Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění srovnání

Srovnání povinného ručení (pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla) nabízí pravidelně aktualizovaný přehled povinného ručení.

Povinné ručení Ford

Co je povinné ručení?

Povinné ručení vás chrání před neočekávanými výdaji v případě, že způsobíte jinému újmu na zdraví nebo na majetku provozem motorového vozidla. Povinné ručení je povinné podle zákona. Uzavřít povinné ručení je povinen vlastník nebo spoluvlastník tuzemského vozidla nebo řidič cizozemského vozidla. I když je toto pojištění povinné a musíte ho mít sjednané, není nutné obcházet pobočky jednotlivých pojišťoven. Díky online kalkulačce povinného ručení si nabídky produktů jednoduše a přehledně srovnáte během pár minut. Samozřejmostí je on-line uzavření pojistné smlouvy. Srovnání cen povinného ručení je jednoduché, komfortní a rychlé.

Pojištění srovnání

Rozdíly v ceně, ale taky v poskytovaných službách mezi jednotlivými pojišťovnami narůstají a mohou se diametrálně odlišovat. Vyberte si proto takové povinné ručení, které bude odpovídat vašim potřebám a finančním možnostem. Možností, jak zjistit, kde vám nabídnou to nejvýhodnější povinné ručení, je praktická kalkulačka povinného ručení. Ke srovnání nabídek povinného ručení je zapotřebí do kalkulačky online zadat technické parametry vozidla, tedy tovární značku a model, výkon, hmotnost a objem motoru. Téměř okamžitě pro vás pak srovnáme nabídky pojišťoven českého trhu na jednom místě. Produkty povinného ručení lze porovnávat nejen podle ceny, ale také podle jejich kvality.

Na co se zaměřit při výběru povinného ručení?

Pro řadu řidičů je při výběru rozhodujícím faktorem cena povinného ručení. Nikdy ale není napsáno, že to nejlevnější povinné ručení je tím nejlepším. Na cenu byste se tedy měli zaměřit až úplně nakonec. O kvalitě povinného ručení rozhodují zejména následující složky.

  1. Limit pojistného plnění

Minimální limit pojistného krytí je určen zákonem a činí 50 milionů korun na zdraví a majetek třetích osob. Ačkoli se to může zdát jako závratná suma, ve finále nemusí pokrýt všechny vzniklé škody. Proto je dobré, pokud je pojistný limit několikanásobně vyšší. Jistota je jistota.

  1. Frekvence platby pojistného

Nejvýhodnější ceny, ale i podmínky jsou tradičně u produktů hrazených ročně, tedy na celých 12 měsíců. Pokud byste si sjednali pojištění s frekvencí platby čtvrtletně nebo půlročně, můžete narazit na přirážky pojišťoven, pohybující se v rozmezí 5-7 % z výsledné ceny produktu.

  1. Bonus

Pokud vám ale daná pojišťovna dokáže za bezpečnou jízdu povinné ručení zlevnit, jste na správné cestě. Slevu na pojistném získáte už od 12 měsíců předchozího průběhu pojištění bez nehod.

  1. Možnost připojištění

Některé pojišťovny v ceně povinného ručení nabízejí také pojištění úrazu řidiče nebo další druhy připojištění, jež se mohou na cestách hodit.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ