Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Inspirujte se, kam v září k moři

Publikováno: 03.07.2024

Patříte k těm, kteří se neradi mačkají v davu a vyhovují jim střídmější teploty? Máte-li to štěstí, že si můžete dovolit vyrazit na dovolenou až po prázdninách, máme pro vás pár skvělých tipů, kam vyrazit v září k moři. Užijete si příjemnějších teplot, nepřeplněných pláží a v neposlední řadě také nižších cen.

Kam v září k moři

Ještě než vyrazíte, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. K tomu vám dobře poslouží naše online kalkulačka, díky které si pojištění můžete nezávazně srovnat, a když si v nabídce vyberete, můžete si pojistku také rovnou sjednat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Kam na dovolenou v září k moři v Evropě?

Pokud si chcete užívat všech výsad evropských destinací či ostrovů, které pod Evropu patří, koukněte na pár tipů, kam jet v září k moři v rámci Evropy. Vyrazte třeba do oblíbeného Řecka nebo na vzdálenější, ale stále dobře dostupné Kanárské ostrovy.

Řecko v září

V září si můžete užít dovolenou v Řecku téměř stejně jako o prázdninách. Teploty navíc budou už příjemnější a moře stále krásně teplé. Nebudete se muset tísnit v masách turistů, a to jak na plážích, tak během prohlídek historických památek, kterých je v Řecku nepočítaně.

Jistotou fantastické dovolené jsou řecké ostrovy Kréta, Rhodos nebo Kos.

Korsika v září

Kdo si nemůže vybrat mezi mořem a horami, ať zamíří právě na francouzskou Korsiku. Užije si dosytosti obojího. Září na Korsice je skvělá volba pro dovolenou u moře. Vyhnete se velkým letním parnům a návalům turistů. Moře je i ke konci září podobně teplé jako o letních prázdninách.

Kdo se nechce jen opalovat, může se během pár desítek minut ocitnout v horách, díky nimž je Korsika celoročně krásně zelená; občasnou krátkou přeháňku zde lze zažít v kteroukoliv roční dobu.

Baleárské ostrovy v září

Španělské souostroví Baleáry je rájem, kde si vysněnou dovolenou vybere opravdu každý. Největší z těchto ostrovů, členitá a pestrá Mallorca, je hornatým ostrovem plným nádherných, písečných pláží. Ostrov Menorca je sice menší, zato o divoké útesy s líbeznými zátokami plnými romantických pláží není nouze. Ibiza proslula party prostředím plným diskoték a maličké Formenteře se přezdívá Karibik Středomoří.

Září na Baleárách je výbornou volbou jak pro užívání si mořských vln, tak pro turistiku, cykloturistiku či jiné dobrodružné aktivity. Podzim je také sezónou mnoha místních veletrhů a tak můžeme poznat místní zvyky a obyčeje zase z jiné stránky.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Kanárské ostrovy v září

Na odlehlejší španělské Kanáry doletíte přímým letem za pár hodin a octnete se rázem v ráji plném nádherných pláží i divoké přírody. Teploty se pohybují na příjemných 25 stupních a tohle příjemné klima se zde drží víceméně celoročně.

Mezi nejvíce navštěvované ostrovy patří Gran Canaria a Tenerife, kde si dosyta užijete koupání, ale i výletů do přírody. Chcete-li většinu času trávit v blízkosti moře, vybírejte překrásné pláže na ostrovech Lanzarote či Fuerteventura.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ cestovní pojištění

Kam letět v září k moři za hranice Evropy?

Mimo Evropu už musíme brát v úvahu možnost odlišných standardů dostupných služeb, proto není od věci zjistit si například dostupnost zdravotní péče v dané lokalitě. Podzim u moře v odlehlejších končinách se nám však odmění svou neokoukaností a jedinečnými zážitky.

Turecko v září

I Turecká riviéra je vhodnou lokalitou pro pozdnější dovolenou. V září si tu užijete dostatek slunce, stále nadprůměrných teplot i krásně vyhřátého moře.

Turecko se pyšní mnoha hotelovými komplexy s veškerým myslitelným vybavením, tudíž je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Destinací jako stvořenou pro nezapomenutelnou dovolenou je třeba živé letovisko Alanya nebo trošku klidnější Bodrum.

Egypt v září

Pokud se chcete vyhnout velmi horkým letním teplotám, vyrazte do Egypta právě po sezóně. Zájezd pořídíte za velmi příjemnou cenu a s vysokým komfortem služeb. Pro rodiny s malými dětmi bude ideální destinací letovisko Hurghada, kde najdete nejširší nabídku hotelů a kompletní cestovatelský servis.

Pokud holdujete potápění a křišťálově průzračné vodě, pak zavítejte do Marsa Alam. Čekají na vás korálové útesy s nepřeberným množství ryb a rybek, želvy, delfíni a další mořští tvorové všech tvarů a barev. Zde se můžete inspirovat, které jsou nejlepší destinace pro potápění.

Kapverdské ostrovy v září

Pravou exotickou dovolenou za skvělé ceny si můžete užít právě na Kapverdách. Pokud máte rádi vysoké teploty jako v Evropě v nejparnějším létě, užijete si jich tu dostatek po celé září. Navíc je podzim obdobím nejnižší intenzity větru.

Vykoupete se v krásně vyhřátém oceánu, můžete prozkoumávat liduprázdné pláže. Ke klidnějším destinacím patří například ostrov Boa Vista. Hledáte-li naopak více ruchu a společnosti, zkuste ostrov Sal.

Dubaj v září

Luxus, poznávání odlišných kultur a všechny barvy orientu můžete zažít na Blízkém východě, nejlépe v Dubaji. Potřebujete-li opravdu hodně tepla, navštivte její překrásné pláže v Perském zálivu. Teploty očekávejte hodně nad třicítkou. Čekají na vás i všemožná zákoutí plná tradičního života místních.

Počítejte s tím, že v Dubaji jsou k dispozici většinou velmi luxusní hotelové komplexy, a tak se cena zájezdu vyšplhá trochu výš než třeba v Řecku či Egyptě. Zato si ale budete užívat opravdu vysokého komfortu a velmi netradičních zážitků.

Bali v září

Jedna z nejoblíbenějších exotických destinací je údajně nejkrásnějším ostrovem Indonésie.

Jelikož ostrov Bali leží v tropickém pásmu, je třeba se před dovolenou zaobírat úhrny srážek ve zvoleném termínu. Během září je však počasí méně vlhké a teplota vody se pohybuje na příjemných 27 stupních.

Bali je také rájem pro potápěče, najdete zde pobřeží bohatá na korály a můžete prozkoumávat vrak lodi. Ani milovníci surfování nepřijdou zkrátka, na jihu a jihovýchodě ostrova si mohou vychutnat ideální podmínky pro tento exotický sport.

Průměrné teploty vzduchu a vody v září

Při výběru nejvhodnější dovolené vás jistě budou zajímat průměrné teploty vzduchu i vody v daných lokalitách. Jednotlivé země si můžete porovnat v následující tabulce:

Země Průměrná teplota vzduchu v září Průměrná teplota vody v září
Řecko 28 °C 25 °C
Korsika 26 °C 24 °C
Baleárské ostrovy 27 °C 24 °C
Kanárské ostrovy 24 °C 21 °C
Turecko 28 °C 26 °C
Egypt 32 °C 27 °C
Kapverdské ostrovy 30 °C 28 °C
Dubaj 32 °C 28 °C
Bali 26 °C 27 °C

Zdroj: Fischer.cz, Invia.cz; aktuální k 3. 7. 2024.

Cestovní pojištění je základ

Jak mimo Evropu, tak určitě i po Evropě si pojistěte klidnou a bezpečnou dovolenou a sjednejte si včas kvalitní cestovní pojištění s odpovídajícími limity krytí léčebných výloh. V rámci klasické cachtací dovolené se bude jednat o nejméně 5 milionů korun, v případě náročnějšího cestování si sjednejte limity ještě vyšší.

Vhodně zvolené pojištění na cesty vám zabezpečí nejen potřebné pokrytí léčebných výloh v případě úrazu či nemoci a asistenční službu, ale můžete si k němu také přidat:

  • pojištění odpovědnosti,

  • pojištění ztráty zavazadel,

  • připojištění rizikových sportů.

Pojištění vybírejte nejen podle ceny, ale také podle toho, jakým aktivitám se ve zvolené destinaci hodláte věnovat. V případě, že si chcete vyzkoušet některé netradiční sporty, jako je zmíněné potápění či surfování, určitě vám patřičně zvolené připojištění přijde vhod.

Spousta z vás se určitě nebude chtít věnovat jen moři, ale bude chtít také procestovat danou destinaci například autem. V tomto případě pečlivě vybírejte nejen půjčovnu, ale zkoumejte i pojištění vozu, neboť sjednané pojištění odpovědnosti nemusí být pro tyto účely dostatečné.

Chcete mít k dispozici přehledné srovnání cestovního pojištění od různých pojišťoven během pár minut? Využijte naši online kalkulačku - celý proces srovnání i sjednání pojištění je snadný a zcela online.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY