Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění vozidla sleva

V ruce držíte složenku s předpisem platby na další pojistné období a dumáte nad tím, jestli lze získat i u pojištění vozidla sleva z pojistného? U své pojišťovny máte vozidlo pojištěno již několik let a bohužel v posledních letech vám vždy pojistné o něco málo navýší. Nikdy se vám to nechtělo řešit, ale nyní zřejmě nastal ten správný čas se rozhlídnout po nabídkách konkurence a získat pojištění vozidla výhodněji. A s tím vám pomůže Top-Pojištění.cz, kde si můžete pojištění svého vozidla spočítat online z pohodlí domova během několika minut. Jak na to vám poradíme v následujícím článku.

Pojištění vozidla sleva

Jak získat u pojištění vozidla slevu

Nezáleží na tom, zda se jedná jen o povinné ručení nebo naopak komplexní pojištění vozidla povinným ručením i havarijním pojištěním, možnost získat u pojištění slevu a tím pádem mít pojištění levnější, tu je vždy.  V rámci výpočtu ovlivňuje cenu pojištění několik faktorů jako je například značka, model a motorizace vozidla, věk a trvalé bydliště pojistníka, dosažený bonus a výše slev, které vám pojistitel nebo jeho zástupce dokáže poskytnout. Slevu u pojištění lze získat především bonusem z předchozích smluv povinného ručení, případně havarijního pojištění. Tedy čím déle má pojistník sjednané na sebe povinné ručení, tím více má evidováno bezeškodných měsíců, ze kterých se pak vypočítává procentuální sleva, která může dosáhnout až 60 %. Samozřejmě jak už napovídá definice bezeškodných měsíců, jedná se o počet měsíců, kdy nebyla způsobena pojistná událost. U případných pojistných událostí se pak z celkového počtu odečítá 24 – 36 měsíců.


U pojištění vozidel lze získat slevu také správným nastavením smlouvy a to například roční frekvencí plateb nebo propojištěností, tj. v případě, že na jedné smlouvě je sjednané povinné ručení i havarijní pojištění. Důležitou roli pak také hraje výše slevy, kterou vám obchodník může nabídnout. Top-Pojištění.cz působí na online pojistném trhu již více než 10 let a na základě toho má s jednotlivými pojistiteli vyjednané výhodné podmínky a výše slev, které jsme vám schopni nabídnout, je pak jejich důkazem.

Jak porovnat pojištění vozidla?

Než se pustíte do změny pojišťovny, je samozřejmě třeba zjistit, zda vám některá z konkurenčních pojišťoven dokáže nabídnout výhodnější podmínky, než aktuálně máte. Kalkulaci pro porovnání si můžete vytvořit jednoduše online, stačí si otevřít kalkulátor povinného ručení nebo havarijního pojištění, zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a během pár krátkých okamžiků máte porovnání pojištění vašeho vozidla před sebou. Pokud vás některá z nabídek zaujme a rozhodnete se u pojištění vozidel slevu využít, nezapomeňte včas podat výpověď u své stávající pojišťovny. Výpověď musí být podána nejpozději 6 týdnů před výročím smlouvy, aby byla ze strany pojišťovny akceptována. Pak už nic nebrání sjednání smlouvy nové, za výhodnějších podmínek.

Jak probíhá sjednání smlouvy

Sjednání smlouvy nemusíte provádět přímo na pobočce dané pojišťovny, vše vyřídíte online z pohodlí svého domova na Top-Pojištění.cz. Stačí po výběru pojišťovny a jejího produktu pokračovat dále přes tlačítko Koupit, zadat konkrétní údaje o vozidle, pojistníkovi, případně vlastníkovi a provozovateli, pokud jsou od pojistníka odlišní a máte hotovo.

Po sjednání obdržíte e-mail se smlouvou, zelenou kartou a všemi potřebnými informacemi včetně podkladů pro platbu. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy třeba zasílat podepsanou smlouvu zpět. Využít můžete také sjednání po telefonu. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem, na online chatu nebo zanechat své telefonní číslo ve formuláři pro zpětné zavolání a budete kontaktováni některým z našich specialistů, který vám se sjednáním pojištění pomůže. Naši pracovníci mají také často možnost vám navíc udělit u pojištění vozidel slevu za telefonické sjednání. Neváhejte tedy služeb našeho zákaznického centra využít.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ