Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení levně

Přemýšlíte, jak získat kvalitní povinné ručení levně? Nevíte na koho se obrátit a kde získat potřebné informace? Tak právě pro vás jsme tady my, Top-Pojištění.cz. Naše společnost se zabývá online srovnáním pojištění již více než 10 let a tak budete v dobrých rukou. Povinné ručení vám dokážeme nejen vypočítat a produkty jednotlivých pojišťoven porovnat, pojištění si můžete rovnou online i sjednat a to během několika málo minut.

povinne-ruceni-levne

Co je povinné ručení?

Povinné ručení, celým názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je povinně smluvní pojištění odpovědnosti, jehož úkolem je ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla škoda způsobena provozem pojištěného vozidla. Od začátku roku 2000 je povinné sjednání tohoto pojištění dáno zákonem. Povinné ručení musí mít uzavřeno každé vozidlo, které je zapsáno v registru vozidel a které je provozováno na pozemních komunikacích. Tato povinnost se týká i vozidel nepojízdných. Proto pokud vozidlo neprovozujete, je nutné jej dočasně vyřadit z evidence vozidel pomocí vložení registračních značek vozidla do tzv. depozitu a odstavení vozidla mimo veřejné pozemní komunikace. Až poté je možné povinné ručení vypovědět.

Povinné ručení se vždy sjednává na takové limity krytí, které udávají maximální pojistné plnění pro škody způsobené na zdraví/majetku třetích osob. Nejnižší možný limit definovaný zákonem je 50 mil. Kč pro zdraví i majetek. Na pojistném trhu však naleznete různé produkty, kde se limity krytí pohybují od základní sazby až po limit 250 mil. Kč na zdraví a majetku. Jako u ostatních druhů pojištění, tak i u povinného ručení platí, že ne každé levné povinné ručení sjednané je to nejlepší a naopak to, které má vyšší pojistné je díky tomu kvalitní. Vždy je třeba hodnotit jak výši pojistného, tak obsah produktu a jeho limity. K tomu to výběru vám pomůže naše přehledné porovnání povinného ručení během chvilky.

Jak vybrat vhodné povinné ručení?

Hláška ,,Povinné ručení levně“ na vás v dnešní době vyskakuje témě v každé reklamě na pojištění vozidel. A i když je povinné ručení často považováno za nutné zlo, k jehož sjednání vás tlačí pouze zákonná povinnost, věřte, že se rozhodně nejedná o zbytečné pojištění. V posledních letech se na silnicích prohání stále vyšší množství vozidel a díky tomu také úměrně stoupá i množství dopravních nehod. A i za předpokladu, že jste dobrý řidič s bohatými zkušenostmi, může dojít k tomu, že shodou nešťastných náhod dopravní nehodu způsobíte právě vy. Pro tyto případy pak máte uzavřené právě povinné ručení, které vámi způsobenou škodu pokryje a úhradu vzniklých nákladů tak nebudete muset řešit z vlastních prostředků. Rozhodně se tedy nevyplácí sáhnout rovnou po nejlevnější variantě povinného ručení, aniž byste si ověřili, jaké jsou limity a obsah tohoto produktu. V nejlevnějších produktech je často schován nějaký ,,háček“. Může se jednat například o spoluúčast na pojistném plnění třeba při pojistné události v zahraničí nebo zohlednění určité slevy za podmínky, že v dalších letech nezpůsobíte nehodu. Po lepším prostudování nabízených produktů zjistíte, že je lze získat sice o pár korun dražší pojištění, ale s vyšším limitem a navíc třeba s asistenčními službami zdarma. Věnujte tedy výběru povinného ručení chvilku svého času a zvolte takové, které pro vás bude výhodné nejen cenou, ale i obsahem produktu. S výběrem povinného ručení online vám pomůžeme. Pak teprve můžete tvrdit, že jste získali levné a kvalitní povinné ručení.

Jak sjednat povinné ručení?

Nejjednodušším způsobem jak získat povinné ručení levně je zaručeně sjednání pojištění online. A s tím vám velmi rádi pomůžeme. Při kalkulaci online si můžete porovnat rovnou několik nabídek různých pojišťoven, srovnávat je můžete nejen podle ceny, ale také podle kvality. Díky naší dlouholeté působnosti na online pojistném trhu vám dokážeme nabídnout výhodné pojištění se zohledněním vysokých obchodních slev díky nadstandardní spolupráci s jednotlivými pojišťovnami. V rámci kalkulace si můžete zvolit, zda máte zájem o základní nižší limity krytí nebo naopak preferujete ty vyšší. V náhledu nabídek uvidíte, jakou máte možnost připojištění u jednotlivých pojišťoven a zároveň co dané produkty již obsahují v základu. Pokud si z nabídky vyberete, můžete si pojištění rovnou i sjednat. Stačí mít po ruce velký technický průkaz vozidla, kde naleznete všechny potřebné informace. Sjednání pojištění máte hotové za pár minut, po dokončení objednávky je vám obratem odeslán e-mail, kde naleznete smlouvu, zelenou kartu a pokyny pro úhradu. Pojištění vzniká zaplacením pojistného ve stanové lhůtě, nikoliv podpisem smlouvy. Odpadává vám tedy starost s vyzvedáváním zásilky na poště a následné odesílání zpět. A že si nejste jisti, jaké pojištění vybrat? Rádi byste kalkulaci s někým konzultovali? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického servisu. Kontaktovat nás můžete každý den včetně víkendů telefonicky, e-mailem nebo na online chatu. S výběrem a sjednáním pojištění vám rádi pomůžeme a vše vyřídíme za vás.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ