Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti levně

Potřebujete sjednat pojištění domácnosti levně a zároveň kvalitně? Chcete si v klidu vybrat produkt, který bude odpovídat vašim požadavkům, a nemáte čas obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven? To už přeci dávno nemusíte, pojištění domácnosti si můžete zkalkulovat a nabídku různých pojišťoven získat online během několika minut. Ptáte se kde? No přeci u Top-Pojištění.cz.

Pojištění domácnosti levně

Co je pojištění domácnosti

Než se pustíme do popisu, jak získat pojištění domácnosti levně a výhodně, je třeba si ujasnit co vlastně je pojištění domácnosti a na co se běžně vztahuje. Úkolem pojištění domácnosti je ochránit váš domov a tak není vhodné brát výběr správného pojištění na lehkou váhu.  Pojištění domácnosti se vztahuje na vnitřní vybavení pojištěného bytu či domu. Běžně lze tedy pojistit nábytek, elektroniku a spotřebiče, oblečení, knihy, sportovní vybavení, ceniny či šperky. Zároveň do pojištění domácnosti zahrnujeme i tzv. stavební součásti, mezi které řadíme například podlahové krytiny, malby, tapety a obklady nebo třeba i kuchyňskou linku. Obvykle pak je do pojištění domácnosti možné zařadit i sklep a půdu. Pokud se jedná o nemovitost, kterou máte ve svém vlastnictví, doporučujeme sjednat komplexní pojištění vašeho domova, tedy kromě pojištění domácnosti sjednat i pojištění nemovitosti. Toto pojištění se vztahuje, jak už jeho název napovídá, na věci nemovité, tedy pevně spojené se zemí. Jedná se o stěny, strop, střechu, okna, okapy, omítku a dále pak lze pojistit také stavby, které jsou definovány jako vedlejší. Za vedlejší stavby považujeme garáž, zahradní domek či kůlnu, plot nebo bazén.

Pojistná rizika u pojištění domácnosti

Pokud potřebujete sjednat pojištění domácnosti levně, rozhodně by to nemělo být na úkor zvolených pojistných rizik a volby limitů. Při výběru vhodného pojištění je tedy třeba důkladně zvážit, jaká rizika potřebujete do smlouvy zahrnout. Obvykle se jedná o škody způsobené např. požárem, výbuchem, úderem blesku, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím, zřícením letadla, povodní nebo záplavou, krádeží vloupáním, loupeží, vandalismem, náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromů, nárazem vozidla, zemětřesením a mnoha dalších. Popřemýšlejte tedy, jaká rizika by vás v tom nejhorším případě mohla potkat a sjednejte si takové pojištění, které vám případnou škodu pokryje.

Jak sjednat pojištění domácnosti levně

V dnešní době je ale možné sjednat i kvalitní pojištění domácnosti online, aniž byste museli ustoupit ze svých požadavků v oblasti limitů krytí a vybraných pojistných nebezpečí. Na výši pojistného má vliv několik faktorů, které konečnou cenu pojištění tvoří. Nejpodstatnějším parametrem je nastavená pojistná částka, tedy aktuální hodnota vybavení vaší domácnosti. Málokdo si uvědomí, co všechno lze považovat za vybavení bytu a tak zapomíná do stanovené pojistné částky zahrnout třeba oblečení, vybavení na sport apod. Neméně důležitým ukazatelem pojistného je samozřejmě obsah smlouvy, tedy výběr pojistných rizik a s tím spojené i umístění bytu či domu. Příkladem může být větší riziko krádeže u bytu v centru velkého města než v domku na menší vesnici nebo vysoké riziko povodně u staveb nacházejících se v povodňových zónách. To se pak také odrazí na výši sazeb pojistného. Získat pojištění domácnosti levně a výhodně je ale snadné. Při sjednání přes online srovnání vám můžeme nabídnout velmi vysoké obchodní slevy, které se výrazně promítnou do výše pojistného.

Postup při sjednání pojištění domácnosti

Získat porovnání produktů jednotlivých pojišťoven je opravdu velmi snadné. Stačí si otevřít kalkulátor pojištění domácnosti a zadat základní údaje o místě pojištění a pojistníkovi. Poté se vám zobrazí přehledný graf, který znázorňuje porovnání jednotlivých produktů, stačí si jen vybrat a pokračovat dále přes tlačítko Koupit. Po dokončení kalkulace obdržíte do e-mailu nabídkový souhrn vaší objednávky. S ohledem na nastavené datum počátku pojištění bude vaše smlouva zpracována některým z našich specialistů na pojištění domova a během pár dnů budete mít smlouvu k podpisu ve vaší poštovní schránce. Smlouvu je nutné podepsat a v přiložené odpovědní obálce odeslat dva výtisky zpět. Pro úplnou aktivaci smlouvy je pak třeba uhradit první pojistné dle zaslaných platebních informací.

A že si nevíte rady? Nedokážete se prokousat kalkulací nebo jen chcete nabídku s někým konzultovat? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, kde vám rádi s čímkoliv pomůžeme. K dispozici jsme vám na telefonu, e-mailu a online chat každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI