Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti výpočet

Stejně jako u pojištění vozidel nebo životního pojištění záleží také výpočet pojištění domácnosti na vstupních parametrech. Od zadání vstupních parametrů se také odvíjí výsledná cena pojistného. U pojištění vozidel se výsledná cena pojištění mění na základě stáří vozidla, objemu nebo typu vozidla. U pojištění domácnosti záleží v první řadě na velikosti domácnosti nebo typu vašeho vybavení.

Pojištění domácnosti sleva 45 %

Pojistná hodnota domácnosti

Pojistnou hodnotou domácnosti je reálná cena majetku, který je součástí pojištěné domácnosti. Pojistná hodnota souvisí s pojistnou částkou, jejíž určení je pro pojištění domácnosti zásadní. Pojistnou částkou se u pojištění domácnosti rozumí maximální možná částka, kterou by vám pojišťovna v případě pojistné události vyplatila. Pojistná částka by tedy měla vyjadřovat nejvyšší možnou škodu, která může na vašem majetku nastat. Zde bychom vás rádi upozornili na riziko podpojištění. Nesnažte se za každou cenu ušetřit tím, že stanovíte nižší pojistnou částku, která bude nižší než skutečná hodnot vaší domácnosti. V případě vzniku pojistné události je pak pojistitel oprávněn snížit pojistné plnění v poměru odpovídajícím podpojištění.


Udělejte si čas a pojistnou částku určete dle skutečnosti. Spočítejte si, kolik by vás stálo znovu vybavení celé domácnosti. Kromě hodnotnějších věcí jako jsou elektrospotřebiče, elektronika nebo nábytek nezapomeňte zahrnout také cenu podlah, koberců, sportovních potřeb, kosmetiky, oblečení, nádobí nebo knih. Všechny tyto věci patří do vaší domácnosti stejně jako televize a lednička.

Vstupní parametry

Výsledná cena pojistného u pojištění domácnosti bude záviset na parametrech, které vstupují do výpočtu pojištění. Čím větší bude obytná plocha vaší domácnosti, tím vyšší pojistná částka pro limit pojistného plnění vám bude doporučena. Druh vybavení vaší domácnosti také ovlivní výši pojistné částky a následně tak výši pojistného. Pokud bude vaše domácnost zařízena jednoduše a účelně bez drahého vybavení, bude také doporučena nižší minimální pojistná částka, než pokud byste měli domácnost zařízenou luxusním nábytkem. Za jednoduše vybavenou domácnost tak zaplatíte méně než za domácnost zařízenou nadstandardním vybavením. Cenu výsledného pojistného také ovlivní umístění domácnosti. Rizikovější jsou pro pojišťovnu větší města a domácnosti umístěné v přízemí.  I u pojištění domácnosti můžete mít bezeškodný průběh, kterým lze ovlivnit výslednou cenu pojistného. Pokud jste již měl sjednáno pojištění domácnosti, které trvalo déle než 12 měsíců, máte nárok uplatnit na nové pojištění slevu.

Porovnání cen pojištění domácnosti

Pro jednoduché porovnání cen pojištění domácnosti jednotlivých pojišťoven můžete využít našeho online kalkulátoru. V prvním kroku kalkulace zadáte základní údaje/vstupní parametry, na základě kterých se vypočte cena pojištění produktů pojišťoven. Napravo od grafu můžete dle potřeby měnit pojistnou částku a přidávat připojištění. Pomocí tlačítka Přepočítat pak získáte finální cenu po úpravě parametrů. V případě jakýchkoliv nejasností nás můžete kontaktovat telefonicky nebo zaslat email s dotazem.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI