Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam vyrazit v září za potápěním? Tady máte ty nejlepší destinace!

Publikováno: 17.09.2022

Neholdujete přeplněným letoviskům a spíš, než opalování na pláži oceníte poznávání podmořské fauny a flóry? Naprosto vám rozumíme. V našem článku najdete výběr těch nejkrásnějších destinací, které se vyplatí v září navštívit. Nezapomínejte na výběr kvalitního cestovního pojištění.

Cestování potápění

Moře a oceány pod svou hladinou ukrývají unikátní ekosystém plný barev a života, který stojí za to objevit. A je úplně jedno, jestli se potápění věnujete už nějakou dobou, jste úplný začátečník nebo se tenhle sport teprve chystáte vyzkoušet. Takže směle do toho! Pozor při výběru cestovního pojištění, protože pojišťovny potápění rozdělují do několika druhů a různě ho pojišťují. Více v článku cestovní pojištění potápění.

Rudé moře

Rudém moři začínala se svými ponory spousta potápěčů - a není se čemu divit. Cesta sem trvá jen pár hodin letadlem a zároveň se jedná o jedno z nejkrásnějších míst na světě pro tento účel. Téměř v každém letovisku najdete školu potápění, v rámci které s instruktory uvidíte nádherné korálové útesy a celou řadu pestrobarevných ryb i dalších podmořských obyvatel. A navíc - vzhledem k mělkosti Rudého moře je tu spousta krásy i pro šnorchlaře.

Která místa si pro potápění v Rudém moři vybrat? 

TOP VÝBĚR pro potápění:

Hurghada

Pokud jste se na dovolenou vypravili právě sem, za potápěním vyrazte mimo letovisko - jsou zde totiž především písčité pláže cíleně upravené pro potřeby ,,lehátkových turistů". Zamiřte třeba do Makadi Bay (zde je v této lokalitě nejvíce korálů), Soma Bay nebo Sahl Hasheesh. V rámci často nabízených výletů nevynechejte Turtle Island - želví ostrov, který je skvělý jak pro potápění, tak pro šnorchlování.

Sharm el-Sheikh

I tady najdete písečné pláže, ale je jich tu o něco méně. Dno pokryté hlavně korálovými útesy, které se táhnou podél celého pobřeží. A koho tu můžete pod vodní hladinou potkat? Například perutýny, chobotnice, murény nebo manty. Pěkné místo najdete tkaé v  Ra´s Nasrani.

Marsa Alam

V této oblasti je snad v Rudém moři nejzachovalejší dno a nejbohatší mořský život. Do vody se zde dostanete přes mola nebo v zálivech z písčitých pláží. A máme i tip pro zdatnější potápěče:

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Thistlegorm

U Sharm el-Sheiku se v hloubce od 16 do 33 metrů nachází obrovský vrak obchodní lodi Thistlegorm, která byla potopena za druhé světové války a její průzkum je prý nezapomenutelným zážitkem. Celý vrak je obrostlý korály, které poskytují útočiště celé řadě ryb a želv. Zároveň je tu k vidění i několik motorek - ty totiž byly součástí tehdejšího nákladu spolu s válečnou technikou.

Výběr pro šnorchlaře:

Abu Dabbab

Korály jsou tu přímo u pobřeží a jejich stěny se rozpínají podél obou stran místní zátoky. A voda? Ta je krásně azurová. Navíc tu krom barevných rybek uvidíte i spoustu želv, a když budete mít štěstí, možná narazíte i na dugonga, tzv. mořskou krávu.

Gorgonia Beach

Korálová stěna (tzv. reef) se táhne od pláže Gorgonia až 1,5 km na jih podél celého pobřeží. Šnorchlování podél korálu není náročné díky místnímu proudu, takže ho zvládnout i děti. Možnost tu máte vidět murény i podmořské želvy.

Coral Garden

Tato mělká laguna je pro šnorchlování jako stvořená. Na okraji vnějšího útesu oddělujícího lagunu od moře můžete dokonce vidět i karety mořské. Jen je zde potřeba dávat si pozor na silnější proudy.

Šnorchlování Egypt

Exotické potápění:

Jestli chcete vyrazit o něco dál za ještě větší exotikou? Máme pro vás tipy.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Bali

Tento indonéský ostrov patři mezi jednu z nejoblíbenějších exotických destinací. A samozřejmě je to i ráj potápěčů, ve kterém dokonce najdete českou potápěčskou školu a centrum. Pro zkušenější potápěče je místním velkým lákadlem vrak lodi Liberty. Ta má délku celých 130 metrů a nachází se v hloubce od 5 do 30 metrů. Krom toho jsou zde také korály bohaté na život.

Cape Kri

Místní korály jsou prý považovány za ty nejkrásnější na světě. Jsou skvěle zachovalé, nepoškozené člověkem a k vidění jich tu je opravdu velké množství. Těšit se pak můžete na manty, želvy a žraloky a nejlepší potápěčská sezóna zde začíná právě na podzim.

Bora Bora

Dovolená na tomto ostrově ve Francouzské Polynésii je prý naprostá dokonalost. Pro potápění zde najdete celou řadu zajímavých lokalit, na které se dostanete do jedné hodiny cesty lodí. Čekají vás celé podmořské zahrady korálových útesů, rejnoci, manty, žraloci citrónoví, černocípí i šedí, stejně jako kladivouni. V průběhu září až do začátku října tu pak máte možnost vidět tahy keporaků.

Musíme říct, že dovolená s potápěčskou náplní patří k těm nejkrásnějším, jen je u ní dbát na svou bezpečnost, což vám asi nemusíme říkat ? V kalkulačce cestovního pojištění tady raději ověřte, jak to máte s krytím tohoto sportu, abyste pak případně nebyli nepříjemně překvapeni. Šťastnou cestu!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ