Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak sjednat online pojištění domácnosti

Sjednání pojistných smluv online za poslední dva roky stoupl nejen v zahraničí, ale i v Česku. Tuto možnost nabízí již mnoho českých pojišťoven a my se podíváme na její výhody – v tomto článku u pojištění domácnosti.

jak sjednat pojištění domácnosti

Co k online pojištění potřebujete

Nejdříve musíte mít k dispozici počítač nebo alespoň chytrý telefon a připojení k internetu. Pak už je dohledání, kalkulace a sjednání pojištění otázkou několika málo minut. Při rozhodování, jaké pojištění chcete využít, musíte ale znát několik základních parametrů.

Pojištění domácnosti online

Především byste měli vědět, zda chcete pojistit nemovitost nebo domácnost. Stavbou se rozumí dům, byt nebo chata a jeho střecha, zdi, venkovní rozvody, stropy a podlahy, bazén nebo plot. Domácnost znamená veškeré vnitřní zařízení jako spotřebiče, nábytek, ale třeba i umělecká díla nebo klidně i oděv a šperky. Samozřejmě jde vždy zvolit i nemovitost a domácnost v jednom balíčku, což pojišťovny také doporučují.

Důležité dále je, zda bydlíte v podnájmu, nebo v osobním vlastnictví. Pro základní kalkulaci, kterou vám pojišťovny vygenerují během několika málo minut musíte v neposlední řadě zadat adresu a číslo popisné nebo orientační.

Výhody pojištění domácnosti online

Pokud přímo nevyžadujete schůzku na pobočce nebo s agentem u vás doma, sjednáním pojištění online ušetříte mnoho času. Většinou není problém v případě dotazů zavolat na informační linku, uvedenou na webových stránkách. Za takto sjednané pojištění navíc pojišťovny udělují slevu až 30 %, takže ušetříte i finančně. Slevy nabízí většina pojišťoven.

Online pojištění nabízí všechny služby, které je u konkrétní pojišťovny možné zajistit, včetně asistence pro urgentní zásahy nebo právní pomoc. Někdy se v průběhu roku dostaví i drobné bonusy. Přehled nabízených produktů si můžete pročíst v přehledu produktů.