Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění sleva

Listujete diářem a narazíte na vámi dříve zapsanou poznámku Havarijní pojištění sleva. Ještě, že jste si to zapsali, teď už byste si na řešení vaší smlouvy havarijního pojištění určitě nevzpomněli. Uvedená poznámka vás má popostrčit k získání lepší ceny v rámci pojištění vašeho vozidla. Do data výročí smlouvy vám zbývají 2 měsíce, je tedy nejvyšší čas začít se smlouvou zabývat. Za co všechno můžete u havarijního pojištění získat, vám přiblížíme v následujícím článku.

Havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění

Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení pojištěním, které si sjednáváte dobrovolně. Toto pojištění kryje škody na vašem vozidle. Pokud způsobí škodu někdo vám, pak je škoda krytá z povinného ručení viníka. V případě, že viník není znám, je škodu také možno uplatnit z vašeho havarijního pojištění. Havarijní pojištění můžete sjednat v několika variantách a balíčcích, nejčastěji vybíraným produktem je ale ten s krytím všech rizik, tzv. all-risk. Takové pojištění ochrání vaše vozidlo při škodě způsobené havárií (střetem), živlem, odcizením či vandalismem. A jak získat u havarijního pojištění online slevu a vozidlo pojistit co nejvýhodněji, vám prozradíme v následujících bodech.

Jak získat u havarijního pojištění slevu

Hodnota a stáří vozidla

Na cenu havarijního pojištění má zřejmě největší vliv stáří a aktuální hodnota vozu. Uvedená hodnota vozidla pak tvoří pojistnou částku, tj. maximální výši plnění v případě pojistné události. Bohužel uvedená hodnota vozidla již zdaleka nemusí odpovídat realitě, vozidlo je tedy v rámci smlouvy nadhodnocené a hrozí vám krácení pojistného plnění v případě uplatňování škody z havarijního pojištění. Vzhledem k tomu, že každým rokem, kdy se svým plechovým miláčkem brázdíte silnice, ztrácí vaše vozidlo poměrně rychle na hodnotě, je zbytečné platit havarijní pojištění, které bylo vypočteno z původní nové ceny vozidla. Některé pojišťovny nabízejí možnost pravidelné aktualizace smlouvy a úpravy pojistné částky a tedy s tím spojené snížení pojistného, u ostatních to bohužel možné není a je nutné smlouvu vypovědět a sjednat novou. I to se ale velmi často vyplatí a získaná sleva u pojištění rozhodně netvoří zanedbatelnou částku.

Zabezpečení vozidla

Pojišťovny podporují ty, kteří se snaží pojistným událostem předcházet. Jednou z těchto možností je i řádné zabezpečení vašeho vozidla. Mezi oceňované druhy zabezpečení patří zámek řadící páky, pískování skel VIN kódem vozidla nebo aktivní či pasivní vyhledávací systém. Díky dobrému zabezpečení vozidla tak můžete získat na pojistném havarijního pojištění slevu až několik procent.

Správné nastavení smlouvy

Už rozhodně není problém si smlouvu havarijního pojištění nastavit tak, aby co nejvíce odpovídala vašim představám. Většina pojišťoven již nabízí možnost nastavení pojištění tak, že do smlouvy vyberete pouze ta rizika, která si myslíte, že vás mohou reálně potkat. Například tedy pokud bydlíte na malé vesnici, kde se všichni důvěrně znají, nejlepším zabezpečením pro vás je sousedka věčně číhající v okně a vozidlo zaparkované na dvoře vašeho domu, pak je pro vás zřejmě riziko odcizení a vandalismu zbytečné. Jednoduše si tedy tato rizika do vaší smlouvy nevyberete. Vliv na pojistné má také nastavená výše spoluúčasti, tj. částky, kterou se budete na plnění v případě pojistné události podílet. Zde naopak platí čím vyšší spoluúčast, tím nižší cena pojistného. Pokud pak ještě vyberete roční frekvenci platby, máte slevu havarijního pojištění téměř jistou.

Bonus pro dobrého řidiče

Stejně jako je tomu u povinného ručení, tak i u havarijního pojištění sbíráte bonusy za jízdu bez nehod. Za každý rok pojištění získáváte stanovenou procentuální slevu havarijního pojištění, která může být i 50 %. U některých pojišťoven se pak můžete setkat s tím, že vám bonus v podstatě propůjčí. Vy se pak získáním této slevy zavazujete, že v dalších letech nezpůsobíte škodu, za kterou byste požadovali pojistné plnění. V případě poručení dané podmínky pak budete nuceni získanou slevu pojišťovně uhradit.

Online sjednání havarijního pojištění

V neposlední řadě je zde pak možnost porovnání a sjednání havarijního pojištění online. Pojišťovny při sjednání online poskytují na havarijním pojištění slevu poměrně výraznou a pro vás bude takové sjednání smlouvy jednoduché a bez starostí. To jsou tedy hned další dva pozitivní body na pomyslný seznam možností, jak získat výhodnější pojištění vašeho vozu.

A že nevíte jak na to? Stačí využít služeb společnosti Top-Pojitění.cz. Na našich webových stránkách si můžete snadno a rychle udělat kalkulaci a porovnání havarijního pojištění. V rámci porovnání máte k dispozici přehledné srovnání ceny a produktů několika pojišťoven. Pokud si z nabídky vyberete, pojištění můžete rovnou online také i sjednat. Nevíte si rady? Přejete si kalkulaci s někým konzultovat? K dispozici jsou vám naši specialisté na pojištění vozidel. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem či na online chatu a rádi vám se vším poradíme. Tak s chutí do toho! Smlouvu havarijního pojištění můžete mít sjednanou kvalitně a zároveň i výhodně, je potřeba se jen svěřit do péče odborníků, kterými společnost Top-Pojištění.cz bezpochyby je.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ