Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na EURO 2016

Mistrovství Evropy ve fotbale (EURO 2016) proběhne ve dnech 10. června až 10. července 2016 ve Francii. Šampionátu se zúčastní celkem 24 týmů celé Evropy, a jedním z nich bude i český tým. Utkání se budou konat na deseti stadionech po celé Francii. Jednotlivé zápasy se budou konat v těchto městech: Paříž, Saint-Denis, Marseille, Lyon, Lille, Bordeaux, Saint-Etienne, Nice, Lens a Toulouse. Maskotem Eura 2016 bude chlapec oděný v modrobílém dresu domácí reprezentace s číslem 16 na hrudi. Číslo 16 symbolizuje aktuální rok šampionátu. Na zádech malého fotbalisty bude vlát červená pelerína s logem EURA, připomínající plášť komiksového hrdiny Supermana.

Cestovní pojištění na EURO 2016

Fanouškové

V případě, že patříte mezi fotbalové fanoušky, tak si jistě nenecháte utkání českého týmu ujít. Výlet do Francie je v dnešní době již běžnou záležitostí a vše potřebné, od ubytování, přes jízdu městem až po sjednání cestovního pojištění na EURO 2016, je možné zařídit z pohodlí domova. Existují však formality, které je třeba znát a respektovat, zejména při průchodu francouzskou celní kontrolou. Cestujte v klidu a udělejte své cesty bezpečnější tím, že budete mít informace o pravidlech, které je třeba dodržovat.


Některé druhy zboží jsou například úplně zakázané (drogy, padělky, divoké druhy zvířat nebo rostlin) a další omezené (léky, potraviny, domácí zvířata a zbraně). Kromě toho je vyžadována deklarace převážených finančních prostředků, jejichž hodnota je rovna nebo vyšší než 10 000 EUR. Budete-li do Francie přijíždět z České republiky, tedy země, která je členem Evropské unie, je množství alkoholu a tabákových výrobků omezeno pouze na osobní potřebu. Abyste se při zpáteční cestě vyhnuli komplikacích při celní kontrole, ohlaste zboží zakoupené ve Francii.

Cestovní pojištění na EURO 2016

V rámci plánování výletu do Francie si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění na EURO 2016.

,,Proč, když jedu jenom fandit?! Není to zbytečné?"

Věřte nebo ne - není. I základní cestovní pojištění na EURO 2016 obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění léčebných výloh Vám pokryje náklady na ošetření a léky, které vám bude muset lékař i v případě drobných nevolností předepsat. Zde bychom rádi podotkli, že není vhodné se spoléhat na Evropský průkaz pojištěnce, protože ten nemusí být v každé nemocnici akceptován a spoluúčast za lékařskou péči je až 30 % a u léků až 85 %. Francouzi jsou rovněž známí svou hrdostí ve vztahu k rodnému jazyku a jen výjimečně se ve Francii domluvíte jinak než francouzsky. Pokud ve francouzštině zrovna nevynikáte, pak vám pomoc tlumočníka asistenční služby pojišťovny přijde víc než vhod. V případě, že cestovní pojištění sjednáváte pro celou rodinu, sáhněte rovnou po komplexním balíčku, který je doplněn o úrazové připojištění, připojištění odpovědnosti nebo zavazadel.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Bezpečnostní situace

S ohledem na proběhlé teroristické útoky ve Francii a Belgii, doporučujme všem našim klientům zohlednit v cestovním pojištění i riziko pojištění proti terorismu a to i přes fakt, že Ministerstvo zahraničních věcí varování pro cesty do Francie zatím nevydalo. Před odjezdem do Francie si však bezpečnostní doporučení Ministerstva zahraničních věcí ověřte, a to zejména z důvodu výluk v rámci pojistných podmínek cestovního pojištění na EURO 2016. Terorismus jako součást pojištění léčebných výloh najdete u následujících pojišťoven: Allianz, AXA Assistance, ERV, Generali, Union a Uniqa. U pojišťoven ČSOB, ERGO, Slavia, VZP a Wüstenrot je riziko pojistného plnění při teroristickém útoku z cestovního pojištění vyloučeno (více o pojištění terorismu zde).

Terorismus však není jediným vykřičníkem, který se k Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 váže. Dalším možným rizikem je odcizení osobních věcí a přepadení. Pojistné plnění v případě přepadení a odcizení osobních věcí vám poskytnou tyto pojišťovny: Allianz (nevztahuje na kapesní krádež), ČSOB Pojišťovna, ERGO, ERV, Generali, Union a VZP.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ