Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dovolená na lodi

Publikováno: 21.06.2023

Plavba lodí je velmi populární způsob dovolené, který nabízí unikátní zážitky a nezapomenutelné dobrodružství. Své výlety můžete zaměřit na oblast Středozemního moře, které je obklopeno malebnými pobřežními městy a historickými památkami. Nebo se můžete vydat na zaoceánský parník a prozkoumat vzdálené destinace na jiných kontinentech. V našem článku si řekneme vše, co k dovolené na výletní lodi potřebujete vědět.

Dovolená na lodi

Trasy výletních lodí

Nevyhledávanější je dovolená na lodi ve Středozemním moři. Trasy výletních lodí jsou zde velmi rozmanité a nabízejí širokou škálu zajímavých zastávek. Mezi nejpopulárnější destinace patří Barcelona, Benátky, Athény, Dubrovník, ale i cesta z Itálie do Řecka nebo Turecka. Plavba po Středozemním moři vám umožní objevit fascinující historii a kulturu středomořských měst a regionů, zatímco se budete pohybovat v luxusním prostředí výletní lodě.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Není to ale jen Středozemní moře, které lze objevovat. Oblíbené jsou i trasy po západní Evropě, zahrnující Španělsko, Portugalsko, FranciiVelkou Británii, země Beneluxu a Německo. Stejně tak jsou nádherné trasy mezi Německem, Dánskem a Skandinávií (Norsko, Švédsko), případně lze vybírat některou z arktických cest (Grónsko, Island, Špicberky, Arktida).

Vybavení zaoceánských lodí

Vůbec ta časově i finančně nejnáročnější trasa je cesta kolem světa, nebo přeplutí kontinentů přes oceán. K tomu účelu slouží obrovské zaoceánské parníky.

Tyto velkolepé lodě jsou vybaveny vším, co si na dovolené můžete přát. Najdete zde nekonečné možnosti zábavy, restaurací s gastronomickými lahůdkami, bazény, divadelní představení, wellness centra a další vybavení, které vám umožní strávit nezapomenutelný čas na palubě.

Kolik stojí dovolená na lodi?

Pokud plánujete dovolenou na výletní lodi, určitě se ptáte, kolik vás bude stát. Ceny se mohou lišit v závislosti na různých faktorech, jako je trvání plavby, typ kajuty, vybavení lodi a destinace. Existují rozmanité nabídky od ekonomických variant až po luxusní plavby. Je dobré si předem vyjasnit svůj rozpočet a zvážit, jaké další služby a aktivity budou součástí ceny plavby. Samozřejmostí je plavba lodí s ubytováním, ale i dovolená na lodi all inclusive.

Zatímco za plavby po Středomoří utratíte okolo 20-30 tisíc Kč za osobu, v případě zaoceánských plaveb je nutné se připravit na statisícové částky.

Počáteční destinace Trasa lodi Počet dnů Cena za osobu
Terst (Itálie) Itálie - Řecko - Turecko - Řecko - Chorvatsko - Itálie 11 21 790 Kč
Janov (Itálie) Itálie - Malta - Španělsko - Francie - Itálie 8 18 890 Kč
Marseille (Francie) Francie - Španělsko - Tunisko - Itálie - Francie 8 23 890 Kč
Kiel (Německo) Německo - Belgie - Francie - Španělsko - Velká Británie - Německo 13 30 990 Kč
Warnemünde (Německo) Německo - Velká Británie - Island - Grónsko - Island - Dánsko - Německo 22 39 090 Kč
Janov (Itálie) Itálie - Francie - Španělsko - Malta - Kypr - Izrael - Egypt - Jordánsko - Saúdská Arábie - Keňa - Tanzanie - Seychely - Mauricius - Réunion - Mosambik - Jihoafrická republika - Namibie - Zámořské území Velké Británie - Brazílie - Svatá Lucie - Barbados - Martinik - Dominikánská republika - Bahamy - USA - Kanada - Autonomní oblast Dánska - Island - Velká Británie 115 362 050 Kč

Zdroj: plavby.info.cz a pttours.cz; ceny jsou orientační v závislosti na trase a výběru kalendářního data. Aktuální ke 14. 6. 2023.

Tipy na nejzajímavější plavby lodí

Při plánování plavby lodí je dobré mít na paměti několik tipů na ty nejzajímavější trasy. Například plavba po Řeckých ostrovech je jedinečnou možností prozkoumat krásy oblíbených letovisek Santorini, Mykonos, Rhodos a dalších lokalit nabízejících malebné pláže, úchvatné výhledy a bohatou historii. Další zajímavou volbou je plavba po pobřeží Itálie, která vám umožní navštívit Benátky, Řím, Florencii a další ikonická místa. Pro milovníky exotiky je pak vhodná plavba po Karibiku. Bílé pláže, tyrkysové vody a tropická atmosféra vytváří ideální prostředí pro relaxaci a zábavu.

Jedním z tipů pro české rodiny je dovolená na lodi v Chorvatsku. Můžete tak poznávat proslulé ostrovní pobřeží jednoho z nejoblíbenějších států pro letní dovolenou v Evropě.

Cestovní pojištění při plavbě na lodi

Cestovní pojištění pro plavbu na velkém parníku je v podstatě totožné, jako kdybyste jeli do zahraničí s ubytováním v hotelu. Bude vám tedy stačit klasické cestovní pojištění. Zvažte ale rizika, která mohou být s plavbou na moři nebo oceánu spojena, jako například:

  • zničení zavazadel,
  • krádež/vandalismus,
  • úraz/smrt,
  • hospitalizace v důsledku nemoci,
  • záchranářské akce.

Do ceny za výsledné cestovní pojištění se promítá také počet dnů strávených na cestě.

Odpovídající cestovní pojištění se o vás v případě potřeby postará. Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si můžete srovnat nabídky pojišťoven a sjednat si takové pojištění, které bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, online a během pár minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ