Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Samoprohlídka při sjednání pojištění AXA

Samoprohlídka je jednou z podmínek při uzavírání pojištění vozidla. Každá pojišťovna má vlastní manuál, podle kterého by se měl pojištěnec řídit. V tomto článku se podrobně podíváme na podmínky pojišťovny AXA.

Pojištění auta samoprohlídka AXA

U jakého pojištění je samoprohlídka nutná

V případě pojišťovny AXA je to především havarijní pojištění a další doplňkové připojištění, například na odcizení a vandalismus, živly, poškození a střet se zvěří, nebo pojištění všech skel vozidla. Pokud nevyužijete služeb pojišťovny v podobě technika, který provede prohlídku za vás, zašle vám společnost přesné instrukce, jak samoprohlídku provést, případně si je můžete rovnou stáhnout na našich stránkách.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Samoprohlídka podle manuálu

Zaměříme se tedy na konkrétní kroky, které by vám měli zajistit úspěch při plnění pojistných podmínek, protože pokud je nedodržíte, nebude možné vaše vozidlo pojistit. Samoprohlídkou byste měli garantovat aktuální stav svého auta a k tomu nejlépe poslouží fotografie, podle kterých společnost rozhodne, zda je vůz vůbec pojistitelný. Je tedy ve vašem zájmu, aby byly snímky dostatečně kvalitní.

Manuál samoprohlídky ke stažení zde.

Předně je pořizujte za jasného světla, nejlépe přes den. Fotky by také měly být ostré, aby se daly rozeznat základní detaily, včetně registrační značky. Tu byste rovněž měli zahrnout do fotodokumentace, stejně jako dobře viditelný kód VIN. Fotografie rozhodně nijak neupravujte a pořizujte je i s datací, kterou má většina mobilních telefonů, či fotoaparátů. Pokud tomu tak není, do každého snímku zkuste zakomponovat viditelné číslo návrhu smlouvy, stačí třeba na papírku. Vozidlo také foťte čisté, ovšem nikoliv mokré.

Pokud si sjednáváte havarijní pojištění, nezapomeňte k dokumentaci přiložit i scan či fotku velkého technického průkazu.

Termín dodání fotografií

  • Fotodokumentaci je nutné provést nejpozději v den uzavření smlouvy.
  • Fotodokumentaci je nutné pojistiteli zaslat nejpozději do 15 kalendářních dnů od data počátku pojištění.
  • Fotodokumentace zašlete do 3 dnů od pořízení.

Způsob dodání fotodokumentace

  • Fotodokumentaci vložte do E-podatelny na adrese https://epodatelna.uniqa.cz/klient/odeslani-zasilky DOPORUČUJEME, nebo
  • Fotografie můžete zaslat na e-mail info@top-pojisteni.cz.

Z jaké strany vozidlo snímat

Fotografií je hned několik. Veškerou dokumentaci je potřeba zaslat v den nabytí platnosti pojištění. Velikost všech příloh by neměla přesáhnout 25MB.

Požadované fotografie

  • Základem je snímek vozidla zepředu, kde je vidět i registrační značka.
  • Dále pohled na vozidlo zepředu zleva i zprava pod úhlem 45° s SPZ.
  • Pod tím samým úhlem i zezadu, opět s registrační značkou.
  • Detail VIN kódu vozidla na kovové části.
  • Posledním snímkem je zachycení nejaktuálnějšího stavu tachometru.

Pokud si sjednáváte havarijní pojištění, nezapomeňte k dokumentaci přiložit i scan či fotku velkého technického průkazu.

Chcete se dozvědět mnohem více o pojištění vozidel od společnosti AXA, včetně výpočtu povinného ručení, stačí několik okamžiků.