Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění 2020

Zajímá vás, co za novinky přinese havarijní pojištění 2020? Co všechno se vlastně odráží v ceně havarijního pojištění? Plánujete v letošním roce nákup nového vozidla a nevíte jak vybrat správné pojištění pro vaše vozidlo? To všechno se dozvíte v následujícím článku.

Havarijní pojištění

Povinné ručení nebo havarijní pojištění?

Ideálně oboje! Samozřejmě pokud máte starší vozidlo, mnohdy se sjednání havarijního pojištění nevyplatí anebo je to poměrně komplikované vzhledem k tomu, že většina pojišťoven má nastavené omezení na stáří vozidla, které lze havarijně pojistit. Tady je pak vhodným řešením některé z připojištění k povinnému ručení, kterých je aktuálně na trhu opravdu hodně. Ovšem pokud máte novější vozidlo, které chcete maximálně ochránit, je sjednání havarijního pojištění na místě.

A jaký je vlastně rozdíl mezi havarijním pojištěním a povinným ručením? Povinné ručení je ze zákona povinné pojištění, které má za úkol pokrýt škody na zdraví či majetku třetích osob způsobené pojištěným vozidlem. Povinné ručení musí mít sjednané každé vozidlo, které je evidováno v registru vozidel a pohybuje se na pozemních komunikacích. Havarijní pojištění je naopak zcela dobrovolné pojištění, které kryje poškození vašeho vozidla. Pokud si sjednáte variantu allrisk, tedy pojištění všech rizik, vztahuje se havarijní pojištění na riziko havárie, živlů, odcizení a vandalismu. Samozřejmě je pak možné, dle podmínek dané pojišťovny, sjednat pojištění pouze na některá z uvedených rizik.

Cena havarijního pojištění

I u havarijního pojištění 2020 se bude cena odrážet především od základních ukazatelů, jako je pojistná částka, tedy aktuální hodnota pojištěného vozidla, jeho značka, model, stáří, výbava a také zabezpečení, které má vozidlo k dispozici. Zároveň se do ceny havarijního pojištění odráží i pojistník, jeho věk, bydliště a bonus, tedy případná sleva na pojistném díky délce předchozímho pojištění bez pojistných událostí.

Havarijní pojištění 2020

Prozatím jsme od pojišťoven neobdrželi žádné konkrétní informace o plánování navyšování sazeb u havarijního pojištění 2020. Zřejmě tedy bude, stejně jako u povinného ručení, převládat trend případného průběžného navyšování s ohledem na výsledky statistik z předchozích období. Na silnicích stále roste počet vozidel a s tím narůstá i objem škod hrazených z povinného ručení a havarijního pojištění. Navíc opravy moderních vozidel znamenají stále větší finanční náklady na servisní úkony i náhradní díly. Průměrná cena opravy se aktuálně pohybuje kolem 45 000 Kč. A tak lze očekávat, že i toto všechno se do ceny havarijního pojištění 2020 odrazí.

Jaké havarijní pojištění je TOP?

Výběr havarijního pojištění záleží především na vašich preferencích. S výběrem vám pomůže naše online kalkulačka, kam stačí zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi a ihned máte před sebou přehledné porovnání nabízených produktů. Vše si zde můžete nastavit podle vašich představ, zvolíte frekvenci platby, spoluúčast a rozsah havarijních rizik. V porovnání pak vidíte vše, co dané produkty obsahují.

Nevíte si rady?

Neváhejte se na nás obrátit, využít můžete e-mail, telefon či online chat. Naši specialisté vám rádi s kalkulací a výběrem vhodného pojištění pro vaše vozidlo pomohou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ