Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější pojištění do zahraničí

Sedíte u počítače, hledáte nějakou výhodnou ,,last minute" dovolenou a všude na vás vyskakuje reklamní heslo ,,nejlevnější pojištění do zahraničí". Většinou si cestovní pojištění kupujete rovnou se zájezdem, možná by ale přeci jen stálo za to se podívat, zda se nedá sehnat výhodněji. Určitě dá, to nám věřte. Cestovní pojištění si můžete sjednat online a to za opravdu pár korun na den. Jak na to se dozvíte na následujících řádcích.

Nejlevnější pojištění do zahraničí

Cestovní pojištění

Zřejmě víte, že při cestách za hranice je cestovní pojištění potřeba. Víte ale proč? Proč třeba i při cestách v rámci Evropské unie cestovní pojištění využijete? Důvodů je více. Jedním z hlavních důvodů je to, že cestovní pojištění vám pokryje i to, co standardní zdravotní pojištění ne. Jedná se třeba o případnou spoluúčast na ošetření, která je v zahraničí běžná, dále pak ošetření i mimo státní zdravotnická zařízení a v neposlední řadě pak v případě nutnosti repatriaci zpět do České republiky. Důležitá je také asistenční služba, která je spolu s pojištěním léčebných výloh automatickou součástí cestovního pojištění do zahraničí. Asistence je vám k dispozici telefonicky nonstop a využít ji můžete pro pomoc při hledání nejbližšího lékaře, v případě nutnosti tlumočníka anebo toho, že se asistenční služba může přímo spojit s místními lékaři a zařídit vám převoz, návrat do ČR a podobně. Navíc máte možnost si k cestovnímu pojištění sjednat některé z připojištění, která se vám při pobytu v zahraničí mohou hodit. Navíc najít výhodné a nejlevnější pojištění není složité a nezabere vám to více než pár minut času.

Nejlevnější pojištění do zahraničí

Samozřejmě jako u většiny ostatních věcí, i u cestovního pojištění platí, že to nejlevnější pojištění nemusí být to nejlepší. U cestovního pojištění je vhodné nekoukat primárně jen na cenu pojištění, ale také na jeho obsah. Důležitý je především limit na pojištění léčebných výloh. Platí čím vyšší, tím lepší. V rámci cest po Evropě je dobré zvolit produkt s limity min. 5 mil. Kč, u cest za hranice Evropy pak rozhodně vyšší. Na trhu existují i produkty, které mají limity úplně neomezené. Při rozhodování pak také berte v potaz kromě cílové destinace i plánované aktivity na dovolené nebo věk cestujících. Pokud cestujete s malými dětmi nebo naopak se seniory, určitě se vyplatí volit produkty s vyššími limity. Přeci jen u těchto skupin je bohužel riziko nemoci či úrazu vyšší. V případě, že do zahraničí jedete za sportem, nezapomeňte si ověřit, do jaké skupiny vybraná pojišťovna danou sportovní aktivitu řadí. Kdyby se jednalo o sport rizikový či extrémní, je nutné jej také zohlednit do pojištění volbou příslušného připojištění. Rozdělení do kategorií sportů naleznete vždy v pojistných podmínkách pojišťovny.

Jak sjednat nejlevnější pojištění do zahraničí

Výběr vhodného a nejlevnějšího pojištění do zahraničí vám usnadní online kalkulace a sjednání na webových stránkách Top-Pojištění.cz. Stačí si otevřít kalkulátor, zadat základní údaje o termínu cesty, cílové destinaci a věku pojištěných a hned máte před sebou přehledné podle ceny seřazené porovnání většiny pojišťoven a jejich produktů. Pro detailnější porovnání můžete využít tlačítko vlevo dole Zobrazit detaily, pro podrobné informace o produktech pak tlačítko Popis ve sloupci jednotlivých pojišťoven. Až si vyberete vhodné pojištění, pokračujete dále tlačítkem Koupit, vyplníte konkrétní údaje o pojištěných a máte hotovo.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Po sjednání pojištění obdržíte e-mail, jehož součástí bude smlouva, asistenční kartičky i údaje pro platbu pojistného. Platbu máte možnost provést rovnou na konci objednávky a to prostřednictvím online platby kartou. Pojištění vzniká zaplacením, není tedy třeba tisk smlouvy, podpis a odesílání zpět. Pojištění se stává platné tím, že jej v dané lhůtě uhradíte. Pokud neplatíte online platební kartou, ale příkazem k úhradě, doporučujeme sjednat pojištění s předstihem. Některé pojišťovny vyžadují peníze připsané na účtu zprostředkovatele už před tím, než opustíte ČR. Dalším pojišťovnám pak stačí skutečnost, že peníze byly z vašeho účtu poukázány. Do zahraničí si pak nejlépe vezměte s sebou vytištěné asistenční kartičky, případně i smlouvu.

Nevíte si rady?

Potřebujete při sjednání nejlevnějšího pojištění do zahraničí pomoci? Nevíte si s něčím rady? Raději byste pojištění sjednali telefonicky a rovnou výběr vhodného pojištění s někým konzultovali? Tak pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Jsme vám k dispozici online na chatu, na telefonu nebo e-mailu každý den, včetně víkendů a vybraných svátků. Budeme se na vás těšit.  

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ