Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na vánoční trhy

Pokud se chystáte vyrazit nasát vánoční atmosféru i mimo ČR, nezapomeňte si poznamenat ,,cestovní pojištění na vánoční trhy". I když se vám sjednání cestovního pojištění na jednodenní výlet kousek za hranice České republiky může zdát zbytečné, vězte, že tomu tak není. I pro krátký pobyt v zahraničí je třeba si cestovní pojištění sjednat. Jak si poznámku v diáři co nejdříve a nejrychleji odškrtnout a pojištění si sjednat snadno a rychle, vám poradíme v následujícím článku.

Vánoční cestovní pojištění

Proč si sjednávat cestovní pojištění?

I když se jedná o cestu do zahraničí v rámci Evropské unie, je vhodné si cestovní pojištění uzavřít. Samozřejmě, v rámci EU vám díky Evropskému zdravotnímu průkazu, platí vaše zdravotní pojištění. To vám ale některé důležité věci bohužel nepokryje. V první řadě je hrazeno ošetření pouze ve státních zdravotnických zařízeních, pokud se necháte ošetřit v soukromém, bude vám plnění kráceno dle podmínek vaší zdravotní pojišťovny zde v ČR. Zdravotní pojištění vám také nekryje spoluúčast na ošetření, která je v evropských státech běžná a repatriaci zpět do ČR. Z těchto důvodů je tedy doporučováno uzavřít komerční cestovní pojištění online, kde o vás v případě pojistné události bude skutečně postaráno. A tak i při krátkodobém pobytu v zahraničí, jako je adventní výlet, nezapomeňte na pojištění.

Jak vybrat vhodné cestovní pojištění?

Ať už jsou vaším cílem Drážďany, Vídeň nebo třeba Norimberk, věnujte výběru pojištění na vánoční trhy dostatečnou pozornost. K pojistné události může dojít nejen v cílové destinaci, ale i v průběhu cesty, na to je tedy třeba myslet a podle toho pak také vybírat odpovídající produkt cestovního pojištění. Podstatnou položkou je výše limitů na léčebné výlohy a asistenční služby, které jsou automatickou součástí cestovního pojištění do zahraničí. Pro cesty v rámci Evropy doporučujeme zvolit produkt s limity minimálně 3 mil. Kč. Zvážit také můžete třeba připojištění odpovědnosti, hodit by se vám mohlo například v případě, že se vám omylem podaří srazit stojan s vánočními ozdobami u některého ze stánků na trhu.

Pokud v autě ponecháváte nějaké cennější věci a chcete tato zavazadla v rámci cestovního pojištění pojistit, doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek vybrané pojišťovny. Podmínky jsou v těchto případech u jednotlivých pojišťoven velmi specifické, často jsou právě věci ponechané v zaparkovaném vozidle ve výlukách z pojištění. Pro případ, že máte výlet na vánoční trhy objednaný přes některou z cestovních kanceláří a obáváte se, že třeba z důvodu nemoci nebudete moct nakonec odcestovat, sjednejte si k cestovnímu pojištění také připojištění storno cesty, pak o uhrazenou částku nepřijdete. Toto pojištění je ale obvykle nutné sjednávat ve stejný den, kdy daný zájezd kupujete.

Jak sjednat cestovní pojištění

Sedíte u počítače, zadali jste do vyhledávače cestovní pojištění vánoční trhy a vyskákalo na vás tolik odkazů, že nevíte který z nich vybrat? Pokud chcete mít k dispozici nejširší porovnání cestovního pojištění na českém online trhu, otevřete si rovnou webové stránky Top-Pojištění.cz. Zde stačí zvolit kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní údaje o cestě, pojištěných osobách a požadovaných připojištěních a ihned vidíte přehledné srovnání od 11 pojišťoven a jejich produktů. Nabídka je přehledně srovnána dle ceny pojištění. Abyste se lépe orientovali v nabízených produktech a jejich limitech, můžete využít tlačítko Zobrazit detaily vlevo dole, pak uvidíte i limity jednotlivých položek pojištění.

Máte vybráno? Pak stačí kliknout na tlačítko Koupit a pokračovat dále v objednávce zadáním konkrétních údajů o pojistníkovi a pojištěných. Na konci objednávky máte možnost pojištění rovnou uhradit online platební kartou. Pokud tuto možnost nechcete využít, stačí zvolit, že uhradíte později, veškeré platební údaje naleznete v e-mailu, který po sjednání pojištění obdržíte. Mimo platebních údajů je součástí zaslaného e-mailu i smlouva a asistenční kartičky, které si stačí na cestu vytisknout a vzít s sebou. Sjednání cestovního pojištění online je opravdu snadné a rychlé, v podstatě si jej tedy můžete sjednat ještě z auta po cestě.

Nevíte si rady s kalkulací nebo sjednáním cestovního pojištění na vánoční trhy? Nezoufejte, s výběrem i sjednáním vám rádi pomůžeme. Stačí využít služeb našeho zákaznického centra, můžete nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo na online chatu. K dispozici jsme vám každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ