Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti v Plzni

Bydlíte v proslulém západočeském městě piva? I zde je nutné myslet na kvalitní pojištění domácnosti, protože každé velké město má svá rizika. Poradíme vám, na co se při sjednání pojistky zaměřit a jak na ní ročně ušetřit.

Pojištění domácnosti Plzeň

Cena pojištění domácnosti v Plzni

Plzeň skutečně nepatří zrovna mezi vesničky a také zde není radno podceňovat bezpečí vaší domácnosti. Cena pojištění se samozřejmě zvyšuje s velikostí města. To je jedním ze zásadních důvodů, proč si obyvatelé Plzně za pojištění domácnosti připlatí více, než obyvatelé venkova. Vůbec nejdražší pojištění je pak v Praze a Brně.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

A proti jakým rizikům si domácnost ve městě pojistit? Mimo přírodní události, jako jsou následky krupobití a vichřice, je to samozřejmě i požár, vytopení domácnosti, ale také vandalismus nebo vykradení.

Co vše můžete pojistit:

  • Velké i malé spotřebiče, nářadí a další elektroniku
  • Nábytek
  • Sportovní vybavení, včetně kola
  • Oblečení
  • Umělecké sbírky, šperky a jiné vzácné předměty
  • Občanskou spoluúčast
Pojistná částka Pojišťovna 1 Pojišťovna 2 Pojišťovna 3 Pojišťovna 4
500 000 Kč 2 150 Kč 2 157 Kč 3 033 Kč 3 091 Kč
600 000 Kč 2 393 Kč 2 157 Kč 3 314 Kč 3 419 Kč
1 000 000 Kč 3 368 Kč 2 521 Kč 4 442 Kč 4 731 Kč

Pozn.: Výpočet pro dům v zástavbě, 100 m2, roční pojistné.

Jak můžete na pojištění ušetřit

Možností, jak neplatit zbytečně drahé pojištění, je více. Začněte u četnosti plateb. Jedna roční platba je výhodnější, než několik plateb za jeden rok.

Dále si stanovte rizika, která vaší domácnosti případně hrozí a nezapomeňte domácnost co nejreálněji ohodnotit. Na to se totiž váže pojistné plnění, které vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatí.

Platba za pojištění může být snížena i pomocí spoluúčasti. Ovšem tady si vše dobře spočítejte, protože čím vyšší spoluúčast, tím sice levnější pojištění, ale zato více vyplacených peněz z vlastní kapsy po pojistné události.

Další možností je zvýšení bezpečnosti domácnosti. Detektory kouře, ale i pohybu, jsou velmi vítané, stejně jako bezpečnostní zámky, kvalitní okna nebo kamerový systém. To vše se v pojištění zohledňuje jako velké plus. Navíc díky moderním systémů, jako je například chytrá domácnost, mnohým škodám dokážete úplně předejít.

TIP

Součástí pojištění domácnosti jsou samozřejmě i asistenční služby. Nejčastěji vám pomohou v případě, že je nutné zavolat instalatéra, elektrikáře nebo jakéhokoliv řemeslníka, nebo jste si právě zabouchli klíče od dveří a nemůžete se dostat dovnitř. Asistence nabízí i základní právní poradenství.

Aktualizováno: 28.10.2022