Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vytvořte si fotoalbum jako od profesionála

Každé léto bývá plné zážitků. Ať už je to zahraniční či tuzemská dovolená, pouhý výlet, nebo setkávání s rodinou a přáteli u společných grilovaček. Češi rádi fotí, mají k tomu dost prostředků. Ale většina fotografií zůstává na úložištích a sociálních sítích osamocena, přitom s nimi jdou dělat hotová kouzla, ať už v digitální, nebo tištěné podobě.

Fotoalbum z dovolené

Udělejte to nejlépe postaru, takže tiskem

Uvidíte, že tištěné fotografie dostanou náhle úplně jiný rozměr a význam ve vašem každodenním životě. Už samotná tvorba alba může mít zábavnou a seberealizační funkci, přičemž originalitě se meze nekladou a do akce se může zapojit klidně i celá rodina. Nejde přitom jen o vystavení fotek v rámečcích, ale také vytváření různých koláží, příběhů a paměťových map. Pokud si chcete vyloženě navrhnout digitální fotoalbum dle svých představ a celé jej sami vytisknout, využít můžete například Adobe Photoshop Lightroom, což je program, který nabízí širokou škálu úprav, ale nadšení z něj budou spíše profesionálnější kreativci. Pro nekomplikovanou tvorbu lze vyhledat služby firem jako je Zoombook, na jejichž stránkách si pomocí šablon svou fotoknihu vytvoříte a necháte profesionálně vytisknout. A to, aniž byste se museli rozčilovat nad tím, co vám to tiskárna vyplivla.

Kvalita fotografií z mobilu a facebooku nestačí

S fotografiemi, které jste pořídili v mobilu a uložili si je na Facebooku nebo Instagramu, neuděláte profesionální parádu, s tím byste měli dopředu počítat. K tomu potřebujete opravdu velmi dobrý mobilní fotoaparát. Vyšší kvalitu mají obecně fotografie, které vložíte přímo z přístroje na cloudové úložiště nebo na disk. Při užití na sociálních sítích dochází ke konverzi, která jejich kvalitu výrazně snižuje a email má rovněž své omezené kapacity.

Jak pracovat se samotnou fotografií

Základem dobré a kvalitní fotografie je primárně způsob jejího pořízení. Jde o souhru několika okolností, například kvalitu zařízení, dobrou kompozici a světlo. Pokud však nemůžete jinak, již mobilní telefony obsahují základní nebo zakoupené aplikace, které dokážou vaším dílům dodat punc profesionality nebo dokonce uměleckosti. I zde ovšem platí, že čím více do fotografie zasahujete, tím více snižujete její kvalitu. Raději proto využijte programů ve svém počítači, jako je Saal Digital nebo české Zoner Photo Studio. Možná vůbec nejkvalitnější je Photoshop, ale ten se ze všech programů jeví jako nejdražší a pro laiky velmi obtížný.