Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

TIP na dovolenou: Prozkoumejte autem Korsiku

Publikováno: 18.04.2024

Chorvatsko, Řecko, Itálie, Kanárské ostrovy, Egypt. To je pětice nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou. Pokud ale chcete poznat nový kraj a neprodírat se mezi davy turistů, zamiřte na neprávem opomíjenou Korsiku. Jak se autem na Korsiku dostat? Pojďme se na to podívat.

Korsika autem

Proč zrovna Korsika?

Korsika je čtvrtý největší ostrov Středozemního moře, bohužel stojí ve stínu Mallorky, Sicílie a Kypru. O to větší vás čeká překvapení. Spadá pod správu Francie, ale kromě jazyka s ní nemá nic moc společného. Žádná žabí stehýnka ani romantické procházky skrz louky s levandulí. Ostrov je plný vysokých hor, hlubokých údolí, soutěsek, divokých pláží a opevněných měst.

Sjednejte si cestovní pojištění

Autem na Korsiku

Z České republiky je cesta na ostrov překvapivě jednoduchá a přímá. Vede tam několik cest, ale jednoznačně nejpohodlnější je trasa z Prahy na České Budějovice a Salcburk až k rakousko-italským hranicím. Projeďte kolem Udine a Benátek, zastavte se Boloni a pokračujte k Pise a přístavnímu městu Livorno. S dostatečným časovým předstihem si zarezervujte místo na lodi.

Na Korsiku se trajektem dostanete několikrát denně, ale kapacity pro cestující i automobily jsou omezené.

Pokud vás netlačí čas, udělejte si v Itálii několik zastávek. Pro podrobnější informace si můžete přečíst náš článek Autem do Itálie.

Cesta autem na Korsiku zabere kolem 13 hodin, záleží na hustotě provozu. Poplatkům se ale nevyhnete, počítejte minimálně s částkou kolem 300 euro.

Poplatky na cestě autem na Korsiku v roce 2024

Typ poplatku Cena
Dálniční známka v Rakousku (10 dní / 2 měsíce) 11,50 eur a 28,90 eur
Průjezd tunelem Katschberg 13,50 eur
Jízda po italských dálnicích 9 eur / 100 km
Trajekt (Livorno-Bastia) 90 eur (automobil a jeden pasažér, každý další 15-20 eur)

* rychlostní silnice jsou bez poplatku a většinou kopírují trasu dálnic

Zdroj: www.cebia.cz; aktuální k 18. 4. 2024.

Pokud se vám zdá cesta na Korsiku vlastním autem časově i finančně náročná, můžete si na ostrově vozidlo pronajmout. Působí tam běžné půjčovny, které mají pobočky přímo na letišti nebo v hlavním městě. Najdete i lokální podniky, ale tam pravděpodobně narazíte na jazykovou bariéru. Je známo, že Francouzi si s angličtinou příliš nerozumí.

Chraňte sebe i auto

Dojet na Korsiku autem si žádá velké plánování. Od střídání řidičů po sjednání havarijního pojištění. Stát se může cokoliv, a zatímco v Rakousku jsou dálnice velmi kvalitní a doprava plynulá, v Itálii jsou řidiči divočejší a scenérie v Dolomitech mohou odvádět pozornost od řízení. Díky havarijnímu pojištění získáte jistotu a dovolenou si mnohem více užijete.

Menší ťukanec nebo nehoda, vaše vina nebo nepozorný chodec, nutnost odtahu nebo asistence, kroupy, vandalové a mnoho dalšího. S tím vším si havarijko běžně poradí.

Vyzkoušejte naši online kalkulačku havarijního pojištění, díky níž si dostupné pojistné produkty můžete nejen srovnat, ale také rovnou sjednat. Stačí si vybrat to pravé pojištění sobě na míru a uzavřít jej online z pohodlí domova.

Sjednejte si havarijní pojištění

Povinná výbava a dopravní informace - Korsika

Doprava na Korsice je klidná, ve výbavě a chování na silnici se ale pár odlišností najde:

  • Denní svícení není u automobilů povinné.
  • Autolékárnička se nevyžaduje.
  • Děti do 10 let nesmí cestovat na předním sedadle.
  • Maximální povolená rychlost mimo obec je 80 km/h.
  • Řidič může mít hladinku - 0,5 ? .
  • Palubní kamery mají zelenou a můžete je použít jako důkazní materiál (na rozdíl od Rakouska).

Mimo klasické výbavy do auta byste měli přibalit i další nezbytnosti:

  • Oblečení proti větru (na ostrově od moře fouká velmi silný vítr)
  • Trekové boty (kamenitý terén není vhodný pro žabky ani sandály)
  • Lahev na vodu (kombinace větru a slunce je zrádná a tělo vyžaduje vyšší příjem tekutin)
  • Kvalitní opalovací krém (teploty se sice pohybují mezi 10 a 35 stupni Celsia, ale vyjma ledna, kdy ve vyšších polohách dokonce sněží, sluníčko dost pálí)

Ochrana na cestách

Cestovní pojištění sjednáte během chvilky přímo přes pojišťovnu, online srovnávače nebo jako doplňkový produkt ke své platební kartě. Odřené koleno, popáleniny od medúzy, nevolnosti nebo zablokovaný krk z příliš měkké matrace, ztracené kufry, zpožděné lety, rozbité vázy, potřeba asistenční služby nebo tlumočníka a právního zástupce... Ve smlouvě si sami určíte, do jaké míry chcete být kryti.

Cestujete-li často, může se vám vyplatit celoroční cestovní pojištění. Cena za den výrazně klesá a pojistné plnění zůstává.

Pro srovnání i sjednání cestovního pojištění můžete využít naši online kalkulačku cestovního pojištění, která vám dostupná pojištění nejen srovná, ale také umožní vybrané pojištění během pár minut online z pohodlí domova uzavřít. Vše rychle, jednoduše a bez zbytečného obíhání pojišťoven.

TIP: Cestovní pojištění přes platební kartu začíná většinou platit až po čtyřech hodinách. Myslete tedy na včasné sjednání. Pokud si vzpomenete až na letišti, budete celý let absolvovat jako nepojištěný.

Sjednejte si cestovní pojištění