nebo chytrý telefon, vše lze sjednat jednoduše online. V kalkulátoru cestovního pojištění si zadáte pouze základní parametry vaší cesty, základní údaje o pojištěných osobách a navolíte požadovaná připojištění. Poté už můžete vybírat z nabídky až 11 pojišťoven a jejich produktů. Produkty jsou zde velmi různorodé, můžete si vybrat pojištění s limity krytí na léčebné výlohy od 1,5 mil. Kč až po limity neomezené. Volba už je jen skutečně na vás. Pokud si pak v průběhu kalkulaci či sjednávání s čímkoliv nevíte rady, neváhejte využít služeb našich specialistů na zákaznické podpoře, kteří jsou vám k dispozici na online chatu, emailu či telefonu každý den. Po výběru produktu pokračujete přes tlačítko ,,Koupit" dále v objednávce a po sjednání vám vše přijde během pár minut do vaší emailové schránky. Stačí si pak vytisknout asistenční kartičky, kde máte uveden kontakt na asistenční linku vaší pojišťovny. Ta je vám k dispozici nonstop, v případě potřeby se tedy na ni neváhejte obrátit.

Doufáme, že volba pojištění na cesty do zahraničí vám je po přečtení tohoto článku už o něco jasnější a vy se můžete pustit do jeho sjednání. Přejeme vám krásnou dovolenou plnou neobyčejných zážitků. Vaše Top-Pojištění.cz.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ