Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Odborné zkoušky zprostředkovatelů pojištění

Jakýkoliv distributor pojištění musí mít řádnou odbornost a to díky zákonu z roku 2018. Díky tomu budete mít jistotu, že se o vás zprostředkovatelé dobře postarají, včetně našich vlastních odborníků Top-Pojištění.cz. Podíváme se, co je k takové zkoušce potřeba a na jaké druhy pojištění se vztahuje.

Odborné zkoušky zprostředkovatelů pojištění

Zkoušky k pojištění dle zákona

Všichni pojišťovací zprostředkovatelé, vázaní zástupci a samostatní zprostředkovatelé se řídí zákonem č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění. Zkoušky jsou rozděleny dle odbornosti do šesti kategorií:

  • distribuce životního pojištění
  • distribuce pojištění motorových vozidel
  • distribuce neživotního občanského pojištění
  • distribuce neživotního pojištění podnikatelů
  • distribuce pojištění velkých pojistných rizik
  • distribuce zajištění

Důležité je také průběžné vzdělávání (minimálně 15 hodin ročně),aby měl každý, kdo se může pyšnit odborným certifikátem, také neustálý přehled a mohl prohlubovat své znalosti a dovednosti v oblasti pojišťovnictví.

Každý, kdo se uchází o zmíněnou zkoušku, musí doložit i dosažené všeobecné vzdělání, nejčastěji středoškolské, ukončené maturitní zkouškou nebo alespoň 3 lety praxe ve zprostředkování pojištění před datem účinnosti zákona.

Česká národní banka

Akreditaci ke vzdělávání uděluje Česká národní banka, na jejichž stránkách lze najít také okruhy otázek a všechny potřebné zdroje. Rovněž vede registr pojišťovacích zprostředkovatelů nebo statistiky úspěšnosti zkoušek. Celková úspěšnost ve splnění prvních termínů zkoušek je v průměru 60 %, takže jde opravdu o náročnou certifikaci, kterou nezíská jen tak někdo.

Nebojte si říct o pomoc

Také naši vlastní poradci mají potřebnou certifikaci, tedy Makléřskou zkoušku nejvyššího stupně, takže se jim můžete svěřit s jakýmkoliv dotazem a mít tak jistotu, že vám poradí opravdu kvalitně. Využít k tomu lze naši zákaznickou linku 222 100 200 nebo také klientskou podporu formou chatu. Zaměřujeme se na pojištění majetku, domácnosti, vozidel, ale také cestovní pojištění. V Top-Pojištění.cz patříme mezi přední odborníky na všechny pojišťovací produkty.