Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Německé hory a zimní dovolená? Jednoduše skvělá kombinace!

Publikováno: 21.01.2020

I hory v Německu jsou skvělým lákadlem pro celou řadu návštěvníků, kteří ocení krásy přírody a skvělé podmínky pro lyžaře, běžkaře i snowboardisty. V našem článku pro vás máme výběr těch nejlepších skiareálu pro rodiny s dětmi, ve kterých si jistě pořádně užijete vaši zimní dovolenou!

Kam za jarním lyžováním

Šumava

Arber

Do této oblasti v Bavorském lese se dostanete přes Železnou rudu a zaparkovat můžete přímo pod lanovkami. Čeká na vás 15 km tratí v šumavském okolí, ale s vybavením alpských středisek-ostatně vrcholky Alp odsud můžete za slunečného počasí i spatřit. Nejvyšším vrcholem tu je Großer Arber (Velký Javor, 1 456 m. n. m.), na který vedou hned dvě lanovky. Vyzkoušet si můžete závodní sjezdovku, a pro méně obratné lyžaře a děti tu jsou ty pozvolnější červené anebo "modrá louka" Thurnhof s vlekem a přepravními pásy. Pro děti tu jsou ostatně i lyžařské, carvingové a snowboardové školy. Areál Arber ovšem myslí i  na freeridery, kteří na trati Osthangstrecke mají svou mini zónu.

Jinak se tady vyžijete i na sáňkách, které je možné si přímo půjčit na místě za 5 eur. Navíc sama sáňkařská dráha má krásných 1 200 metrů! A krom toho tady můžete vyrazit na  běžky, vyzkoušet sněžnice, jízdu psím spřežením i nocování v iglú.

Kompletní informace o tomto středisku najdete na jeho webových stránkách, které jsou i v češtině. Češi zde ostatně tvoří velkou část klientely, takže se tu bez problémů v naší mateřštině domluvíte.

  • Děti od 6 do 16 mají skipas za 19 eur.
  • Parkoviště pod lanovkami je zdarma

Mitterdorf

Tenhle areál má skvělou infrastrukturu a bývá označován za "Mekku rodinného lyžování". Najdete v něm čtyři sjezdovky – s ostřejším sklonem, i ty modré pro rodiče s dětmi a milovníky carvingu. Všechny jsou perfektně udržované, stejně jako běžkařské tratě a sáňkařská dráha. Přímo pro děti je určen areál Junior Ski Zirkus s jednoduchou sjezdovkou, lyžařskou školou, kolotočem, pojízdnými koberci a vyhřívanou odpočívárnou s hernou. K tomu navíc snowtubingová dráha a všechny malí lyžaři dostanou na pití ovocný BIO čaj zdarma. A o ratolesti do dvou let se vám postarají celý den ve školce.

  • Děti do 15 let mají lyžování za 13 eur.
  • Bezplatné parkoviště je hned pod sjezdovkou.

Krušné hory

Altenberg

Celá oblast a  lázeňské městečko je známé především ze závodů světového poháru bobistů, sáňkařů nebo skeletonistů. Dráhu-ledové koryto si můžete i vyzkoušet ve čtyřbobu s profesionálním řidičem a brzdařem. Areál ocení především rodiče s dětmi, ale na své si zde přijdou i běžkaři, které jistě potěší převlékárna s odkládacími schránkami a teplou sprchou. Celkově vzato-sjezdovky jsou krásně upravené, široké a jako třešinka na dortu skvělý servis.

Pokud si chcete udělat po lyžování pěkný výlet, ani nemusíte jezdit moc daleko-Altenberg je moc krásné a příjemné lázeňské město, které stojí za vidění.

  • Děti zde mají skipas za 8,50 eur na den

Alpy

Berchtesgaden

V okolí tohoto romantického Berchtesgadenu najdete téměř 60 km lyžařských tratí. Ty mají pohodový a mírný charakter, takže jsou ideální pro méně zkušené lyžaře a pro rodiny s dětmi. Ty  ocení především ski areál Götschen s večerním lyžováním i krásným výhledem na místní panoramata, nebo pohodové sjezdovky na Hochschwarzeck.

Místo je vhodné i pro náročnější sportovce, kteří si můžou dopřát několika hodinový carving na horu Jenner a také pro skialpinisty.

A co po lyžování? Můžete navštívit královský zámek a termální lázně Watzmann nebo ochutnat lahůdky z bavorské kuchyně.

Doufáme, že jsme vás našimi tipy inspirovali i tentokrát! A aby vaše cesta a dovolená byla co nejvíc pohodová, nezapomeňte na cestovní pojištění, které si sjednáte online během pár minut ? A pokud pojedete autem, podívejte si na náš článek o tom, na co se na německých silnicích připravit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ