Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jarní prázdniny 2022 se blíží

Jarní prázdniny, na které se těší děti i rodiče, se pomalu, ale jistě blíží. I přes situaci spojenou s koronavirem a omezení cestování si je můžete užít s úsměvem na rtech! A jako vždy vám přinášíme hned několik užitečných tipů.

Jarní prázdniny 2021

Termíny jarních prázdniny 2022

Kdy přesně se jarní prázdniny konají vám určuje adresa školy, do které vaše děti chodí. Jarňáky jsou tedy podle jednotlivých okresů rozděleny v termínech od 1. února do 14. března. A to především pro to, aby naše hory nebyly zahlceny najednou. Což je v dnešní době poměrně důležité. Přesné termíny jarních prázdnin pak najdete v tomto našem článku.

Cestovní pojištění online

Kam na jarní prázdniny vyrazit

Nejčastěji o jarních prázdninách jezdíme na sousední Slovensko, do Rakouska a nepohrdneme ani italskými nebo švýcarskými Alpami. Vzhledem k pandemii koronaviru a nestálé situaci můžeme aktuálně vyrazit na bobovačku nebo lyžovačku především do českých hor. Pokud vám vaše jarní prázdniny vychází až na některý z březnových termínů, dají se očekávat větší možnosti. Nezbývá než držet pěsti!

Zábava i mimo sjezdovku

Vzhledem k tomu, že jsou stále zavřené hotely a ubytovací zařízení, na hory lze vyrazit do vlastní chaty nebo chalupy, případně „na otočku“. V případě, že vlastním ubytováním nedisponujete, podívejte se na možnosti také ve vašem okolí:

  • Kopečky vhodné k bobování a sáňkování
  • Poznávací lesní stezky
  • Trasy pro příjemné procházky a tak dále.

Bohatou inspirací jsou pak rodičovské a lokální skupiny na Facebooku, které si jednoduše vyhledáte podle místa vašeho bydliště. A jestli vyrážíte na čerstvý vzduch celá rodina, vezměte pro ty nejmenší i hračky na pískoviště. I ze sněhu se dá přece udělat krásný hrad!

Zajímavé aktivity můžete najít i v tomto videu:

Když vyrážíte na hory

  • Ověřte, zda vašim dětem, i vám, správně sedí všechno lyžařské vybavení (lyže, hůlky, boty, helma, brýle) a neopomeňte ani oblečení (kombinézy, oblečení na lyže, ponožky, rukavice a termoprádlo).
  • Je dobré také začít připravovat i vaše tělo, aby na svahu nebo výšlapu nedostalo ,,šok". Každý den si trochu zacvičte a protáhněte se.
  • Myslete na své zdraví a pro celou rodinu si sjednejte správné cestovní pojištění.
  • Vezměte si s sebou také roušky, dezinfekční gely na ruce a antibakteriální ubrousky a dodržujte bezpečnostní opatření.

Hranice otevřeny? Zkuste tahle letoviska!

Jestli jsou omezení cestování nakloněna a k výletu za hranice potřebujete pouze test na koronavirus, zaměřte svou pozornost na tyto ski areály, které jsou pro rodiny s dětmi jako stvořené!