Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Top pojištění na cesty

Díky známé scéně z amerického filmu se ve stejném pořadí, ještě před nástupem do letadla, ubezpečujete, zda jste nezapomněli vypnout žehličku, pračku, vodu a jestli máte skutečně všechny děti. A co top pojištění na cesty? Nastoupí do letadla s vámi?

Cestovní pojištění do Bulharska

Pojištění na cesty na poslední chvíli

Portál Top-Pojištění.cz vám díky kalkulačce online zprostředkuje top pojištění na cesty během několika minut. Vlastně to při troše obratnosti vládnete sami za 2 minuty. No vážně! Nabídka sjednání produktu těsně před překročením hranic České republiky nebo dokonce přímo ze zahraničí, a to s okamžitým počátkem platnosti, patří k velký výhodám. Že se bez cestovního pojištění v zahraničí neobejdete není novinkou. Ve státech Evropské Unie lze samozřejmě využít Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPP, EHIC)

Pokud se tímto průkazem prokážete, máte nárok na poskytnutí stejné zdravotní péče jako obyvatelé dané země. V některých zemích vám může být poskytnuta zdravotní péče bezplatně, jinde bude stanovena spoluúčast na léčbě pacienta. Soukromá zdravotnická zařízení, která se nachází v maximální blízkosti lyžařských areálů, Evropský průkaz pojištěnce v převážné většině případů neakceptují a požadují úhradu léčebných výloh přímo po pacientovi, popřípadě po pojišťovně komerčního cestovního pojištění. EPP dále nekryje náklady na transport zpět do ČR v případě, že pacient nemůže využít původně plánované dopravy, ať už z důvodu dlouhodobější hospitalizace či nutnosti speciálního zdravotnického doprovodu během cesty (lékař, sestra). Repatriace velmi často patří mezi nutnou a nákladnou položku v souvislosti s poraněním při zimních sportech (zlomeniny končetin, přetrhané vazy, poranění páteře či hlavy). Komplikace související s neakceptací EPP se stávají také v souvislosti s horskou záchrannou službou, kdy jsou náklady v případě nesjednaného cestovního pojištění požadovány přímo po klientovi.

Sjednání top pojištění na cesty

Pro sjednání cestovního pojištění lze, jak jsme již zmínily, využít online kalkulačku. Pro fajnšmekry jsou rovněž k dispozic mobilní aplikaci, a to jak pro iPhone, tak pro Android. Po zadání termínu cesty a cílové destinace je zapotřebí uvést počet pojištěných osob a jejich věk. Jak málo vám stačí k tomu, abyste během několika sekund mohli porovnávat nabídky cestovního pojištění jedenácti pojišťoven českého trhu. Všechny nabízené produkty jsou k dispozici v základních variantách, které je možné volitelně rozšiřovat o doplňková připojištění. Vybírat můžete z úrazového připojištění, připojištění odpovědnosti, zavazadel nebo pojištění stornopoplatků. Plánujete-li strávit pobyt v zahraničí aktivně, máte možnost připojistit rovněž sportovní aktivity. V rámci základních balíčků jsou součástí cestovního pojištění automaticky rekreační sporty. Jedná se o běžné sportovní aktivity, zejména plavání, turistika po vyznačených trasách, jízda na kole nebo například lyžování.  Rizikovými a extrémními sporty pojistíte také freeride, skoky do vody, potápění se žraloky a další aktivity, které jsou nad rámec těch běžně provozovaných. Při sjednávání cestovního pojištění si však zařazení sportu ověřte v pojistných podmínkách nebo se nás jednoduše zeptejte na online chatu, který je k dispozici na webových stránkách.

Po výběru konkrétní pojišťovny a doplnění osobních údajů pojištěných osob objednávku odešlete ke zpracování. Během 10 minut pak obdržíte do e-mailu pojistnou smlouvu včetně asistenčních kartiček pro každou pojištěnou osobu, kterými se v případě pojistné události budete prokazovat. Pokud je stihnete vytisknout, mějte je stále při sobě. Obsahují totiž kontakt asistenční služby pojišťovny, která je vám k dispozici při řešení pojistných událostí 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ