Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění cena

Výlet do zahraničí může být zajímavým zpestřením nudných a všedních dní v České republice. Abyste si na svých cestách za poznáním i relaxací mohli v klidu a bez starostí užívat maximum zábavy, je nejspolehlivější zárukou sjednat si cestovní pojištění. Za pár korun denně se tak totiž vyhnete nepříjemným situacím.

Cestovní pojištění od 11 Kč na den

Na čem záleží cena cestovního pojištění?

Cena cestovního pojištění se samozřejmě neodvíjí jen od délky vaší cesty do zahraničí a počtu pojištěných osob. Pojďme se společně podívat na základní parametry cestovního pojištění, které určují kolik zaplatíme.

Cílová destinace

V zásadě rozhodující je územní poloha státu, ve kterém se chystáte svou dovolenou strávit. Tuto destinaci zadáte do kalkulačky cestovního pojištění jako cílovou. Pokud je vaše dovolená spíše poznávacího typu a během několika dní navštívíte více států, pak do pole kalkulačky cestovního pojištění uvedete pouze jeden stát, a to ten nejvzdálenější. Nemusíte se bát, že by vaše cestovní pojištění bylo platné pouze v uvedeném státě. Většina pojišťoven rozlišuje tři druhy územní platnosti pojištění - Evropa, Svět bez USA a Svět, včetně USA. Cena cestovního pojištění v rámci Evropy se při základní pojištění s léčebnými výlohami pro jednoho dospělého člověka pohybuje už od 11 Kč za jeden den. Pokud bychom měli zájem o cestu do USA, pak ceny začínají na 17 Kč/ den.

Porovnání cen cestovního pojištění pro jednu osobu:

Destinace (délka pobytu) Běžná cena Naše cena Naše cena za den
Chorvatsko (7 dní) 123 Kč 77 Kč 11 Kč
USA (14 dní) 392 Kč 227 Kč 17 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 20.4.2016.

Sportovní připojištění

Cenu cestovního pojištění také ovlivňují sportovní aktivity, které máte v plánu na své dovolené aktivně provozovat. Do základního cestovního pojištění jsou zahrnuty rekreační a ve většinu případů i zimní sporty. Takové cestovní pojištění tedy zahrnuje sporty jako například lyžování po vyznačených stezkách, cyklistiku nebo jízdu na slonovi.

Pokud vámi provozovanou aktivitu v seznamu rekreačních sportů nenacházíte, je nutné projít seznam rizikových a extrémních sportů. I jejich rozsah je velmi široký, jako příklad můžeme zmínit lukostřelbu, maraton, bojové sporty nebo alpinismus. S výběrem rizikového nebo extrémního sportu se cena cestovního pojištění zvyšuje o 200 a 300 %.

Doplňková připojištění

Cestovní pojištění pouze v základní variantě se vám v zahraničí nemusí vždy vyplatit. Při jeho sjednání se zamyslete zejména nad typem a charakterem plánované cesty. Mnohé komplikace na cestách vám můžou usnadnit doplňková připojištění - připojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazové pojištění.

Cena cestovního pojištění při komplexním zadání všech připojištění začíná na 31 korunách za jeden den.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY