Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti srovnávač

Sjednávání cestovního pojištění nebo pojištění vozidel online už pro vás novinkou není, ale věděli jste, že můžete využít i pro pojištění domácnosti srovnávač? Kalkulaci pojištění domácnosti sice nevyužijete několikrát ročně, ale o to větší pozornost byste výběru vhodného produkt měli věnovat. Pojištěním domácnosti ochráníte váš domov před riziky, které mohou vaši pohodu u rodinného krbu rázem ohrozit. Pokud se chcete dozvědět více informací o srovnání a sjednání pojištění domácnosti, jste na správné adrese.

Nejelvnější pojištění domácnosti

Potřebuji pojištění domácnosti?

Na váš byt nebo domek máte sjednané pojištění nemovitosti, a tak si zřejmě kladete otázku, zda budete potřebovat i pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti a nemovitosti jsou ale dva různé typy pojištění. V rámci pojištění nemovitosti máte pojištěn dům či byt pouze jako stavbu. Pojištění ale nekryje škody na vnitřním vybavení. Z tohoto důvodu je vhodné si prostřednictvím kalkulačky pojištění domácnosti sjednat pojištění, které ochrání vnitřní vybavení vašeho domova a to od podlahy až po lustr.

Co všechno pojištění domácnosti zahrnuje?

Vzhledem k tomu, že se jedná o náš domov, neměli bychom výběr pojištění domácnosti podcenit. Do pojistné částky je potřeba zahrnout veškerou výbavu, která se nachází za uzamčenými dveřmi našeho domova. Jedná se zejména o nábytek, podlahy, kuchyň, vestavené skříně, ale také i parfémy, oblečení a elektroniku. Pozor na to, abychom si správně pojistnou částku domácnosti stanovili, protože by se mohlo stát, že kdyby byla domácnost podpojištěna, pojišťovna by pak pojistné plnění nemusela vyplatit, anebo by jej mohla krátit. Stanovení pojistné částky je třeba provést opravdu pečlivě. Představte si, o co byste při pojistné události jako je např. požár celého bytu či domku mohli skutečně přijít. To všechno je třeba do pojistné částky zahrnout.

Co rozhodně nezapomenout připojistit?

U některých pojišťoven lze limity pojistného krytí jednotlivě navyšovat, např. u cenností nebo elektroniky. Připojistit se pak dají atmosférické srážky, což ocení majitel podkrovního bytu, anebo povodeň, kterou ocení majitel bytu, jenž se nachází v blízkosti vodního toku. Pozor jen na ověření povodňové zóny, pokud spadáte do skupiny č. 4, nelze vás proti tomuto riziku připojistit. Mezi volitelné dílčí limity patří také odcizení a odpovědnost, které byste si měli určitě připojistit. Podle zabezpečení vaší domácnosti se pak v případě připojištění odcizení volí limit pojistného plnění. Pojištění odpovědnosti přijde vhod jak v domácnosti, když neúmyslně vytopíte souseda, anebo také v běžném občanském životě, když v obchodě shodíte zboží z regálu. U některých pojišťoven lze připojistit i Vašeho domácího mazlíčka či garáž.

Jen do toho, hned bude hotovo

Pro sjednání pojištění domácnosti není nic jednoduššího než využít srovnávač pojištění domácnosti. Pojištění tak sjednáte snadno a rychle bez nutnosti návštěvy poboček jednotlivých pojišťoven. Na webovém portále Top-Pojištění.cz zvolíte záložku pojištění domácnosti a kalkulátor pojištění. Aby byla kalkulace co nejpřesnější, vezměte si k ruce dokumenty, kde jsou uvedeny potřebné údaje o vaší domácnosti. V kalkulaci pak zadáte základní údaje o poloze domácnosti, vyberete stupeň jejího zabezpečení a nastavíte odpovídající pojistnou částku. Zadáním základních údajů se dostanete na srovnání jednotlivých nabídek. Vybírat můžete z nabídky až 7 pojišťoven. Vpravo vedle grafu porovnání nabídek můžete vybrat požadovaná připojištění, popřípadě navýšit limity pojistného krytí. Tlačítko Zobrazit detaily usnadní porovnání jednotlivých produktů a jejich limitů. Po výběru vhodného produktu stačí pokračovat v objednávce a vyplnit bližší informace o místě pojištění a pojistníkovi. Vaši objednávku zpracujeme nejpozději následující den po sjednání pojištění domácnosti a dokumenty odešleme fyzicky na adresu pojistníka.

Stále si nejste sjednáním pojištění domácnosti online jisti?

Pro tento případ můžete využít služby našeho zákaznického centra, kde vám rádi s čímkoliv poradíme. Pojištění s vámi můžeme sjednat telefonicky. Najdeme vám tu nejvíc vyhovující nabídku, která kompletně a spolehlivě ochrání to nejcennější, váš domov.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI