Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy lákají nádhernými plážemi, bohatou kulturou a pestrou kuchyní. Pokud plánujete návštěvu tohoto exotického ráje, nezapomeňte na cestovní pojištění. Tento článek vám poskytne všechny důležité informace o pojištění, praktické rady, jak se na Kapverdy dostat, co na ostrovech vidět a ochutnat. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou!

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy?

Úroveň lékařské péče je na Kapverdských ostrovech spíše na nižší úrovni. Pokud byste potřebovali ošetření, využijte raději služeb některé ze soukromých klinik. Počítejte pak s tím, že za lékařské úkony se platí vždy na místě a v hotovosti. Proto je téměř nezbytné, abyste si před cestou na Kapverdy uzavřeli správné cestovní pojištění

V něm se zaměřte hlavně na odpovídající limity léčebných výloh, ze kterých se hradí náklady na převoz, ošetření, hospitalizaci, léky i případnou repatriaci zpět do Česka. Nezapomeňte také přidat šikovná připojištění, například:

 • Pojištění zavazadel: Při jejich poškození, zničení či odcizení.
 • Pojištění úrazu: Pokud se na dovolené chystáte sportovat. Pozor, v případě sportovních aktivit se také podívejte, zda nebudete potřebovat připojištění pro rizikové či dokonce extrémní sporty. To platí zvlášť v případě potápění, vodních sportů a náročnější turistiky
 • Pojištění odpovědnosti: Pokud byste způsobili škodu někomu jinému na zdraví či majetku.

A určitě se také zaměřte na úroveň a kvalitu asistenčních služeb, které vám pomohou a poradí v nouzi.

Cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy

Srovnání cestovního pojištění na Kapverdské ostrovy v roce 2024

Pro srovnání cen stačí použít online kalkulačku cestovního pojištění. Zadáte do ní pouze základní údaje o vás a vaší cestě, jako je délka pobytu, cílová destinace, typ cesty a počet osob zahrnutých v pojistce (včetně věku a informace, jestli tvoří jednu rodinu).

Během chvíle před sebou uvidíte nabídky cestovního pojištění přímo vám na míru, a to včetně výše pojistného. Nabídky si můžete procházet, přidávat šikovná připojištění i upravovat výši zajištění (nižší, střední a vyšší).

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Kolik stojí cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy?

Přesnou cenu cestovního pojištění uvidíte v online kalkulačce. Je totiž individuální, protože vliv na její výši mají zadané parametry. V kalkulačce tedy zjistíte nabídku přímo vám na míru a můžete si rovnou vybrat to nejlepší cestovní pojištění na Kapverdy. 

Jak si sjednat cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy?

Nejvýhodnější cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy si můžete sjednat právě přes online kalkulačku. Stačí si v ní vybrat pojistku, která se vám líbí nejvíce, a přes tlačítko Koupit ji uzavřít. Všechny důležité dokumenty vám za pár minut přijdou do vaší e-mailové schránky, a to včetně smlouvy. Samotné cestovní pojištění začne platit hned po jeho zaplacení, a to buď online platbou kartou, nebo bankovním převodem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Volání z Kapverdských ostrovů

Před cestou na Kapverdské ostrovy si nezapomeňte aktivovat roaming (tzn. službu volání ze zahraničí). Každý poskytovatel mobilních služeb má své vlastní roamingové zóny, které se liší cenami i tarify.

Jak roaming aktivovat? Jednoduše v mobilní aplikaci či přes zákaznickou linku vašeho operátora. Zkuste se také podívat, jestli pro vás někdo nemá lepší nabídku. Zjistíte to snadno díky srovnání mobilních tarifů a volat ze zahraničí tak budete moci co nejvýhodněji. Počítejte ovšem s tím, že pokrytí Kapverdských ostrovů mobilním signálem je poměrně špatné (někde dokonce žádné).

Výběr z bankomatu na Kapverdských ostrovech

Měnou Kapverdských ostrovů je kapverdské escudo s pevným kurzem vůči euru. Právě eurem je také možné i platit na celé řadě míst, například v restauracích, hotelích a nákupních centrech. Bezproblémové je i placení mezinárodně uznávanými platebními kartami.

Hotovost si pak můžete vybrat z místních bankomatů, u kterých je ale třeba počítat s manipulačním poplatkem kolem 100 korun. Dále se také podívejte na to, jak to máte s poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí. Tyto informace najdete u svého běžného účtu (například v online bankovnictví), přičemž některé banky svým klientům nabízejí výběry z bankomatu v zahraničí zdarma. 

Užitečné informace před cestou na Kapverdské ostrovy

Pro vycestování na Kapverdské ostrovy (u pobytu kratšího než 30 dní) potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po ukončení vaší cesty. Pamatujte, že vlastní cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek. Při vstupu na Kapverdské ostrovy je také třeba uhradit poplatek 31 euro za osobu.

 • Důležitá telefonní čísla: Záchranka 130, policie 132, hasiči 131
 • Jazyky: Úředním jazykem je portugalština, v turistických oblastech se domluvíte anglicky a někde také francouzsky.
 • Očkování: Není povinné, doporučuje se to proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu, vzteklině a záškrtu.
 • Zásuvky: Jsou stejné jako u nás, takže adaptér nebudete potřebovat.
 • Internet: Je běžně dostupný v restauracích, hotelích, obchodních centrech a na dalších místech.
 • Časový posun: Během zimního času -2 hodiny, během letního času -3 hodiny.
 • Kriminalita: Kapverdy jsou velmi bezpečné, jen si v turisticky oblíbených místech dávejte pozor na své osobní věci. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Počasí na Kapverdských ostrovech

Kapverdy leží blízko rovníku, takže se sem můžete vydat kdykoliv v průběhu celého roku. V létě zde bývají teploty od 35 °C výš, v zimě je zde přibližně o deset stupňů méně. A příjemně vyhřáté je celou dobu i moře. 

Součástí počasí na Kapverdách jsou i stále vanoucí větry, které bývají mírnější v letním období. V zimě si pro změnu vítr užijí například milovníci kitesurfingu. Co se týče deště, nejčastěji zde prší od srpna do října, přičemž se po tomto období můžete těšit na nádherně zelenou krajinu.  

Doba letu na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy jsou exotickou destinací, do které se z Česka letadlem dostanete za poměrně příjemnou dobu. Z Prahy totiž na ostrovy Sal i Boa Vista přiletíte za přibližně 6 až 7 hodin. Záleží samozřejmě na zvolené společnosti, letu i množství případných přestupů.

Kapverdské ostrovy - mapa

Kapverdské ostrovy leží přibližně 500 kilometrů od západního pobřeží Afriky. Toto souostroví tvoří deset hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků, z nichž každý nabízí svou vlastní jedinečnou krásu a kouzlo. 

Kapverdské ostrovy mapa

Co vidět na Kapverdských ostrovech

 • Sal: Jeden z nejnavštěvovanějších ostrovů Kapverd, známý svými bílými písečnými plážemi a křišťálově čistou vodou. Město Santa Maria je hlavním turistickým centrem, nabízejícím různé vodní sporty jako windsurfing, kitesurfing a potápění. Sal je také domovem solných plání Pedra de Lume, kde si můžete vyzkoušet koupel ve slaném jezeře.
 • Boa Vista: Ostrov ideální pro relaxaci a procházky podél pobřeží. Město Sal Rei zase nabízí příjemnou atmosféru s kavárnami a trhy. Kromě toho je Boa Vista také důležitým místem pro ochranu mořských želv, které zde kladou svá vejce.
 • Santiago: Největší a nejlidnatější ostrov Kapverd. Za návštěvu stojí hlavní město Praia (ekonomické a kulturní centrum země) a historické město Cidade Velha (zapsané na seznam UNESCO). Santiago má také krásné hory a zelená údolí, ideální pro pěší turistiku.
 • Sao Vicente: Kulturní srdce Kapverd, známé pro své hudební festivaly a bohatý kulturní život. Hlavní město Mindelo je centrem nočního života, s mnoha bary, restauracemi a živou hudbou. Ostrov je také domovem krásné pláže Baía das Gatas, která je oblíbená především u milovníků surfování.
 • Santo Antao: Ráj pro milovníky přírody a pěší turistiky. Ostrov je známý svými dramatickými horskými krajinami, hlubokými údolími a zelenými terasami. Turistické stezky vedou přes nádhernou přírodu, kde můžete objevovat tradiční vesnice a zemědělské oblasti.

Cestovní pojištění na Kapverdské ostrovy

 • Fogo: Na Fogo najdete aktivní sopku Pico do Fogo, jež je nejvyšším bodem Kapverd, na který můžete také vystoupat. V hlavním městě Sao Filipe pak můžete obdivovat zdejší koloniální atmosféru. Fogo je také známé svým vínem, které se pěstuje na vulkanické půdě.
 • Maio: Klidný a málo turisticky vytížený ostrov. Zkrátka ideální místo pro ty, kteří hledají únik od ruchu. Ostrov nabízí krásné pláže, klidné vesnice a bohatou přírodu. Maio je také skvělým místem pro relaxaci a poznávání autentického života na Kapverdách.
 • Brava: Nejmenší obydlený ostrov Kapverd, známý svou bujnou vegetací a klidnou atmosférou. Ostrov je ideální pro pěší turistiku a objevování malebných vesnic. Hlavní město Nova Sintra je plné květin a zeleně, často se mu říká Zahrada Kapverd.
 • Ribeira Grande: Historické město na ostrově Santo Antao, známé svými koloniálními budovami a malebnými uličkami. Město je výchozím bodem pro mnoho turistických tras vedoucích do hor a zelených údolí. 

Kromě toho se na Kapverdských ostrovech nachází hned několik krásných neobydlených ostrovů, které ale spadají do oblasti chráněných území, takže pro jejich návštěvu často potřebujete povolení. Jde například o ostrov Raso, Santa Luzia, Ilhéu Branco a Ilhéu Raso.

Co ochutnat na Kapverdských ostrovech

 • Cachupa: Hustý guláš z kukuřice, fazolí, zeleniny a různých druhů masa nebo ryb. Cachupa má bohatou a sytou chuť s jemnými kořeněnými tóny. Často se podává s klobásou nebo s rybou. 
 • Pastel: Smažené kapsičky plněné rybou nebo masem, někdy i sýrem nebo zeleninou.
 • Lagostada: Jídlo z vařených langust, podávaných s citronem a omáčkou.
 • Bol de Cus-Cus: Sladký koláč z kukuřičné mouky, obvykle ochucený kokosovým mlékem a cukrem.
 • Grogue: Tradiční kapverdský rum, vyráběný z cukrové třtiny. Má silnou, intenzivní chuť, často se pije čistý, nebo jako součást koktejlů (např. Pontche). 
 • Moreia Frita: Smažená muréna, obvykle podávaná jako předkrm nebo hlavní chod.
 • Buzio: Jídlo připravené z mořských šneků, často vařené nebo dušené s různým kořením.
 • Feijoada: Hustý fazolový guláš, obvykle připravovaný s vepřovým masem a klobásou.
 • Doce de Papaya: Sladký dezert z papáji, vařený s cukrem a citronovou šťávou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ