Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti není povinné, ale poskytne vám hodnotnou ochranu vašeho majetku v případě, že dojde k jeho poškození nebo ke krádeži. Tipy, jak sobě i svých blízkým vybrat to nejlepší pojištění domácnosti a ochránit tak společný majetek, naleznete v tomto článku.

Pojištění domácnosti sleva 45 %

Nejlepší pojištění domácnosti

Dneska si už určitě neumíte představit život bez počítače, pračky nebo televize. I to může být důvod ke sjednání pojištění domácnosti. Jistě, pojištění domácnosti sice není povinným pojištěním, ale většina z nás by měla potíže nahradit všechen cenný majetek, který by byl ukraden nebo poškozen při požáru nebo povodni. Až v neděli večer přeruší váš oblíbený televizní pořad reklama, rozhlédněte se kolem sebe. Spočítejte si, kolik vás, v případě totální škody, bude stát pořízení nového vybavení celé vaší domácnosti. Od vestavěných skříní, přes spotřebiče, elektroniku až k nejmenšímu kousku oblečení nebo dětské hračce.

Základní pojistitelná rizika

Nejlepší pojištění domácnosti bude znamenat pro každého něco jiného. Je dobré si uvědomit, proti jakým rizikům chcete nechat vaši domácnost pojistit. Základní varianty produktů pojišťoven vás budou chránit především proti živelním škodám typu požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice či krupobití. Tyto varianty produktů tak v některých případech nezahrnují jednu z nejčastějších příčin pojistných událostí, kterou je vodovodní škoda čili škoda v domácnosti způsobená vodou unikající z vodovodního zařízení. U některých pojišťoven je tedy lepší zvolit rozšířenou variantu produktu, kde už je vodovodní škoda zahrnuta. Dalším rizikem, které bývá součástí základního pojištění nebo je možno připojistit, je pak pojištění odcizení a vandalismu, které pokryje škody vzniklé krádeží nebo poškozením vybavení.

Vhodná připojištění k pojištění domácnosti

K nejlepšímu pojištění domácnosti by určitě také patřilo připojištění odpovědnosti za škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob v běžném životě. Díky tomuto připojištění budete chráněni proti vámi neúmyslně způsobeným škodám, které byste nebyli schopni uhradit z vlastních prostředků. V běžném provozu domácnosti se nejčastěji jedná o škody způsobené vodou z pračky, která proteče do dalších pater a poničí majetek vašich sousedů. Úhrada této škody tak půjde za viníkem, tedy za vámi. S připojištěním odpovědnosti s dostatečným limitem tak můžete v takových situacích zachovat klid a škodu uhradit z pojištění domácnosti. Tento druh připojištění ale využijete i mimo domácnost. Pojištění se vztahuje i na události, které se vám přihodí mimo domov. Krásným příkladem je běžná jízda na kole. Jako cyklista jste účastníkem běžného provozu a v případě zavinění dopravní nehody bude zapotřebí nahradit veškeré škody na zdraví a majetku třetích osob, jež byly vaší vinou způsobeny. Kompenzace poškozeným osobám tak může být kryta právě z této pojištění domácnosti s připojištěním odpovědnosti.

Výběr vhodné pojišťovny

Nabídek pojištění domácnosti od různých pojistitelů je mnoho. Díky naší kalkulačce pojištění domácnosti můžete produkty pojišťoven českého trhu porovnat na jedné stránce bez nutnosti docházení na jednotlivé pobočky pojišťoven. Po vyplnění základních údajů o místě pojištění je vám k dispozici srovnání nabídek produktů pojišťoven odpovídající vámi zadaným vstupním parametrům. Pomocí tlačítka Zobrazit detaily se dostanete k podrobnějšímu popisu produktů všech nabídek. Pokud bude jedna z nabídek to nejlepší pojištění domácnosti pro vás, stačí v objednávce pokračovat pomocí tlačítka Koupit, které najdete pod sloupcem vybrané pojišťovny a produktu. Před dokončením objednávky je ještě nutné vyplnit údaje o pojistníkovi a místě pojištění. Do dvou dnů od zadání objednávky pojištění domácnosti vám zašleme pojistné smlouvy k podpisu. Nejlepší pojištění domácnosti vzniká podpisem pojistného smlouvy a uhrazením pojistného v termínu, který je stanoven vybranou pojišťovnou. S jakýmikoliv dotazy se v případě nejasností můžete obrátit na naši zákaznickou linku.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI