Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak je to s cestovním pojištěním?

Cestovní pojištění se uzavírá zpravidla před cestou do zahraničí. Účelem je především pokrytí léčebných výloh v případě úrazu nebo náhlého onemocnění. Součástí cestovního pojištění bývají asistenční služby po telefonu, pojištění trvalých následků po úrazu nebo pojištění úmrtí.

Vysněná dovolená

Klienti si mohou připojistit i další události, které souvisejí s cestováním:

  • storno zájezdu,
  • odcizení zavazadel,
  • ztrátu cestovních dokladů,
  • odpovědnost za škodu (např. na vypůjčeném vozidle),
  • cestování letadlem (problémy spojené se zpožděním letu apod.).


Cena se odvíjí od věku pojistníka, cílové destinace, délky a typu pobytu a rozsahu rizik. Při sjednávání pojištění budete odpovídat na otázku, zda budete v zahraničí cestovat a o jaký typ sportu půjde - rekreační, zimní, extrémní atd.

Rozdíly v ceně vznikají také zvolenou výší limitu pojistného plnění. Pojišťovny obvykle nabízejí různé cenové balíčky. Levnější tarify mají nižší limit pojistného plnění.

Proč si sjednat cestovní pojištění?

V zemích EU, EHP a ve Švýcarsku by mohla k ošetření stačit Evropský průkaz zdravotního pojištění (modrá kartička). V těchto zemích máte zdarma nárok na ošetření v případě úrazů, náhlého onemocnění či zhoršení zdravotního stavu. Spoluúčast nebo léky byste dopláceli sami. Pojišťovna by vám nezaplatila ani letecký transport nebo převoz do ČR. Cena se může vyšplhat na desítky tisíc korun. Zlomená noha v Rakousku vyjde se všemi výlohami na více než 100 000 Kč.

Navštívit bez cestovního pojištění zemi mimo EU, je ještě větší riziko. Náklady za ošetření, hospitalizaci a převozy mnohdy vycházejí na miliony korun.

Buďte proto zodpovědní a před každým výjezdem do zahraničí si sjednejte cestovní pojištění. Investovaná částka, která není nijak závratná, vám zajistí klidné spaní.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY