Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení sleva

Sedíte u počítače, do kláves ťukáte heslo povinné ručení sleva a doufáte, že se vám skutečně podaří najít výhodnější pojištění pro vaše vozidlo. Pohledem zavadíte o složenku, kterou jste před chvílí vylovili ze schránky, a už vás zase přepadává nával vzteku. Povinné ručení u stejné pojišťovny máte sjednané již několik let, neuplatňovali jste žádnou pojistnou událost a přes to všechno vám zase pojistné poměrně výrazně navýšili? Tak právě teď nastal ten správný čas na to říct si ,,A dost!" a povinné ručení si sjednat jinde a levněji.

Povinné ručení sleva

Cena povinného ručení

Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho faktorů. V první řadě se jedná o věk a trvalé bydliště pojistníka, vyježděné bonusové měsíce a dále pak o typ a druh vozidla, jeho výkon a obsah motoru. Obecně se dá říci, že platí čím mladší člověk, větší město, větší a silnější vozidlo a nižší bonus, tím je povinné ručení dražší. I tak se ale dá získat na povinném ručení slevu, díky které stojí za to opustit svou pojišťovnu a přejít ke konkurenci.

Povinné ručení sleva

Přitom získat na povinném ručení slevu není ve skutečnosti žádná věda. V rámci povinného ručení sbíráte svou osobní slevu na pojištění v podstatě pravidelně v podobně tzv. bonusu. Bonus je sleva definována v procentech za měsíce, ve kterých má daný pojistník sjednané povinné ručení. Bonus je odstupňován dle délky pojištění a za každých dalších 12 měsíců získáváte další procenta slevy. Některé pojišťovny v rámci bonusového programu nabízejí slevu až 60 %. Stejně tak, jak bonus získáváte, o něj můžete ale i přijít. Za každou pojistnou událost vám pojistitel nějaké odježděné měsíce smaže, jejich celkový počet se tedy sníží a tím se sníží i procentuální sleva na pojistném. Může pak dojít i k malusu, který je opakem bonusu a při kterém naopak dochází ke zdražování povinného ručení.

Na povinném ručení můžete získat slevu například i tím, že si nastavíte roční frekvenci platby pojistného, nikoliv třeba čtvrtletní. Na trhu naleznete i pojišťovnu, která má nižší cenu povinného ručení spojenou s nízkým počtem najetých kilometrů v rámci jednoho pojistného období, tj. jednoho roku. Jedním z nejdůležitějších aspektů pro získání výhodné ceny povinného ručení je ale také obchodní sleva, kterou vám daná pojišťovna dokáže nabídnout. Že nemáte tu správnou ,,páku" pro vyjednání výhodných podmínek? Tak od toho jsme tady my!

Jak získat výhodné povinné ručení

Top-Pojištění.cz je jedním z předních distributorů online pojištění, na trhu se pohybuje již více než 12 let a díky tomu má s jednotlivými pojistiteli vybudované nadstandardní vztahy a podmínky. Pokud tedy při hledání optimálního pojištění pro vaše vozidlo využijete srovnání na našem portálu, obdržíte slevu, kterou vám při sjednávání pojištění na pobočce nenabídnou. A pokud navíc využijete služeb našeho callcentra a pojištění s námi sjednáte telefonicky, ze strany operátora vám může být nabídnuta ještě další, prémiová sleva povinného ručení a tím získáte nejlevnější povinné ručení.

Jak sjednat výhodné povinné ručení

Sjednání povinného ručení je velmi snadné. Stačí si na webových stránkách společnosti Top-Pojištění.cz zvolit Kalkulátor povinného ručení, zadat základní parametry o vozidle a pojistníkovi a během několika málo minut máte před sebou srovnání několika pojišťoven a jejich produktů. V rámci  zobrazené kalkulace si můžete upravit frekvenci platby, zvolit z několika připojištění a ověřit bonus pro získání další slevy povinného ručení. Po výběru pojišťovny pokračujete dále přes tlačítko Koupit doplněním konkrétních údajů o pojistníkovi, vlastníkovi a provozovateli, pokud se od pojistníka liší a technických a identifikačních údajů o vozidle. Po objednávce obdržíte obratem e-mail, jehož součástí bude i smlouva a doklad o sjednaném pojištění, tzv. zelená karta. Tento dokument si stačí vytisknout a vozit ve vozidle s sebou do doby, než obdržíte poštou originál.

Jak již bylo zmíněno výše, v průběhu sjednání jsou vám k dispozici pracovníci našeho zákaznického centra, které můžete kontaktovat telefonicky, e-mailem či prostřednictvím online chatu.

Pro platnost pojištění není nutný podpis smlouvy, pojištění vzniká úhradou pojistného v nastaveném termínu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ