Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti Praha

Třetím nejrizikovějším městem České republiky, je z pohledu loupeží v domácnostech Praha. rizikovým městem je Praha. V roce 2015 jsme celkem nahlásili 1320 vloupání. V přepočtu se zde ale událo jedno vloupání na 964 obyvatel. Praha oproti ostatním krajům vede v pravděpodobnosti vloupání jak do bytů, tak to rodinných domů. Zloději tu neoprávněně vniknou do domácností třikrát častěji, než je celorepublikový průměr.

Nejelvnější pojištění domácnosti

Rady a doporučení, jak chránit svou domácnost i sebe

Čas dovolené, na který se tolik těšíme, je zároveň i nejlepším obdobím pro zloděje. Abyste nepatřili mezi poškozené, ke kterým letos zavítají, dbejte následujících rad:

  • nepište veřejně o termínu své dovolené - sociální sítě jsou cenným zdrojem informací;
  • při objezdu na dovolenou pečlivě zamkněte všechna okna a dveře;
  • okna v přízemí zabezpečte mřížemi nebo bezpečností fólií;
  • pořiďte si kvalitní bezpečnostní zámek, ideálně v kombinaci s dalšími zabezpečovacími prvky;
  • nenechávejte klíče na domluvených místech;
  • domluvte se se sousedy nebo příbuznými, aby během vašich cest zkontrolovali a vybrali poštovní schránku;
  • máte-li doma uloženy cennosti, přesuňte je na dobu vaší dovolené do bezpečností schránky v bance;
  • nemějte doma ani zbytečně vysoké sumy peněz;
  • pečlivě uschovejte doklady od zakoupených spotřebičů.

Sjednání pojištění domácnosti Praha

I sebedůkladnější zabezpečení vašeho bytu nebo domovu nemusí znamenat vítězství. V tom případě je ale nutné myslet na zadní vrátka a mít sjednáno kvalitní pojištění domácnosti.

V první řadě je třeba rozlišit, co vše lze zahrnout do pojištění domácnosti, a co naopak už spadá do pojištění nemovitosti. V rámci pojištění domácnosti můžeme pojistit vybavení domácnosti, tedy movité věci a také příslušenství bytu či domu, které je pevně spojeno s domácností. V rámci pojištění nemovitosti se jedná už o pojištění samotného bytu či domu jako stavby, tedy věci nemovité. Tyto dva druhy pojištění si lze snadno splést, často bývají zaměňovány. Aby byl váš domov maximálně ochráněn, je vhodné mít sjednané jak pojištění domácnosti, tak pojištění nemovitosti. V dnešní uspěchané době jistě nemá nikdo z nás čas na to, aby obíhal pobočky jednotlivých pojišťoven a hledal vhodné a top pojištění domácnosti. Proto není nic jednoduššího, než si zdarma vytvořit kalkulaci pojištění domácnosti a následně pojištění sjednat online. Stačí znát základní parametry vaší domácnosti a můžete se do toho pustit. Na webu Top-Pojištění.cz zvolte kalkulaci pojištění domácnosti, zadejte základní údaje a hned můžete vybírat z produktů několika pojišťoven. Vpravo vedle grafu kalkulace si můžete do základního pojištění přidat volitelná připojištění nebo upravit dílčí limity na elektroniku či přepětí. V objednávce dále pokračujete tlačítkem Koupit. Po odeslání objednávky obdržíte email s přehledem o kalkulovaném pojištění. Následně je zpracována smlouva, která vám je odeslána k podpisu.

Nevíte si rady?

Nevadí, rádi vás s kompletní nabídkou pojištění domácnosti kontaktujeme telefonicky. Zároveň vám můžeme pomoct s výběrem i sjednáním.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI