Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Mauricius

Mauricius je ostrovní stát, který svou krásou každý rok přiláká celou řadu turistů. Je známý svými korálovými útesy, vodopády, vyhlášenou kuchyní a rumem. A pláže? Ty jsou prý jedny z nejkrásnějších na světě. Jedná se zkrátka o malý kousek ráje, který stojí za to navštívit. Proto jsme pro vás o Mauriciu připravili zajímavé informace i rady ohledně toho, jaké si sjednat cestovní pojištění.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění na Mauricius?

I na tak krásném místě jako je Mauricius si lze přivodit úraz nebo onemocnět. Na tomto ostrově navíc žije celá řada hmyzu, jehož kousnutí může způsobit alergickou reakci. Proto byste si před odletem měli sjednat cestovní pojištění se správně nastavenými limity léčebných výloh. Právě z nich jsou totiž v případě potřeby hrazeny náklady na lékařské ošetření, hospitalizaci, úhradu léků nebo repatriaci zpět do České republiky. A věřte nám, v některých případech se tyto náklady bez cestovního pojištění mohou vyšplhat až k milionům. Lékařská péče je totiž na Mauriciu extrémně drahá.

Cestovní pojištění na Mauricius

Hodit se vám také může pojištění zavazadel pro případ jejich ztráty, odcizení nebo poškození. Dále je oblíbenou volbou pojištění úrazu, připojištění odpovědnosti a také připojištění storna zájezdu pro případ, že byste ze závažných důvodů nemohli na svou dovolenou odjet. Součástí cestovního pojištění jsou také asistenční služby, které jsou tu pro vás 24/7 a poskytnou vám radu a pomoc vždy, když to budete potřebovat.

Srovnání cestovního pojištění na Mauricius

Se srovnáním aktuálních nabídek cestovního pojištění na Mauricius vám poslouží online kalkulačka cestovního pojištění. Během pár minut v ní uvidíte přehledně srovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven, a to včetně ceny. Stačí se tedy doma připojit k internetu, vzít svůj chytrý telefon, tablet nebo počítač, a je to.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Pro získání cenové nabídky cestovního pojištění stačí do online kalkulačky zadat základní údaje o cestě - dobu jejího trvání, počet pojištěných osob, přidat připojištění a případně zohlednit i plánované sportovní aktivity, které už nespadají do rekreačních sportů (např. potápění).

Kolik stojí cestovní pojištění na Mauricius?

Přesná cena cestovního pojištění na Mauricius se odvíjí od doby trvání vaší dovolené, počtu osob zahrnutých do pojistky, výše pojistných limitů a podle zvolených připojištění. Částku přímo vám na míru tak uvidíte právě v online kalkulačce. Pak už si stačí jen vybrat to nejlepší cestovní pojištění na Mauricius pro vás a máte hotovo.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 10 000 000 100 000 000
Pojištění úrazu 300 000 300 000 500 000
Pojištění zavazadel NE 50 000 100 000
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 5 000 000 10 000 000
Asistenční služby ANO ANO ANO
CENA 1 026 Kč 1 488 Kč 2 145 Kč

Kalkulace je počítaná pro 8denní turistickou cestu dvou osob ve věku 30 a 27 let (netvoří jednu rodinu). Výpočet pojistného byl proveden 21. 4. 2023 s volbou nejnižší cenové nabídky pro nižší, střední i vyšší zajištění. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění na Mauricius?

I v tomto případě stačí použít online kalkulačku cestovního pojištění. Vyberete si pojistku, která vám sedí nejvíce a během pár kliknutí myší ji uzavřete. Pojistná smlouva vám přijde na e-mail a samotné cestovní pojištění vstoupí v platnost, jakmile uhradíte pojistné. Když zvolíte online platbu kartu, uzavřít pojistku můžete klidně těsně před odletem. 

Při výběru vhodného pojištění se nedívejte primárně po ceně, protože to nejlevnější cestovní pojištění na Mauricius pro vás nemusí být to nejvýhodnější. Hlavní je, aby se o vás správně postaralo vždy, když to budete potřebovat.

Co si připravit před cestou na Mauricius?

Pro vycestování na Mauricius nepotřebujete vízum, stačit vám bude pouze cestovní pas. Na letišti také budete muset předložit vaše zpáteční letenky a potvrzení o rezervaci ubytování.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka 114, policie 112, hasiči 115
 • Jazyky - úředním jazykem je angličtina, nejvíce se zde mluví jazykem Morisien (mauricijská kreolština), který je místním původním jazykem
 • Očkování - není povinné, ale pokud chcete Mauricius procestovat, doporučuje se očkování proti žloutence typu A i B, dále také proti břišnímu tyfu. Určitě si také zkontrolujte platnost vašeho očkování proti tetanu. 
 • Kriminalita - po setmění se vyhýbejte opuštěným místům na plážích i ve městech. V místech s větším počtem lidí se můžete setkat s kapesními krádežemi (např. ve městech Port Louis, Grand Baie atd.).
 • Služby - využívejte je raději přes cestovní kancelář (např. u výletů, lodí, vodních sportů atd.), vyhnete se tak podvodným podnikatelům 
 • Oblečení - přibalte si také formálnější oblečení. Ve většině hotelů se večer očekává určitý dress code. Pro návštěvu chrámů je třeba mít u mužů delší kalhoty, u žen pak sukně.
 • Doprava - jezdí se zde vlevo a silniční doprava je poměrně temperamentní a chaotická

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy na Mauricius

Mauricius vám toho nabídne mnohem víc než jen nádherné pláže, díky kterým je doslova dovolenkovým rájem. Mimochodem - mezi ty nej patří třeba Morne Beach, Trou aux Biches a Flic en Flac. Místní moře je pak doslova stvořené i pro potápění a šnorchlování. Potápěči si užijí hlavně známý rozsáhlý korálový útes.

Tipy, co vidět na Mauriciu

 • Port Louis - hlavní město Mauricia s mixem nejrůznějších kultur, které zde vytváří jedinečnou a osobitou atmosféru. Za vidění stojí koloniální památky, nejstarší trh na ostrově i nábřeží. A v muzeu Blue Penny najdete i státní poklad - známého modrého a červeného Mauricia.
 • Gargantas del Rio a Riviere Noire - národní parky, ve kterých můžete objevovat čarovná jezera, skalní útesy, vodopády a samozřejmě i spoustu zeleně 
 • Grand Baie - místo plné restaurací a barů, které doslova pulzuje životem. Dále jsou zde krásné pláže jako stvořené pro vodní sporty. 
 • Ile aux Chef - panenský ostrov s bílým pískem a tyrkysovým mořem, kde si užijete celou řadu lagun a příjemně teplou vodu Indického oceánu

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

 • Le Morne - poloostrov s horou Le Morne Brabant, kde se nachází řada luxusních resortů. Místo je také vhodné pro kitesurfing.
 • Ile aux AIgrettes - korálový ostrov, na kterém můžete pozorovat želvy obrovské a endemickou flóru i faunu
 • Pamplemousses Gardens - botanická zahrada s velkou sbírkou palem a celé řady exotických rostlin
 • Chamarel a Black River Gorges - místo jako stvořené pro turistiku a obdivování přírody. K vidění je zde například vodopád Chamarel nebo nejfotogeničtější místo ostrova - Sedm barev země. 
 • Rybářské vesničky - jestli chcete zažít pravou ostrovní atmosféru, vydejte se do vesnic na východním pobřeží ostrova. Například Belle Mare nebo Queen Victoria. Užijete si tu tradiční hudbu, tance i aktivní relax v podobě vodních sportů nebo golfu.

A Mauricius se vyplatí také poznat prostřednictvím chuťových buněk. Místní kuchyně je totiž mixem té kreolské, francouzské, indické a africké, takže opravdu stojí za to. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY