Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění 2021

Cestovní pojištění je jedním z nejoblíbenějších produktů, které v průběhu roku aktivně využíváme. Jaké novinky na tomto poli můžeme čekat v roce 2021? Pojďme se na to podrobněji podívat.

Srovnátor-cestovního-pojištění

Češi a cestovní pojištění

Náš národ cestování jednoduše zbožňuje, a to nejen v zahraničí, ale samozřejmě i v tuzemsku. Každý z nás si alespoň jednou za rok dopřeje dovolenou nebo prodloužený víkend, přičemž přímo za hranice míří více než tři čtvrtiny z nás. Na cestovním pojištění nešetříme především v případech, kdy cestujeme za sportem, například za lyžováním či potápěním. V těchto případech si svědomitě vybíráme odpovídající limity krytí a nespoléháme se jen na základní balíčky a produktové verze. A pokud cestujeme autem, nezapomínáme ani na autoasistenci.

Často ale zapomínáme, že na své bezpečí bychom měli myslet, i když jedeme ,,jen" na eurovíkend nebo si užívat vánoční atmosféru na adventní trhy. I na takto krátkých výletech nás mohou potkat situace, které nám v případě absence cestovního pojištění mohou hezky sáhnout do peněz.

Cestovni-pojisteni-online

Cestovní pojištění 2021

Je nutno si přiznat, že v souvislosti s pandemií koronaviru je současná situace ohledně cestování jiná, než na jakou jsme byli zvyklí. Vzhledem ke druhé vlně a mezinárodním opatřením obecně panuje spíše opatrnost a všichni vyčkávají, jak se dění v s koronavirem bude v Evropě i ve světě vyvíjet. Stejný postoj zaujímají také pojišťovny. U těch můžeme očekávat reakci na základě nejnovějších informací a stavu, podle kterého pak upraví i své produkty s ohledem na rozšíření pojistného krytí, i na specifické situace související s pandemií COVID-19.

Léčebné výlohy a koronavirus

Aktuálně více méně všechny společnosti nabízí pojištění léčebných výloh v souvislosti s koronavirem. Je potřeba nezapomínat, že to je podmíněno zvolenou destinací podle obecně známého semaforu. Některé pojišťovny opatrně toto krytí rozšiřují i do destinací, které jsou v ,,šedé zóně" - většinou se jedné o území mimo Evropskou unii. Pokud tedy plánujete cestu do vzdálenějších míst, předem se seznamte s podmínkami a výlukami vašeho pojištění.

Ceny krapet poskočí

Vzhledem k náročné sezóně v roce 2021 se dá očekávat mírné zdražení produktů, ale nemusíte se bát - nejspíše se bude jednat pouze o jednotky procent pro evropské destinace, a cca okolo 10 % pro zbytek světa.

Pokud i teď na podzim uvažujete alespoň o malém výletu, podívejte se na země, do kterých můžete z České republiky vycestovat. A samozřejmě - nezapomeňte si sjednat odpovídající cestovní pojištění.