Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Oborová zdravotní pojišťovna

V České republice v současné době působí sedm zdravotních pojišťoven. Oborová zdravotní pojišťovna, celým názvem Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, vznikla jako jedna z prvních zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven již v roce 1992. Pojďme se na ni podívat trochu blíže.

Oborová zdravotní pojišťovna

 

Cestovní pojištění

U oborové zdravotní pojišťovny mohou všichni zaměstnanci využívat výhodného cestovního pojištění od dceřiné pojišťovny Vitalitas. Děti a senioři mají toto cestovní pojištění v rámci zdravotního pojištění zdarma. Sjednat si zde můžete krátkodobé i dlouhodobé cestovní pojištění, pojištění v rámci České republiky, roční pojištění opakovaných cest a cestovní pojištění i pro zimní sporty. Limity a rozsah pojištění najdete přímo na webových stránkách Oborové zdravotní pojišťovny nebo pojišťovny Vitalitas.

Cestovní pojištění online

Úkol zdravotních pojišťoven

Všechny zdravotní pojišťovny jsou samostatnými právními subjekty, které mají za úkol provádět veřejné zdravotní pojištění. Konkrétně se tedy jedná především o na jedné straně výběr pojistného od plátců a na druhé straně pak úhrada zdravotních služeb jejich poskytovatelům. Všechny zdravotní pojišťovny jsou komplexně zodpovědné po stránce odborné i ekonomické za hrazené zdravotní služby poskytované všem občanům ČR. Tyto služby musí být místně i časově dostupné pro všechny pojištěnce a tak musí zdravotní pojišťovny stále dbát na to, aby síť smluvních poskytovatelů zdravotních služeb byla dostatečně naplněna.

Něco z historie OZP

Jak již bylo zmíněno výše, k založení pojišťovny došlo v roce 1992 a svou činnost zahájila od 1. ledna 1993. Od svého vzniku si držela stabilní postavení a vyhnula se tak všem obtížím, které provázely rychlé nástupy a krachy jiných pojišťoven. V roce 2000 došlo ke spojení OZP se STAZPO - stavební zdravotní pojišťovnou. Jak vyplývá i z názvu této pojišťovny, Oborová zdravotní pojišťovna se zaměřuje na specifické profesní obory. Ve správních orgánech OZP jsou zastoupeni i zástupci jednotlivých oborů a tak si OZP zachovává svou tradici. To samozřejmě neznamená, že by se klienty OZP mohli stát pouze zaměstnanci z těchto oborů.

Zdravotní pojištění od OZP

Oborová zdravotní pojišťovna nabízí pro své klienty zajímavé výhody a bonusy, zaměřené především na preventivní programy a program partnerských slev. V rámci VITAKARTY, která v podstatě slouží jako elektronická pobočka, je také možnost získat mnoho benefitů. Vyřídíte zde tu nejdůležitější agendu zdravotní pojišťovny a je dostupná i v podobě mobilní aplikace. Tematické části jsou v portálu VITAKARTA  rozděleny na Zdraví, Moje bonusy, Online přepážka a Pojistné. V rámci benefitů pak sbíráte body, za které pak můžete získat příspěvky na očkování, zdravotní pomůcky, doplňky stravy apod.

Aktuálně v porovnání cestovního pojištění nenaleznete produkty od Oborové zdravotní pojišťovny.