Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Modrá kartička vám nestačí

Publikováno: 16.02.2019

Míříte do zahraničí a říkáte si, že vám stačí pro ošetření v zahraničí Evropský průkaz zdravotního pojištění – „modrá kartička“. Ale to není pravda! Pokud se vám něco v zahraničí stane, tak se vám to může výrazně prodražit.

Evropský zdravotní průkaz

Vaše zdravotní pojištění vám kryje pouze nezbytnou zdravotní péči ve stejném rozsahu, jako místním občanům. Nevztahuje se na ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních, které jsou v lyžařských střediscích běžné, dále pak na spoluúčast na ošetření či lécích, zásah horské služby a transport vrtulníkem či převoz zpět do České republiky.


Tyto částky rozhodně nejsou zanedbatelné.  ,,Pobyt v nemocnici v Rakousku vás může vyjít na více než 500 Kč na den a třeba v Itálii se podílíte na ošetření spoluúčastí ve výši 30 %. Právě z těchto důvodů je sjednání cestovního pojištění téměř nezbytné," upozorňujeme na důležitost cestovní pojištění.

Nejčastější příklady spoluúčasti

Nejčastější příklady spoluúčasti destinace spoluúčast
Den hospitalizace Rakousko 525 Kč
Položka na receptu Rakousko 148 Kč
Léky Itálie 100%
Lékařské vyšetření Francie 468 Kč
Lékařské ošetření Francie 30%
Den hospitalizace Francie 468 Kč
Zásah horské služby všechny 100%
Převoz do ČR všechny 100%

Pzn. ceny jsou po přepočtu Eura

Doporučení při výběru cestovního pojištění

Při výběru cestovního pojištění se nerozhodujte dle ceny a nevybírejte nejlevnější možnou nabídku, ale soustřeďte se rozsah a limity pojištění. U léčebných výloh doporučujeme limit minimálně 5 milionů. Jako nezbytné připojištění nezapomínejte na připojištění úrazu, které kryje úrazy s trvalými následky či smrtelného úrazu. Případně pak pojištění občanské odpovědnosti, která se vám bude hodit při případné srážce na sjezdovce či při nepříjemnostech v hotelu.

Cestovní pojištění do Alp vás vyjde okolo 20 Kč na osobu pro čtyřčlennou rodina za 80 korun na den. To je zanedbatelná částka, kterou musíte zaplatit za případné nepříjemnosti.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým Top-Pojištění.cz