Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění přes internet

Víte, že lze snadno a rychle sjednat cestovní pojištění přes internet? Už jste o tom slyšeli a ještě jste to nezkoušeli? No tak právě teď nastala ta pravá doba být zase o krok vpředu ve světě, kde online vyřídíte a seženete už téměř vše. Jak na to vám poradíme v tomto článku.

CEstovní pojištění přes internet

Cestovní pojištění

Ještě než se pustíme do toho, jak nejlépe sjednat cestovní pojištění, ujasníme si, proč je vlastně důležité si cestovní pojištění při cestách do zahraničí sjednávat. Naštěstí je v dnešní době cestovní pojištění už poměrně často v médiích probírané téma a tak už si většina z nás uložila do paměti, že při cestách za hranice naší republiky je nutné mít cestovní pojištění sjednané. Máte to tak ale i při cestách v rámci Evropské unie? Třeba k našim nejbližším sousedům na Slovensko, do Rakouska nebo Německa? Ano, i při cestách pár kilometrů za hranice se rozhodně vyplatí si cestovní pojištění sjednat. V rámci EU vám samozřejmě platí vaše zdravotní pojištění, které pokryje nezbytné výdaje na ošetření a léčbu v zahraničí. Krytí je ale v rámci evropského zdravotního průkazu poměrně výrazně omezené. Zahrnuje pouze ošetření ve státních zdravotnických zařízeních, v těch soukromých vám bude ze strany pojišťovny proplacena pouze částka do výše českých cen a za předpokladu, že se jednalo o péči, která je v ČR z veřejného zdravotního pojištění hrazena.


Klasické zdravotní pojištění vám taktéž nepokryje případnou repatriaci zpět do České republiky, kdy se v případě nutnosti lékařského doprovodu na cestě, ceny za převoz mohou vyšplhat opravdu vysoko. A v případě, že budete potřebovat pomoci, bohužel nebudete mít k dispozici asistenční službu, která by vám v těžké situaci pomohla. A právě z těchto výše uvedených důvodů je sjednání komerčního cestovního pojištění, které vám zajistí, že pobyt v zahraničí proběhne v klidu a bez zbytečného stresu a komplikací, tak důležité.

Cestovní pojištění přes internet

Možná je u vás zvykem si cestovní pojištění sjednávat osobně na pobočkách, třeba u své zdravotní pojišťovny. Co si ale budeme povídat, musíte absolvovat cestu na danou pobočku, trefit se do jejich otevírací doby, která nebývá nikterak dlouhá, a v podstatě nemáte možnost výběru, sjednáváte si stále ten stejný produkt u jedné konkrétní pojišťovny. Tak to ale rozhodně být nemusí. Pojištění sjednáte během několika málo minut, hezky z pohodlí svého domova, v práci při obědové pauze nebo dokonce při čekání na odbavení na letišti. A že nevíte kde? Přeci u Top-Pojištění.cz. Zde máte v rámci online kalkulace možnost vybírat až z 11 pojišťoven a mnoha jejich produktů, rozhodovat se můžete nejen podle ceny, ale také podle přehledně zobrazených limitů krytí a obsahu daného pojištění. V základním cestovním pojištění do zahraničí naleznete pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Pojištění léčebných výloh vám pokryje náklady na ošetření, hospitalizaci, léky a případnou repatriaci. Asistenční služba je vám na telefonu k dispozici nonstop. K základnímu pojištění si můžete navíc vybrat i další připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, úrazu, zavazadel nebo storno cesty. A pokud cestujete za sportem, i to lze do pojištění zahrnout a případný rizikový či extrémní sport připojistit.

Sjednání cestovního pojištění přes internet

Pro sjednání cestovního pojištění přes internet vám stačí mít k dispozici počítač, notebook, chytrý telefon nebo tablet s přiojením k síti. Nic jiného už potřebovat nebudete. Poté si stačí otevřít kalkulaci cestovního pojištění a zadat základní údaje o cestě, jako je její termín, cílová destinace, druh cesty, věk nebo datum narození pojišťovaných osob a vybrat případná připojištění. Hned v dalším kroku kalkulace pak uvidíte přehledné porovnání pojišťoven a jejich produktů, ze kterých můžete vybírat. Výběr vám může usnadnit tlačítko Zobrazit detaily, které naleznete na stránce vlevo dole. Poté se vám rozbalí konkrétní přehled limitů jednotlivých produktů a vy tak můžete jednodušeji vybrat to pravé pojištění pro vás. Detaily produktů naleznete pod tlačítkem Popis ve sloupcích jednotlivých pojišťoven. Pokud už máte vybráno, pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce, kde budete vyzváni k zadání konkrétních údajů o pojištěných, tj. jejich nacionále, RČ a adresa. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není třeba podpis smlouvy. Způsobů, jak pojištění uhradit, je několik, např. online platební kartou, příkazem k úhradě, prostřednictvím platební brány GoPay nebo na terminálech Sazka pomocí vygenerovaného čárového kódu. Obratem po sjednání cestovního pojištění přes internet obdržíte e-mail, ve kterém naleznete smlouvu i asistenční kartičky k vytištění.

V případě, že vám nebude cokoliv jasné, budete chtít zobrazené nabídky s někým konzultovat a pomoct při výběru vhodného pojištění, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme, jsme vám k dispozici každý den a to včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY