Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Rozměry příručního zavazadla ČSA

Zvolili jste pro svůj let tuzemskou společnost ČSA a chcete znát více informací o jejich podmínkách pro příruční  zavazadla? Vše najdete v našem článku.

Příruční kufr

Rozměry zavazadel

Na palubu letadel ČSA si můžete vzít 1 příruční (kabinové) zavazadlo zdarma. Jeho váha musí být do 8 kg a rozměry 55x45x25 cm. Pokud cestujete Business třídou, máte nárok na příruční zavazadla dvě.

Malou cestovní tašku (kabelku, brašnu na notebook anebo nákup z duty free shopu) si sebou můžete vzít také, pokud letíte třídou PLUS Economy a vyšší. Její hmotnost musí být nejvýše 3 kg a rozměry 40x30x15 cm.


Váhu zavazadla si raději před cestou na letiště ještě zkontrolujte. Pokud totiž váš příruční kufřík anebo osobní taška povolenou hranici překročí, poputuje do zavazadlového prostoru.

Jako příruční zavazadlo můžete přepravovat i hudební, umělecké anebo křehké předměty. Musí ale splňovat dané limity pro váhu a rozměry.

Děti a zvířata na palubě letadla

Pokud cestujete s dětmi - ty do dvou let nepotřebují vlastní místo a mohou cestovat na vašem klíně. Nemají ale nárok na své příruční zavazadlo. Starší děti s rezervací místa pak samozřejmě ano. Zdarma pro svou ratolest můžete odbavit skládací kočárek, přenosný koš anebo autosedačku.

Na palubu letadla ČSA si můžete vzít i psa anebo kočku. Zvíře musí cestovat ve speciálním boxu s pevným dnem, přičemž rozměry schránky nesmí překročit 43x30x27 cm celkovou hmotnost, včetně pasažéra, ve výši 8 kg. Asistenční psi pak musí mít pouze postroj, vodítko a všechny doklady o osvědčení a výcviku.

Informace o rozměrech příručních zavazadel dalších leteckých společností najdete v článku Rozměry příručních zavazadel.

Přejeme vám šťastný let!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

19.11.2019