Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cena pojištění domácnosti

Jarní a letní měsíce jsou v tomto roce pro mnohé české domácnosti pohromou. Pokud bydlíte v místě, kde se dají předpokládat například záplavy, rozhodně pojištění nezanedbávejte.

Cena pojištění domácnosti

Přizpůsobivost pojišťoven u pojištění domácnosti

Pojišťovny musí samozřejmě reagovat na dlouhodobější prognózy, jako jsou například globální výkyvy počasí a některé využívají i povodňové mapy. Díky tomu neustále upravují své nabídky a pojišťovací balíčky pro domácnosti a nemovitosti. Obecně platí, že čím větší pravděpodobnost povodně či záplavy v místě vašeho bydliště je, tím vyšší bude cena. O rozdílu mezi povodní a záplavou jsme se rozepsali v jednom z našich článků.

Pojištění domácnosti online

Je tedy dobré porovnávat služby mezi více pojišťovnami, jelikož právě pojištění proti povodni nemusí být ani součástí základních balíčků. V jednom z našich článků přikládáme profily vybraných pojišťoven pro větší přehlednost.

Jak zjistit cenu pojištění domácnosti

Kalkulace je poměrně jednoduchá. Každá z pojišťoven nabízí online kalkulátor, kde stačí vyplnit všechny potřebné parametry. Komplexní informace dostanete hned samozřejmě na pobočce, nebo se s námi můžete spojit přes email či telefonickou linku. Při sjednání pojištění přes váš počítač v pohodlí domova dokonce společnosti nabízejí slevu okolo 10 až 20 %.

Cena se samozřejmě odráží na výběru pojistných balíčků a dalších doplňkových služeb. Také nezapomínejte, že je podstatný rozdíl mezi nemovitostí jako stavbou a domácností. Pojištění nemovitosti je většinou dražší, ale pořád lepší, než naříkat nad děravou střechou po krupobití nebo zničenou garáží či hospodářským stavením. Některé společnosti nabízí k pojištění jedné nemovitosti také krytí 5% hodnoty dalších staveb na vašem pozemku. Samozřejmě není žádný problém obě varianty navzájem zkombinovat.