Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Na dovolenou není nikdy pozdě!

Publikováno: 19.08.2019

I když se prázdniny pomalu chýlí ke konci, léto ještě rozhodně nekončí. Nestihli jste si letos ještě vybrat dovolenou a užít si tak pár dnů zaslouženého volna? Nezoufejte, na naplánování odjezdu na dovolenou ještě rozhodně není pozdě. Naopak, v celé Evropě panuje stále krásné a teplé počasí, moře je už vyhřáté na příjemnou teplotu a nápor turistů se bude v jednotlivých letoviscích s blížícím se koncem prázdnin také snižovat. Na dovolenou je tak vlastně ideální doba.  Nevíte kam vyrazit? Pár tipů jsme pro vás připravili v tomto článku!

Cestování nekončí

Pro lepší přehlednost a orientaci jsme naše tipy rozdělili podle druhu dovolené. Každý přeci jen máme o dovolené trochu jiné představy a my bychom rádi, aby si v článku našel to svoje opravdu každý.

1. Za odpočinkem k moři

Pláž, moře, koktejl a dobré jídlo. To je pro mnohé z nás ideální představa dovolené. Kam se ale letos vydat? Autem nebo letecky? Záleží jen na vás! Máme pro vás tipy na osvědčená místa pro dovolenou u moře, která i letošní léto na českém žebříčku nejnavštěvovanějších míst, opět bodují.

Pokud cestujete vlastním vozidlem a nechcete na cestě strávit půlku dovolené, pak vyrazte třeba na chorvatský poloostrov Istrie nebo na sever Itálie. Pár tipů na cestu a možnosti trasy jsme pro vás již dříve sepsali do článků - pro Chorvatsko zde, pro Itálii pak zde.

Pokud máte raději živější destinace, pak třeba chorvatská Pula bude tím pravým místem právě pro vás, naopak klidnější dovolenou naleznete třeba v letovisku Rabac.  Kam vyrazit do Itálie se můžete inspirovat také v našem článku zde.

V případě, že si na dovolenou raději zaletíte, jsou vaše možnosti v podstatě neomezené. V rámci evropských destinací můžeme vyzdvihnout třeba nádhernou jižní Itálii, tedy oblast Kalábrie nebo ostrovy Sardinie a Sicilie, kde naleznete průzračné moře a nádherné pláže se zlatým pískem. Více se dočetete zde.

Další možností, kam se letecky vydat na nezapomenutelnou dovolenou jsou Řecko a řecké ostrovy, kterých je opravdu mnoho a tak rozhodně máte z čeho vybírat. Navíc se nejeden z nich pyšní modrou vlajkou za krásné a čisté pláže, takže na dovolenou u moře je to opravdu ideální destinací. Více se dozvíte zde. Zapomenout nesmíme také na temperamentní Španělsko a ostrovy k němu náležící - tedy Kanáry a Baleáry. Je už jen na vás, jakou oblast si pro dovolenou vyberete. S výběrem vám může pomoci náš článek na toto téma, který naleznete zde.

Je libo exotiku? Inspiraci pro vysněnou exotickou dovolenou hledejte třeba zde.

2. Za historií a památkami

Ne každý je ale typický ,,plážový povaleč". Možná i vy patříte mezi ty, kteří dovolenou raději tráví poznáním nových míst, památek a kultur. Proto jsme jsme pro vás připravili článek o městech, které při svých cestách Evropou rozhodně musíte navštívit. Každé je jiné a přeci mají něco společného - okouzlí vás. Ať už svou atmosférou nebo památkami, nadšeni budete určitě. Kam tedy vyrazíte letos? Inspirujte se zde.

3. Zpátky k přírodě

Preferujete aktivní dovolenou? Rádi objevujete přírodní krásy nejen u nás, ale i v zahraničí? Ať už je vaší vysněnou dovolenkovou aktivitou túra k ledovci, nejkrásnějším evropským jezerům či vodopádům, návštěva aktivní sopky, skalního města nebo pohádkové soutěsky, rozhodně si přijdete na své. Máme pro vás připraveny tipy na dechberoucí místa a přírodní scenérie napříč celou Evropou. Více se můžete dočíst zde.

4. Hlavně nesmí býti nuda

Rádi si na dovolené užijete trochu adrenalinu? Hudba, tanec, pláž a koktejl je pro vás dokonalá dovolená? I pro vás jsme sestavili několik tipů, kam za obdobnými radovánkami v Evropě nejlépe vyrazit. Náš článek si můžete přečíst zde. Nechte se inspirovat tím, kam vyrazit do zábavního parku, třeba i pár kilometrů za hranice ČR a kde si nejlépe užít protančené dny i noci v písku pod jižanským sluncem.

5. Dovolená s dětmi

Je nám jasné, že pojem ,,dovolená" s příchodem dětí dostává trochu jiný rozměr. Ne horší, ale jiný rozhodně. Většina z nás už nehledá dovolenou podle toho, kde je bar v rámci all inclusive dostupný 24hod. denně, ale spíše podle toho, kde jsou ideální podmínky a vyžití pro děti. Přeci jen, čím více se naše poklady budou na dovolené bavit, tím více si můžeme my užít odpočinku a pohody na pláži s knížkou v jedné a koktejlem v druhé ruce. Tipy, kam k moři s dětmi, naleznete zde.

Podívejte se na vychytávky, které vám mohou usnadnit cestování s dětmi.

Není čas ztrácet čas

Rádi byste na dovolenou vyrazili co nejdříve a tak přemýšlíte, jak najít vhodný zájezd? Jak moc se vyplatí čekat s nákupem dovolené na poslední chvíli, tzv. last moment zájezd? Všechny důležité informace k tomuto tématu jsme pro vás připravili v článku, který naleznete zde.

Cestujeme bez starostí

Ať už je tedy váš dovolenkový cíl kdekoliv, ať už se chystáte relaxovat na pláži, objevovat památky nebo podnikat horské výšlapy, nezapomeňte na sjednání kvalitního cestovního pojištění. A kvalitním pojištěním máme na mysli cestovní pojištění s odpovídajícími limity na pojištění léčebných výloh, vhodně zvolené pojištění sportovních aktivit a vybraných připojištění.

Spočítat cestovní pojištění