Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti v Praze

Jak asi tušíte, výši pojištění domácnosti ovlivňuje hned několik faktorů. Jedním z nich je samozřejmě i místo, ve kterém se váš domov nachází a s ním spojená i rizika. Pojďme se společně podívat na to, jak to mají s pojištěním právě pražské domácnosti.

pojištění domácnosti Praha

Co ovlivňuje pojištění domácnosti v Praze

Výše pojistné částky

U stanovení odpovídající výše pojistné částky bychom měli myslet především na to, kolik vybavení našeho domova skutečně stojí – pro tento účel se opravdu vyplatí schovává účty od zakoupených spotřebičů a celkového vybavení. Výsledná pojistná částka pak samozřejmě ovlivňuje i výši jednotlivých splátek i plnění ze strany pojišťovny, pokud dojde k pojistné události.

Spoluúčast

I u pojištění domácnosti si můžete zvolit to, jak velkou procentuální částkou se pobudete podílet na výši případných škod. Čím vyšší budete mít spoluúčast, tím nižší budou vaše pravidelné platby.

Pojisteni-domacnosti-online

Četnost plateb

Finančně nejvýhodněji vychází roční splátka pojištění domácnosti. Pokud budete platit každý půl rok, o něco málo povyskočí, stejně jako při kvartálních platbách.

Lokalita

U tohoto bodu se dostáváme právě k otázce pojištění domácností ve velkých městech. Za pojistku bytu v Praze totiž zaplatíte víc než za byt v nějakém menším městě. Je to určeno rizikovostí dané oblasti. Ve velkých městech je totiž mnohem vyšší pravděpodobnost požáru, vytopení, vykradení nebo poškození majetku živelnou pohromou. Každá pojišťovna má pásma rozdělená podle rizikovosti, které se děli na Prahu, velká města, malá města a vesnice.

Zabezpečení domácnosti

Pokud tedy bydlíte v Praze a chcete na splátkách platit o něco méně, myslete na odpovídající zabezpečení vašeho domova.

  • Pořiďte si bezpečnosti zámek a doplňující zamykací systém.
  • Pokud máte doma i nějaké cennosti, zvažte i pořízení trezoru pro jejich umístění.
  • V případě, že bydlíte v přízemí či v prvním patře, počítejte s tím, že pojišťovna bude také přihlížet ke způsobu zabezpečení oken a balkónu. Opatřete je tedy mřížemi nebo bezpečností fólií.
  • Před odjezdem na dovolenou se domluvte s přáteli nebo sousedy, aby vám pravidelně vybírali poštu a sem tam k vám i zavítali. Občasný pohyb znejistí případné „pozorovače“.

Podívejte se tedy na aktuální nabídky pojištění domácnosti a pamatujte, že při jeho online sjednání jsou jeho ceny hned o něco přívětivější!