Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti 2024

Náš majetek bychom měli chránit před různými riziky, která nás mohou potkat. Od živlů, přes zloděje až po nejrůznější nehody. Jejich případnému vzniku nikdy zcela nezabráníme, ale sjednat si pojištění domácnosti, které nás nenechá na holičkách, můžeme!

Pojištění domácnosti 2021

Jak funguje pojištění domácnosti

Princip této pojistky je zcela jednoduchý. Svou domácnost pojistíte na určitou částku, která by měla odpovídat hodnotě hmotného vybavení vašeho domu nebo bytu. A pokud dojde k pojistné události, pojišťovna vám škodu za zničené nebo poškozené věci jednoduše uhradí.

Pokud si nejste jistí hodnotou vašeho vybavení, projděte si krok za krokem pokoj za pokojem a domácnost si naceňte. Velkým pomocníkem jsou v tomto případě účtenky, které se zcela jistě hodí i v případě řešení pojistné události.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Co do pojištění domácnosti zahrnout

Do pojištění domácnosti zcela jistě spadá:

  • Elektronika (TV, počítač, mobilní telefon)
  • Nábytek
  • Umělecká díla
  • Věci osobní potřeby
  • Sportovní vybavení a tak dále.

Zkrátka všechno, co byste při stěhování mohli z dané nemovitosti odnést. Před podpisem smlouvy se ovšem zaměřte také na ,,sporné položky", kterými někdy bývá například kuchyňská linka a vestavěné spotřebiče. V některých pojistných produktech se k nim totiž přistupuje jako k pevným stavebním součástem a tím pádem je pro jejich ochranu potřeba sjednat i pojištění nemovitosti.

Pojištění domácnosti 2024

Pokud ohledně pojištění domácnosti hledáte aktuální nabídku na trhu, na našem webu Top-Pojištění.cz najdete pěkně na jednom místě produkty všech pojišťoven. Nemusíte tedy složitě obíhat jejich pobočky, ale všechno zvládnete online a z pohodlí domova. A jestli už pojištění domácnosti máte, nezapomínejte také na to, že je potřeba ho čas od času aktualizovat. Především ve chvílích, kdy si koupíte nový gauč, jízdní kolo, nebo mobilní telefon. S novým vybavením totiž hodnota vaší domácnosti vzrůstá a tím pádem by měla i částka, kterou máte uvedenu v pojistce.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI